1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Клон (El Clon) [Сител]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Doberman, 16 април 2011.

  1. BabyD0ll

    BabyD0ll Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2011
    Пораки:
    2.362
    Допаѓања:
    8.310
    Пол:
    Женски
    Абе оригинал си е оригинал. Оваа нема Ж од првата Жаде, колку ли беше егзотична, точно како права арапка оваа новава некако ми има обична фаца. Лукас добар е, но пак ќе речам оригинал си е оригинал. :)
     
  2. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Е сега му е мајката А1 да почнат да го даваат вистинскиот клон па да видиме тогаш сите него ќе го гледаат, кој е милион пати подобар! :D

    Кај може да се спореди бе


    http://www.youtube.com/watch?v=ZjBm98_yaaI

    http://www.youtube.com/watch?v=P0h_t35g ... re=related

    http://www.youtube.com/watch?v=8O2UCIA4 ... re=related

    Баш арапско, и песните супер, и многу убави глумци имаше, јазикот...
    Чекте да му ја заиграм сеа, иам ваква облека од порано само не знам дали ме собира уште. :rofl: Ееее, тогаш активно си играв и стомаче рамно имав. :lol: :/
    Јашааааааааааааар :party: :dance:
     
    На Chocoholic, JuLleE и Offspring им се допаѓа ова.
  3. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Виц на милениумот.

    19.55 Кога лисјата паѓаат - серија

    Немој дека некој ќе ја гледа Клон :D Ќе ја стават и таа како што ја тртнаа Индија од сабајле кога ќе им падне гледаноста :lol:
     
  4. Missy16

    Missy16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 април 2011
    Пораки:
    181
    Допаѓања:
    17
    Леле не знам зашто го преместија терминот, баш си беше супер, а инаку обожавам шпански, така да овој клон повеќе ми се свиѓа.
     
  5. Doberman

    Doberman Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    601
    Допаѓања:
    519
    Јас не ги гледам Лисјата, така да Клон ќе си го гледам во 20 часот :P
     
    На karina8 и LadyLidija им се допаѓа ова.
  6. lunicka

    lunicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    3.701
    Допаѓања:
    98.375
    Пол:
    Женски
    Мене ми делува некако празно ,дали заради јазикот???Некако како да очекував од некаде да се појави вистинската Жаде... :?:
     
  7. Barbica

    Barbica Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    1.309
    Допаѓања:
    489
    Делува комерцијализирано и шарено за денешно време, но никако и автентично како оригиналот.
     
  8. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.465
    И шо е финтава ? ! ? :^)

    Мексиканциве не можеа да се помират што Бразилциве направија серија која остана запаметена и ултрапопуларна а не беше нивна ? :^) |(
    Римејкови и остали глупости :yawn: :Down: Жаде си беше Жаде овака само смешни ми испаѓаат :^)
    Бледа копија и натинг мор ....
     
    На Lacrimosa му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Doberman

    Doberman Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    601
    Допаѓања:
    519
    А ти ако беше малку поупатена ќе знаеше дека римејкот потекнува од САД/Колумбија а не од Мексико.

    А за сите остали хејтери на римејков ќе ви кажам еден податок дека и самите бразилци кои што ја имаа направено првата верзија O Clone, истите луѓе учествуваа и во правењето на римејков El Clon.
    Ако не ми верувате на ова што го кажав тогаш можете самите да се уверите доколку видите на крајот од епизодата од кои телевизиски куќи потекнува серијата и ќе видите дека пишува Globo (телевизиската куќа во бразил) и Telemundo RTI (телевизиската куќа од САД/Колумбија).
    Значи римејков неможе да биде лош бидејќи е правен од истите луѓе што ја имаат правено оригиналната бразилска верзија.
     
    На karina8 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Chocoholic

    Chocoholic Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2011
    Пораки:
    747
    Допаѓања:
    987
    Ја фатив денес на Сител. Многу ми се грди некако актерине.. :?: посебно таа што е на местото на ивет, како шмизла некоја, а ивет беше елегантна, јака жена. И таа сопругата на Албиери е грда :worried: Не ми е интересен некако за гледање, многу ми се вештачки сите, Клон си беше Клон..оригинал!
     
