1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Клон (El Clon) [Сител]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Doberman, 16 април 2011.

  1. Doberman

    Doberman Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    601
    Допаѓања:
    519
    [​IMG]

    El Clon (Клон) е новата латино серија која што од наредниот четврток (21 април) ќе започне да се емитува на Сител телевизија.
    El Clon е римејк на популарната бразилска серија O Clone која што се емитуваше пред неколку години кај нас на А1 и доживеа огромен успех.
    Серијата започнува во четврток (21 април) во термините:
    -Сител = 09:10 (премиера) и 02:30 (реприза)
    -Сител3 = 07:00 (премиера) и 20:15 (реприза)

    Ова е промото што официјално беше пуштено на Сител пред неколку часа, можеби некои од вас веќе го имаат видено.
    Интересно е во промото што не откриваат за која серија станува збор.
    Според мене имаат одлично промо (реклама) за серијава :clap:

    http://www.youtube.com/watch?v=IKCQ9OmZXLY
     
    На mileystar, Sara123 и Lady-Love им се допаѓа ова.
  2. lolyta777

    lolyta777 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    2.337
    Допаѓања:
    6.899
    Пол:
    Женски
    Со оглед на тоа дека веќе ја гледав Клон не верувам дека сега и оваа ќе ја гледам, ич не сакам римејкови на тазе серии...ај разбирам филмот/серијата да е стара 15-20 год. па да се снима помодерна...ама ова е глупост...
     
    На LadyLidija му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Doberman

    Doberman Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    601
    Допаѓања:
    519
    Јас обавезно ќе ја гледам оваа верзија (римејкот) бидејќи во неа се збори на Шпански јазик, а јас го обожавам шпанскиот јазик :inlove:
    А додека во оригиналот се збореше на Португалски јазик, а јас не можам да смислам португалски јазик, некако одвратен ми е кога го слушам и затоа не ја гледав оригиналната верзија.
     
    На lolyta777 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Doberman

    Doberman Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    601
    Допаѓања:
    519
    Поради големата заинтересираност и големите апели што се упатуваа кон Сител за да се промени терминот бидејќи 09 наутро е премногу рано за ваква мегапопуларна серија, Сител ги прифатија молбите на гледачите.
    Терминот е променет и серијата дефинитивно почнува во четврток во 17 часот :clap:

    Според досегашните позитивни критики и нестрпливоста на гледачите да почне Клон, се очекува дека серијата ќе направи вистински БУМ во Македонија.

    Јас како и многумина сум пресреќна што ни доаѓа нова латино серија и обавезно ќе ја гледам, бидејќи насекаде досега каде што се има емитувано има постигнато голем успех и многу позитивни критики.

    Еве го и новото промо, и не ја пропуштајте бидејќи е навистина одлична :inlove:

    http://www.youtube.com/watch?v=1a9y1kRT ... r_embedded
     
  5. solzuska

    solzuska Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 август 2010
    Пораки:
    515
    Допаѓања:
    135
    јееееееееееееееееееееееееееееееее нема шанси да го пропуштам ова. Клон ми беше омилена серија!!!
    хахаха па дури и имињата исти и останале :)
     
    На milicka19 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Doberman

    Doberman Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    601
    Допаѓања:
    519
    Па да, имаињата се исти бидејќи е римејк.
    Се радувам што повторно ќе уживам во шпанскиот јазик, доста ми беше од турските и индиските серии, конечно ќе се освежиме со нова латино серија :clap:
    Can't wait :inlove:
     
    На TS-310 и barbie-hilton им се допаѓа ова.
  7. nedzma

    nedzma Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    688
    Допаѓања:
    192
    Пол:
    Женски
    Ќе ја пратам кога ќе имам време чисто само од љубопитност заради глиумците Марина и Рикардо од серијата Марина, ако не се лажам. :)
     
  8. Doberman

    Doberman Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    601
    Допаѓања:
    519
    ^ Да да, тие двајца глумеа во серијата Марина што се емитуваше пред 2-3 години исто на сител.
     
