1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Клон (El Clon) [Сител]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Doberman, 16 април 2011.

  1. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    оригинал си е оригинал, немам намера да ја гледам, на алсат ја даваа оригиналнта ја следев колку можев, не се споредува со оваа, толку се неприродни.

    отсекогаш ме нервирале реплики, а не знам зашто е направена реплика и на оваа серија, која им е поентата, ;) глупости. :Down:
     
    На SunFlower94 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Doberman

    Doberman Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    601
    Допаѓања:
    519
    Јас ги гледав двете епизоди и серијата премногу ми се допадна и дефинитивно продолжувам да ја гледам.
    Инаку серијата се емитува од понеделник до петок во термините:
    Сител: Премиера во 17:00 часот и Репризи во 02:30 и 09:10
    Сител 3: Репризи 07:00 и 20:15
    Има термини за сите и секој што сака да ја гледа може да си избере кој термин најмногу му одговара.

    Инаку музиката од серијата е прекрасна :inlove:

    http://www.youtube.com/watch?v=VtBkOanX ... re=related

    http://www.youtube.com/watch?v=fWdL-MhJ ... re=related
     
    На karina8 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    физички оваа глумица мене ми се допаѓа повеќе од жаде :)
    Aма, кога станува збор за женственост, харизма, држење, и флерт со мажи, еееееее оваа може вода да и носи на бразилката!
    Hајвеќе ја сакав жаде зашто знаеше како да ги измачува машките, онака женствено си играше со нив 8)
    A оваа глумица ја нема таа харизма, така да не знам колку ќе успее да биде оргинална во тој дел :worried:
     
  4. The.Crab

    The.Crab Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2011
    Пораки:
    629
    Допаѓања:
    370
    Пол:
    Женски
    Оригинал си е оригинал, иако како и во секое едно нешто, така и кога станува збор за серии/играни филмови постојат исклучоци ( иако не би знаела во моментот да наведам такви). Од оваа серија имам гледано само една/две епизоди и ми се допаѓа онака како вообичаена латиноамериканска серија, но во споредба со бразилската верзија мислам дека нема потреба ни од коментар.

    Тоа е веќе нешто видено за оние кои ја гледале оригиналната верзија (како јас) и дури ја нема таа оригиналност со локациите (сцените во Мароко јас колку што знам се заменети со обични студија), во однос на актерката се согласувам со претходниот коментар. Така да не можам да кажам ништо повеќе од тоа, бидејќи не планирам да ја гледам понатаму. Сепак донекаде се потрудиле луѓето. :lol:

    P.S. А и музиката колку што можев да слушнам не ми е нешто посебно и не е од оние бразилски ли, арапски ли кои занесуваа. :angel:
     
  5. Malechk0

    Malechk0 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    510
    Допаѓања:
    87
    Ќе ја гледам серијава. Ги пропуштив првите епизоди, за жал.
    Ми се смачи веќе од турски серии, еве конечно и нешто шпанско.
    Прекрасно танцуваат, и да музиката е многу убава :)
     
  6. sugar

    sugar Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 април 2011
    Пораки:
    135
    Допаѓања:
    67
    Го имам гледано оригиналот и нормално предобар беше. Но погледав неколку епизоди и од римејк-ов и навистина ми се допадна,а особено глумецот..многу ми е срце :)
    Така да,ке бидам во тек со серијава и исто така ме радува што е шпанска серија. Редно беше малку да се одмориме од оние турски и индиски серии.
     
  7. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    Дечки што се случи денес, не можев да гледам цел ден бев во Скопје. Ќе ја чекам репризата во 2:30 ама во случај да заспијам ако може да ми каже некој што гледал денес накратко што се случи :?:
     
  8. sugar

    sugar Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 април 2011
    Пораки:
    135
    Допаѓања:
    67
    Диего и татко му се скарани. Оваа Катерина (мислам така се викаше) цел ден го бараше татко му на Диего (и Лукас ) но овој нејќеше да и одговори на повиците па на крај реши да дојде кај него и тогаш се сретнаа и со Диего бидејќи он дојде да земе некој работи од доба. Сега привремено живее кај тој на А ... што клонира.
    Јас се извинувам што уште не ги знам имињата на сите :lol:
    Лукас и Жаде се сретнаа и оваа реши да избега со него. Се договорија за наредниот ден да бегаат и кога требаше да си оди оваа ја фатија едни двајца. Она му викаше на Лукас дека ќе го убијат да не доаѓа и така заврши ..

