1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Клуч за сателитска телевизија?

Дискусија во 'Канта' започната од OzzyAngel, 11 јуни 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.223
  Доколку некој има дома сателитска молам да ми каже дали има нов клуч и доколку има, кој е? А и кој беше бројот за влегување во менито, го заборавив :(
   
 2. bona

  bona Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  276
  јас имам сателитска дома, но каков клуч бараш (мојот не можам да ти го дадам :lol: ), зависи каков код си ставила дококу сакаш да влегуваш во менито, пробај нешто, четри 0, или 1234... од кај да знам, некои цифри што мислиш дека си ги ставила :?:
   
 3. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.223
  Барам клуч за сателит! Нели кога имаш сателитска + ресивер фаќаш неколку сателити, но некои од нив ги заклучуваат и на нет има кодови за отклучување. Но за да се влези во менито за кодови се внесуваше еден број што јас го заборавив :( Тоа е проблемот! Тоа не е исто како дигитална телевизија.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.