    На Missy16 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Shopaholic

    Shopaholic Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 март 2011
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    43
    Kлон е и засекогаш ќе остане моја омилена серија иако не сум по серииве. До сега 3 пати ја имам гледано, се навикнав на глумците а и португалскиот ми е омилен јазик :inlove: .
    Малце сум скептична дека ќе го пратам римејков...
     
  10. Victorya

    Victorya Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    508
    Мене ова ми е глупаво. Марина и Клон измешани во едно... :^)
     
  11. ljubicicaa

    ljubicicaa Популарен член

    Се зачлени на:
    14 декември 2010
    Пораки:
    1.540
    Допаѓања:
    557
    ја обожавав серијата КЛОН, дури си ја гледав и на алсат пред година , две кога ја даваа и на македонски и на албански ;) а оваа новата верзија сигурно нема да ја гледам, најповеке мразам вакви ај да речам преработки на серии, филмови.... ]:)
     
    На elinela му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Doberman

    Doberman Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    601
    Допаѓања:
    519
    Јас обавезно ќе ја гледам бидејќи првата верзија на Клон ја немам гледано, така да оваа ќе биде нова серија за мене со непозната содржина.
     
  13. Konfetka

    Konfetka Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    34
    Само бледа копија и ништо повеќе. И двете ги има гледано и оригиналот е далеку поубав, немаше ден да не пропуштам епизода. Мексиканиве се научиле само крадат серии, се виде колку се креативни.
     
  14. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.080
    Допаѓања:
    6.747
    Пол:
    Женски
    Изгледа само мене оваа серија ми беше глупава и не ја гледав.Истото ќе се случи и со оваа,не планирам да ја гледам. :D
     
  15. passion.for.fashion

    passion.for.fashion Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 мај 2010
    Пораки:
    396
    Допаѓања:
    87
    ооо конечно и некоја шпанска серија више преку глава ми е од турскиве...барем шпанскиот ќе си го подобрам :lol: ...ќе се гледаа...само мислам дека малце ќе ми биде досадна зашо знам што се се дешава :)
    Типот што го глуми Лукас многууу е убав :$

    П.С. а истите термини си остануваат за репризите или и тие се сменети ?
     
  16. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    И мене исто, мерак ми е што ќе има шпанска серија, па ќе си ја гледам кога ќе ја фатам, од пуста љубов кон шпанскиот :inlove:

    А и дечкото исто така ми е прекрасен, има глумено и во некоја друга шпанска серија и си го сакам :lol:
     
  17. jarec6

    jarec6 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    2.734
    Допаѓања:
    17.901
    Пол:
    Женски
    Абе луѓе не е бразилска?Зошто јас така мислам?Ме збунивте сега со ова дека е шпанска
     
  18. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Клон беше мојата омилена серија, сосема различна од шпанските серии а посебно од овие турскиве сега што ужасно ми одат на нерви. |(
    Интересно ми беше што гледаш традиции од други култури, имаше споредба помеѓу верите, се зборуваше за тоа колку е лоша дрогата(по случајот на Мел), па за клоновите. Стварно добра серија.
    И глупост ми е ова. Серијата беше една и единствена, не се потребни вакви срања. Оригинал си е оригинал.
    Нека ја дадат правилната бе.
    ( и кај ја нашле таа што ја глуми Жаде, грда е ко коњ, Жаде беше лепотица)
     
  19. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Актерите што ќе глумат до сега сме ги гледале во шпански серии, така што мислам дека ќе биде шпанска и оваа. И таа оригиналната серија не сум ја гелдала, па се надевам дека оваа ќе ми биде интересна.
    Лакримоса беее, не е грда, баш ми е симпатична :)
     
  20. Tanjus

    Tanjus Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    257
    Допаѓања:
    70
    Конечно нешто шпанско на ТВ ми се здосади веќе од вие индинскиве и турските серии :devil:
    Ама сепак клон оригиналот бразилскиот нема да може никој да го замени ;)