  11. LoVeR

    LoVeR Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2010
    Пораки:
    886
    Допаѓања:
    1.046
    Aко можи некој да ми кажи што ќе се случи со Жаде (од тие што го гледале) ќе се земат со Лукас? И дали овој докторот ќе напрај клон од Лукас или...што е финтата за што се вика клон....
     
  12. Barbica

    Barbica Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    1.309
    Допаѓања:
    489
    Јас ти кажувам според бразилската верзија. Да, на крајот завршуваат заедно. А клонот ќе го направи доктор Албиери од клетка на Лукас затоа што премногу му фали другото кумче Џого. И по грешка Деуза црнкињата ќе постане сурогат мајката која ќе го носи и роди клонот Лео. Потоа дејството ќе се помести неколку години кога сите имаат деца. Се ежам додека пишувам зошто Клон ми е дефинитивно една од најомилените серии, два пати целосно ја гледав и тоа беше совршенство од серија во секој поглед - продукција, глума, музика, оригиналност. Мислам дека и во оваа верзија истите работи ќе се случуваат, но препорака најголема за бразилската верзија.
     
    На milicka19 и LoVeR им се допаѓа ова.
  13. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.465
    :D Доберман смири нерви човече :^) |(
    Не се пали до толку кажав не ми се свиѓа не ми се свиѓа Крај приче :!: а како што гледам не сум ни единствена ... Кажавме наш став , мене не ми се допаѓа не ја гледам а ти ако сакаш гледај ја и стави ја на рипит и по 5412 на ден .... Јас не хејтам тие што треба ќе хејтам серија .... OMG ! :lol:
     
  14. La.Reina.Del.Sur

    La.Reina.Del.Sur Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2011
    Пораки:
    1.508
    Допаѓања:
    3.878
    За LoVeR:
    Јас сум го гледала и оригиналот и римејкот така да двете серии се прекрасни...А во врска со твоето прашање, Жаде и Лукас на крај ќе се заедно... а доктор Албиери ќе направи клон од клетките кои ги има земено од бемката на Диего, затоа серијава се вика Клон...
     
    На LoVeR му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Нема да биде по грешка. Албиери (или Алигиери да не беше? :?: ) намерно ќе ги оплоди јајце-клетките на Деуза со погрешни сперматозоиди. И Деуза не е сурогат-мајка. Таа е само вештачки оплодена.
     
  16. Tanjus

    Tanjus Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    257
    Допаѓања:
    70
    Албиери беше само што во шпанскава верзија братот на Лукас е Диего а во оригиналот е Џого :)
     
  17. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    Јас последниве 2 епизоди не ги гледав, бев во Скопје а таму имаше проблеми со телевизорот кај другарка ми. Како и да е , може некој накратко да ми каже што се случи. Си отиде Лукас конечно дома, дозна ли дека почина брат му ? Се омажи ли Латифа ?? :wasntme:
     
  18. Fallin-ForHisSmile

    Fallin-ForHisSmile Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    299
    Допаѓања:
    179
    Клон(O Clone)[Пинк]

    Мене бразилскава ми е многу појака, Жаде неможе да биде никоја друга освен глумицата во бразилскиот филм.. И Зораиде исто, ја обожавам :rofl:
     
  19. Domino

    Domino Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2010
    Пораки:
    971
    Допаѓања:
    1.037
    Naaah, не ми е ова за споредба со вистинската Жаде. :!:
    Си ја сакам старата, е таа беше легенда. Веројатно ни оваа не е толку лоша ама сепак не е тоа тоа...
     
  20. fierce

    fierce Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2010
    Пораки:
    239
    Допаѓања:
    179
    Катастрофа.. не може ни да се спореди со оригиналот.

    Ниту еден лик не ме потсетува на оригиналните ликови. Глумата ми е на најниско ниво.

    Ниту една серија на Telemundo RTI не ми се допаднала до сега па ни оваа. Да земеа мексиканциве да го снимаат Клон сигурна сум дека многу подобро ќе испаднеше.

    Баш пред некоја вечер не можев да заспијам и ја гледав репризата. И гледам рамни телевизори и монитори, се по последна мода и се прашувам како ли ќе изгледа после 20 години откако ќе се роди и порасни Лео... кој знае што ќе има тогаш :D :D Некако не обрнале многу внимание на овие детали :lol: