Клиники и цени за абортус

Дискусија во 'Бременост' започната од Pocahontask, 17 април 2013.

 1. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.914
  Допаѓања:
  3.400
  Цената е различна според неделите?
   
 2. Happyinlove

  Happyinlove Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  1.638
  Допаѓања:
  5.586
  Пол:
  Женски
  Па изгледа ама тоа би било над 12 недела,кога е поризично. Види во тема клиники и цени за абортус.
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 3. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.914
  Допаѓања:
  3.400
  Во таа недела веќе како пораѓај го третираат :o
   
 4. Eni.r

  Eni.r Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2018
  Пораки:
  736
  Допаѓања:
  1.798
  Пол:
  Женски
  Јас правев во систина со вакум во 13 недела околу 700/800 евра мислам беше .. поточно прекината бременост, плодот беше жив..изгледа зависи до неделите процедурата и тн
   
 5. Macufka*

  Macufka* Активен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2018
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  15
  Пол:
  Женски
  Jas imav pisano posto nekoj me prasa sto napraviv ...Jas bev 8 nedela koga abortirav do 9ta nedela e 12800 vo sistina,a jas pravev privatno vo ginekologija cair kaj eden doktor 6000 den mi zema i super pomina se,sea ke vidime na kontrola sto ke kaze.
   
 6. Imela_skopje

  Imela_skopje Нов член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2019
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Devojki moze da mi kazete dali se potrebni dokumenti za abortus na privatno ili moze vednas da se napravi? I dali toa zavisi od koja nedela e plodot? I koj e privatniot doktor vo Cair?
   
 7. Eciptr88

  Eciptr88 Активен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2019
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  Od dokumenti ti treba krvna grupa potvrda od uz za bremenost i moze od toj moment za tri dena da zakazes abortus za cair privatniot ne znam do deseta nedela
   
 8. Macufka*

  Macufka* Активен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2018
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  15
  Пол:
  Женски
  Krva grupa samo.5500 den vo tebe.Plakas i odma drugiot den ides.Doktor ne mozes da biras.Mislam deka se samo 2ca sto go rabotat toa. Mozes i privatno i so upat isto ti e 5500 se plaka, a 6000 ako nemas krva grupa.
   
 9. mkstomk

  mkstomk Активен член

  Се зачлени на:
  17 август 2017
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Машки
  Kako da se nApravi abortus na crno ve molam za pomos itno e
   
 10. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  4.269
  Допаѓања:
  28.319
  зошто на црно?
  зошто да не е во некоја болница;
   
 11. Eciptr88

  Eciptr88 Активен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2019
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  Nikako nema potreba vo denesno vreme
   
 12. mkstomk

  mkstomk Активен член

  Се зачлени на:
  17 август 2017
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Машки
  Bidejki e vo stranstvo... nemoze na drug naci osven apcinja treba da i pomognam jass no neznam kako ke ve.molam za pomos ako otide na ginekolog na domasna adresa se stignuva i pise za sto e i koja e pricinata zatoa velam na crno mi treba apcinja do prvite 5 nedeli da se zavrsi rabotata ako mozete nekako da mi pomognete ili nekade da prasam ako znaete
   
 13. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  4.269
  Допаѓања:
  28.319
  А ти оде ли умот ако нешто тргне удолу?
  Знаеш ли дека затвор ке лежиш
  Ако и се десе некоа повреда на матката од нестучен абортус и утре нема деца и те колне цел век како ке живееш со тоа а?
  Немојте бе деца немојте нека си абортира во болница не си играјте играчки
   
 14. mkstomk

  mkstomk Активен член

  Се зачлени на:
  17 август 2017
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Машки
  pobara pomos odmene neznam sto da i kazam i jas...
   
 15. LiliBoz

  LiliBoz Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  8.287
  Допаѓања:
  132.480
  Пол:
  Женски
  Ќе и кажеш да си оди на лекар. Ти не си доктор. Освен ако имаш намера да ја носиш на душа...
   
  На bibiiii и Adorabela им се допаѓа ова.
 16. Rose-tulip

  Rose-tulip Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2014
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  286
  Пол:
  Женски
  Девојки, ме интересира дали некоја од вас има искуство со абортус во Систина, конкретно во 8ма недела, колку трае процедурата, дали може попладне да се направи и која цена е? Ви благодарам однапред.
   
 17. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  8.752
  Допаѓања:
  74.569
  Пред едно 5 години беше 8.000 ден чинам. Само насабајле мора да си гладна заради анестезијата. Те пуштаат истиот ден .
   
  На Rose-tulip му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.571
  Допаѓања:
  13.352
  Пол:
  Женски
  Јас за киретажа платив околу 10.000 , е сега незнам дали се рачуна како абортус, сепак е чистење нели.
   
  На Rose-tulip му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Leonida2

  Leonida2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2013
  Пораки:
  102
  Допаѓања:
  27
  Do 6 nedela od prilika dali mozi abortus so apcinja ili mora kiretaza?
   
 20. Bubce38

  Bubce38 Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  5.435
  Допаѓања:
  105.741
  Пол:
  Женски
  Кај нас по клиниките Не даваат никакви апчиња за класичен абортус.
  Освен кога се работи за ванматерична бременост. Тогаш може да се оди со цитостатици( инекции метотраксат)
   
  На Anomis11 му/ѝ се допаѓа ова.