Форумџика на годината 2022
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Клон (El Clon) [Сител]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Doberman, 16 април 2011.

 1. Doberman

  Doberman Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  601
  Допаѓања:
  519
  [​IMG]

  El Clon (Клон) е новата латино серија која што од наредниот четврток (21 април) ќе започне да се емитува на Сител телевизија.
  El Clon е римејк на популарната бразилска серија O Clone која што се емитуваше пред неколку години кај нас на А1 и доживеа огромен успех.
  Серијата започнува во четврток (21 април) во термините:
  -Сител = 09:10 (премиера) и 02:30 (реприза)
  -Сител3 = 07:00 (премиера) и 20:15 (реприза)

  Ова е промото што официјално беше пуштено на Сител пред неколку часа, можеби некои од вас веќе го имаат видено.
  Интересно е во промото што не откриваат за која серија станува збор.
  Според мене имаат одлично промо (реклама) за серијава :clap:

  http://www.youtube.com/watch?v=IKCQ9OmZXLY
   
  На mileystar, Sara123 и Lady-Love им се допаѓа ова.
 2. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.895
  Пол:
  Женски
  Со оглед на тоа дека веќе ја гледав Клон не верувам дека сега и оваа ќе ја гледам, ич не сакам римејкови на тазе серии...ај разбирам филмот/серијата да е стара 15-20 год. па да се снима помодерна...ама ова е глупост...
   
  На LadyLidija му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Doberman

  Doberman Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  601
  Допаѓања:
  519
  Јас обавезно ќе ја гледам оваа верзија (римејкот) бидејќи во неа се збори на Шпански јазик, а јас го обожавам шпанскиот јазик :inlove:
  А додека во оригиналот се збореше на Португалски јазик, а јас не можам да смислам португалски јазик, некако одвратен ми е кога го слушам и затоа не ја гледав оригиналната верзија.
   
  На lolyta777 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Doberman

  Doberman Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  601
  Допаѓања:
  519
  Поради големата заинтересираност и големите апели што се упатуваа кон Сител за да се промени терминот бидејќи 09 наутро е премногу рано за ваква мегапопуларна серија, Сител ги прифатија молбите на гледачите.
  Терминот е променет и серијата дефинитивно почнува во четврток во 17 часот :clap:

  Според досегашните позитивни критики и нестрпливоста на гледачите да почне Клон, се очекува дека серијата ќе направи вистински БУМ во Македонија.

  Јас како и многумина сум пресреќна што ни доаѓа нова латино серија и обавезно ќе ја гледам, бидејќи насекаде досега каде што се има емитувано има постигнато голем успех и многу позитивни критики.

  Еве го и новото промо, и не ја пропуштајте бидејќи е навистина одлична :inlove:

  http://www.youtube.com/watch?v=1a9y1kRT ... r_embedded
   
 5. solzuska

  solzuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  515
  Допаѓања:
  135
  јееееееееееееееееееееееееееееееее нема шанси да го пропуштам ова. Клон ми беше омилена серија!!!
  хахаха па дури и имињата исти и останале :)
   
  На milicka19 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Doberman

  Doberman Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  601
  Допаѓања:
  519
  Па да, имаињата се исти бидејќи е римејк.
  Се радувам што повторно ќе уживам во шпанскиот јазик, доста ми беше од турските и индиските серии, конечно ќе се освежиме со нова латино серија :clap:
  Can't wait :inlove:
   
  На TS-310 и barbie-hilton им се допаѓа ова.
 7. nedzma

  nedzma Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  688
  Допаѓања:
  192
  Пол:
  Женски
  Ќе ја пратам кога ќе имам време чисто само од љубопитност заради глиумците Марина и Рикардо од серијата Марина, ако не се лажам. :)
   
 8. Doberman

  Doberman Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  601
  Допаѓања:
  519
  ^ Да да, тие двајца глумеа во серијата Марина што се емитуваше пред 2-3 години исто на сител.
   
