Клиники и цени за абортус

Дискусија во 'Бременост' започната од Pocahontask, 17 април 2013.

 1. *katja*

  *katja* Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јули 2016
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  110
  тоа и го напишав и немам намера да ти се објаснувам повеќе. Уште еднаш мој најдобронамерен совет (не наредба) ти е: намали со навредите и цинизмот.
   
 2. CaraMia

  CaraMia Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 март 2018
  Пораки:
  824
  Допаѓања:
  18.664
  Пол:
  Женски
  Jas ne ni posociv deka se tvoite mislenja reklama. A i ti ako kako prethodnata sto samo reklamira se fati za strucnosta na tuka neli rekla kazala sto pisuvaat nema da te ubeduvam koja sum i sto rabotam i koja e mojata strucnost. Ama taa strucnost i eticnost vo rabotata nema da mi dozvoli da se drznam da go pravam ova sto go pravi taa,reklamerkata i ti(znaes ti dobro sto pravis,a ako ne znaes kako deluvas eve vaka sto ima da prasuvas zosto 3bremenosti prekinala sigurno ne od keif neli,oset oset malce od malce vi fali:fubar:,zatoa i @Bubce38 taka ti vrati. so prasanje dali ti od maka sto si abortirala li znaes kako e podobro so lekov iili kiretaza.
  @*katja* ti mozebi i nesakajki so premnogu rasprasuvanje ja cepna kaj sto ne treba pa sega ve citem ste otisle vo navredi i cinizam.
  Devojki temive se da spodelime si pomogneme ama ne po sekoja cena.
  Primirje i aj site po svoj pat:hai:
   
  Последна измена: 13 март 2018
  На Annath и Bubce38 им се допаѓа ова.
 3. Bubce38

  Bubce38 Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  5.435
  Допаѓања:
  105.741
  Пол:
  Женски
  Не се осетив ниту навредена, ниту повредена за тоа што ме "чепна" :).
  Можда има мала доза на цинизам во последните мои постови. НО, после тоа што го преживеав , и тоа што го видов на ГАК , срце не ми дава да "дозволам" некој да се обиде да врши абортус дома и сам. Не само што не е етички, не е фер, не е човечно да "убедувате" во вакви работи.
   
  На CaraMia му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Marlana

  Marlana Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2017
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  417
  Пол:
  Женски
  ova e ili Vaska ili Elizabeta ama mislam Vaska e taja e neprofesionalna
   
  Последна измена од модератор: 13 март 2018
 5. *katja*

  *katja* Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јули 2016
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  110
  Ја знам како е да мораш да абортираш поради спонтан, затоа и ете се дрзнав да ја прашам. Ако она е за жалење и треба да се има осет со неа, тогаш и она треба да има осет со другите. Ама како што може да се забележи нема иако на убав начин и реков да престане x 2. Другава девојка сигурно не го направила од убаво, па може нејзе и потешко да и е, неможам да знам и не е моја работа. Навреда е навреда и дали си преживеал нешто по свој избор или не, не значи автоматски дека болката е поголема или помала.
   
  На CaraMia му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Macufka*

  Macufka* Активен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2018
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  15
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки.Јас сум нова во Фемина и се уште не знам дали пишувам на точното место за моетоѕ прашање.Се извинувам ако згрешам.
  Сакам да ве прашам каде може да се абортира освен на клиника.Јас сум 5та недела и решив да го абортирам детето затоа што татко му не напушти и не го сака.Па ве молам да ми кажете каде би можела да абортирам
   
 7. Happyinlove

  Happyinlove Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  1.638
  Допаѓања:
  5.586
  Пол:
  Женски
  Систина,Ремедика,Санте...приватниве за цена јави се на нивните броеви за точно,горе долу 200е грубо пресметано т.е сигурно да вратиш некоја страна пишувале колку кошта
   
 8. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.929
  Допаѓања:
  37.045
  Пол:
  Женски
  Можеш и во Чаир ако не сакаш приватно.
   
 9. lackygirl

  lackygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  3.525
  Допаѓања:
  11.525
  Пол:
  Женски
  Мојот беше несакан абортус имав итен упат за во државна болница од матичен гинеколог за без пари, но јас отидов во Плодност и таму ме чистеа во 9та недела, 9000 ден беше и плус 2000 платив за да го пратат материјалот Ск на испитување.
   
 10. Macufka*

  Macufka* Активен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2018
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  15
  Пол:
  Женски
  A kolku koshta vo cair? Znaes
   
 11. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.929
  Допаѓања:
  37.045
  Пол:
  Женски
  Бесплатно е, но веројатно со упат.
   
 12. Macufka*

  Macufka* Активен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2018
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  15
  Пол:
  Женски
  Devojki mi rekoa deka postojat nekoi apcinja sto predizvikuvalo krvarenje i taka se ispustal plodot..Pa dali nekoj znae za tie i dali postoi rizik vo toa?
   
 13. Happyinlove

  Happyinlove Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  1.638
  Допаѓања:
  5.586
  Пол:
  Женски
  Воопшто не ти е паметна оваа идеа. Оди на гинеколог нека ти даде упат ако немаш финансии,не е така едноставно сама дома да се чистиш а сигурно и лекот не е така лесно достапен. Не е срамота да одиш и да кажеш дека сакаш да абортираш ама со седење и читање каде е ефтино,па дали апчиња да земам само си минуваат неделите. А не е исто на 5та и на 10та недела да абортираш
   
 14. Macufka*

  Macufka* Активен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2018
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  15
  Пол:
  Женски
  Jas bev da zemam upat ama zdrastvenata kartickata mi e istecena a mojata maticna pred 2 nedeli otisla vo penzija.I sea novava na nejzino mesto ne moze da me prijavi. Nesto mi spomnaa za tie apcinja i mi rekoa deka ne e rizicno.No jas ne prifativ.Sega ke gledam nekade na privatno posto veke vlagam vo 6ta nedela.
   
 15. Happyinlove

  Happyinlove Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  1.638
  Допаѓања:
  5.586
  Пол:
  Женски
  Здравствените картички на сите ни се истечени и само со матичен број твој тие влегуваат во систем и гледаат дали си осигурана.
  Нека кажат други членки можеби нивни матични гинеколози кои во нивни амбуланти прават киретажи и можеш таму да направиш,а знам повеќето прават. Немам јас мстичен за да те упатам.
  Иначе и во државни болници ќе платиш партиципација
   
 16. Macufka*

  Macufka* Активен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2018
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  15
  Пол:
  Женски
  Да ама не можам без упат од матичен гинеколог да направам абортис во државниве клиники.Ќе морам на приватно.А се јавив и прашав за нова картичка ми рекоа тек од Февруари а јас не можам да чекам толку многу тогаш ќе бидам 4ти месец.Така да морам приватно да идам и тоа што побрзо.
   
 17. Muchlovemuchall

  Muchlovemuchall Нов член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2019
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Vo sistina samo da prasas cenata kolku e zasto im se razlicni zavisi do koja nedela. Jas vo 22nedela 65iljadi induciran
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Macufka*

  Macufka* Активен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2018
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  15
  Пол:
  Женски
  Zavrshiv veke rabota... Inace vo stistina e 12800, re medika 17500
   
 19. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.914
  Допаѓања:
  3.400
  Знае некој цена за абортус во систина?
   
 20. Happyinlove

  Happyinlove Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  1.638
  Допаѓања:
  5.586
  Пол:
  Женски
  12.800ден за во Систина,имаше пишувано една членка во друга тема само нека пише за точно до која недела била оваа цена.
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.