    Еве во кратки црти,најбитното..се надевам сфати што како се случило :)
     
    На karina8 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. ViKtOrIjA21

    ViKtOrIjA21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 април 2011
    Пораки:
    271
    Допаѓања:
    148
    Марина ДА, ама глумецот не е Рикардо..ако мислите на Рикардо мажот и што беше во Марина :^)
     
  10. Kim-Dash

    Kim-Dash Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2011
    Пораки:
    116
    Допаѓања:
    55
    Пол:
    Женски
    ејјјјј колку е безвезе копијава пппффффф :( баш сега гледам .... :)
     
  11. argentina

    argentina Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2011
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    10
    многу ми се допаѓа како играат
     
  12. SunFlower94

    SunFlower94 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2010
    Пораки:
    433
    Допаѓања:
    362
    Се разочарав од римејков, оргиналот и ова- не се ни споредуваат! Колку само во оргиналот можеше да се види културата, начинот на живеење во Мароко, па Рио како беше претставено се, а овде безвезе, глеам по Медина по фармерки и шамии се шетаат, а па глумацава да убава е, ама не е ни одблизу добра како претходната Жаде, како играше и се движеше, оваа може вода да и носи, не планирам да ја гледам серијава. Според мене еден голем Феил.
    Едит: За музиката не ни коментирам, лошо,лошо :tmi:
     
  13. dragan4eDR

    dragan4eDR Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    977
    Допаѓања:
    213
    Пол:
    Женски
    баш ми е интересна серијава само што не можам да ја гледам заради школскоте обврски
     
  14. Vitorija

    Vitorija Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2011
    Пораки:
    913
    Допаѓања:
    606
    Глупост, веќе видено, а и тоа шо го виделе не можат салам са го ископираат.
     
    На SunFlower94 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. cherry.blossom

    cherry.blossom Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 април 2011
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    19
    Ја гледав само првата епизода онака целосно и баш ме заинтересира филмов да го гледам бидејќи оригиналот не го гледав од почеток, ама втора смена сум на училиште и не можам да го гледам редовно а реприза го гледам само кога ќе го начекам. Ама сепак со бразилскиот клон неможе ниту да се спореди, копија сепак си е копија :!: глумците баш и не ми се погодени можеби дека сум повеќе навикната на другиот Клон а особено Албиери тој би било подобро да биде Али затоа што тој ми има некако поарапска фаца. :D
     
  16. A-j-a

    A-j-a Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    1.793
    Допаѓања:
    2.023
    Иако не сум гледала до сега од новиот клон не верувам дека ќе биде нешто богзнае што, ама сепак времето ќе покаже. Инаку според мене оригиналниот Клон беше ремек дело за почит :rock: па затоа сум малку скептик дека сега некоја копија ќе биде подобра од оригиналот кој е врв.
     
  17. LoVeR

    LoVeR Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2010
    Пораки:
    886
    Допаѓања:
    1.046
  18. ohoho

    ohoho Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2011
    Пораки:
    266
    Допаѓања:
    99
    јас пак спретивно од тебе :lol: го обожавам португлскиот јазик баш би сакала да го научам :lol: не дека шпанскиот не го сакам меѓутоа серијава ми е тапа некако ептен бледа копија на оргиналот
     
    На Lacrimosa му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Macufkata

    Macufkata Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2010
    Пораки:
    268
    Допаѓања:
    83
    боље беше поранешниот ипак добро е што им текна да го емитуваат да се потсетиме
     
    На dragan4eDR му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Doberman

    Doberman Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    601
    Допаѓања:
    519
    Бидејќи серијава има одлична гледаност, од утре ќе се емитува во прајм тајм терминот, односно во 20 часот.