  На Missy16 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Shopaholic

  Shopaholic Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 март 2011
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  42
  Kлон е и засекогаш ќе остане моја омилена серија иако не сум по серииве. До сега 3 пати ја имам гледано, се навикнав на глумците а и португалскиот ми е омилен јазик :inlove: .
  Малце сум скептична дека ќе го пратам римејков...
   
 10. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  505
  Мене ова ми е глупаво. Марина и Клон измешани во едно... :^)
   
 11. ljubicicaa

  ljubicicaa Популарен член

  Се зачлени на:
  14 декември 2010
  Пораки:
  1.540
  Допаѓања:
  555
  ја обожавав серијата КЛОН, дури си ја гледав и на алсат пред година , две кога ја даваа и на македонски и на албански ;) а оваа новата верзија сигурно нема да ја гледам, најповеке мразам вакви ај да речам преработки на серии, филмови.... ]:)
   
  На elinela му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Doberman

  Doberman Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  601
  Допаѓања:
  519
  Јас обавезно ќе ја гледам бидејќи првата верзија на Клон ја немам гледано, така да оваа ќе биде нова серија за мене со непозната содржина.
   
 13. Konfetka

  Konfetka Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  110
  Допаѓања:
  32
  Само бледа копија и ништо повеќе. И двете ги има гледано и оригиналот е далеку поубав, немаше ден да не пропуштам епизода. Мексиканиве се научиле само крадат серии, се виде колку се креативни.
   
 14. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.019
  Допаѓања:
  6.030
  Пол:
  Женски
  Изгледа само мене оваа серија ми беше глупава и не ја гледав.Истото ќе се случи и со оваа,не планирам да ја гледам. :D
   
 15. passion.for.fashion

  passion.for.fashion Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2010
  Пораки:
  396
  Допаѓања:
  87
  ооо конечно и некоја шпанска серија више преку глава ми е од турскиве...барем шпанскиот ќе си го подобрам :lol: ...ќе се гледаа...само мислам дека малце ќе ми биде досадна зашо знам што се се дешава :)
  Типот што го глуми Лукас многууу е убав :$

  П.С. а истите термини си остануваат за репризите или и тие се сменети ?
   
 16. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.151
  И мене исто, мерак ми е што ќе има шпанска серија, па ќе си ја гледам кога ќе ја фатам, од пуста љубов кон шпанскиот :inlove:

  А и дечкото исто така ми е прекрасен, има глумено и во некоја друга шпанска серија и си го сакам :lol:
   
 17. jarec6

  jarec6 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  2.683
  Допаѓања:
  16.347
  Пол:
  Женски
  Абе луѓе не е бразилска?Зошто јас така мислам?Ме збунивте сега со ова дека е шпанска
   
 18. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.923
  Пол:
  Женски
  Клон беше мојата омилена серија, сосема различна од шпанските серии а посебно од овие турскиве сега што ужасно ми одат на нерви. |(
  Интересно ми беше што гледаш традиции од други култури, имаше споредба помеѓу верите, се зборуваше за тоа колку е лоша дрогата(по случајот на Мел), па за клоновите. Стварно добра серија.
  И глупост ми е ова. Серијата беше една и единствена, не се потребни вакви срања. Оригинал си е оригинал.
  Нека ја дадат правилната бе.
  ( и кај ја нашле таа што ја глуми Жаде, грда е ко коњ, Жаде беше лепотица)
   
 19. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.151
  Актерите што ќе глумат до сега сме ги гледале во шпански серии, така што мислам дека ќе биде шпанска и оваа. И таа оригиналната серија не сум ја гелдала, па се надевам дека оваа ќе ми биде интересна.
  Лакримоса беее, не е грда, баш ми е симпатична :)
   
 20. Tanjus

  Tanjus Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  257
  Допаѓања:
  70
  Конечно нешто шпанско на ТВ ми се здосади веќе од вие индинскиве и турските серии :devil:
  Ама сепак клон оригиналот бразилскиот нема да може никој да го замени ;)