Клуч за сателитска телевизија?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од OzzyAngel, 11 јуни 2010.

 1. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.216
  Доколку некој има дома сателитска молам да ми каже дали има нов клуч и доколку има, кој е? А и кој беше бројот за влегување во менито, го заборавив :(
   
 2. bona

  bona Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  272
  јас имам сателитска дома, но каков клуч бараш (мојот не можам да ти го дадам :lol: ), зависи каков код си ставила дококу сакаш да влегуваш во менито, пробај нешто, четри 0, или 1234... од кај да знам, некои цифри што мислиш дека си ги ставила :?:
   
 3. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.216
  Барам клуч за сателит! Нели кога имаш сателитска + ресивер фаќаш неколку сателити, но некои од нив ги заклучуваат и на нет има кодови за отклучување. Но за да се влези во менито за кодови се внесуваше еден број што јас го заборавив :( Тоа е проблемот! Тоа не е исто како дигитална телевизија.