1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Клон(O Clone)[Пинк]

Дискусија во 'Канта' започната од maca99, 14 февруари 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.691
  Денес беше првата епизода на пинк обичниот, околу 11,30,12 почна. Не знам дали го гледавте. Идентичен е со оној филмот КЛОН што го даваа на А1, истите имиња Жаде,Лукас,.... Јас ќе го гледам зошто глумците ми се ок :mm:, само некоја да ми каже дали и на пинк 15 игра и во колку часот. Фала ;)
   
 2. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.309
  Допаѓања:
  489
  Не игра на Пинк 15. Од вчера почна на Пинк Плус. Тоа е тој Пинк каде што ти гледаш.
  Не планирам да ја гледам серијата затоа што оригинал си е оригинал, а тоа беше Клон што се даваше на А1.
   
 3. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.228
  Допаѓања:
  41.464
  е пинк не фаќам, само пинк 15 :D а Kлон ја обожавав, така да не знам дали би ја глеала оваа и да фаќав пинк, зашто нема да ми биде тоа тоа :)
   
 4. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.691
  Еве некои сликички од серијава и видете кои се глумците ;)
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 5. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Aaaaa готово ми текна кои беа глумциве. Оваа беше Марина во истоимената серија. Идеше на Пинк и нели нормално после тоа и на Сител :lol: А и глумецот ли е истиот од Марина? Ми личи на тој (првиот, затоа што подоцна го сменија) :?:
   
 6. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.691
  Да да да тој е ,што го сменија глумецот во марина :) мене ми се топ и двајцата ;)
   
 7. Doberman

  Doberman Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  601
  Допаѓања:
  519
  Треба да го промените името на серијата во заградата бидејќи таа „O Clone„ беше името на оригиналната бразлска серија што се даваше на А1.
  А сега оваа се вика „El Clon„
  Значи во заградата ставете El Clon наместо О Clone

  Еве и слика од серијата El Clon
  [​IMG]
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.