1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Книга за подарок

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од moni-00, 8 февруари 2013.

 1. moni-00

  moni-00 Активен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  1
  Сакам на дечко ми да му подарам некоја убава, љубовна, романтична книга... Ве молам за предлози. Благодарам однапред. :)
   
 2. feminium

  feminium Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2012
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  1.738
  епа оди на сакамкниги.цом.мк и таму пиши роматични,љубовни-како ли се викаат тие книги и ќе добиеш најубава препорака :)
   
  На moni-00 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. MotherMonsterI

  MotherMonsterI Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2012
  Пораки:
  797
  Допаѓања:
  837
  Kniga za poklon..?

  P.S I love you ? :D
   
  На moni-00 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. moni-00

  moni-00 Активен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  1
  Kniga za poklon..?

  sto mislite za "Stranicite za nasata ljubov"-Nikolas Sparks ? dokolku ja imate procitano, kazete mi ja sodrzinata na ovaa kniga..
   
 5. L-a-r-a22

  L-a-r-a22 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2013
  Пораки:
  1.337
  Допаѓања:
  10.768
  Пол:
  Женски
  Kniga za poklon..?

  Книгата е прекрасна... Може да те остави со солзи во очите.
  Страници за нашата љубов е приказна за љубовта која не знае за години, за препреки, за болести...Oва е приказна која ни покажува каква треба да биде вистинската љубов, која ни покажува до каде оди оној кој вистински љуби.

  Според книгава има филм The Notebookкој исто така е прекрасен!
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 6. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.801
  Допаѓања:
  54.998
  Пол:
  Женски
  Kniga za poklon..?

  Најдобронамерен совет - купи му книга со тематика за која знаеш дека ќе го заинтересира.
  Не секое машко сака да чита љубовни романчиња од типот на Страници на нашата љубов или П.С. Те сакам.
   
  На cresa-jagoda, Umbrella22, sofijanoka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. honorthyself

  honorthyself Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  654
  Допаѓања:
  1.273
  Не. Ако твојот дечко сака да чита книги, сигурно оваа нема да му се допадне. Грешка е да подаруваш нешто што ти сакаш, подарокот треба да се одбере имајќи предвид што тој сака. :)
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.842
  Допаѓања:
  4.862
  Пол:
  Женски
  Незнам машко колку би го заинтересирало книга од типот на Страниците за нашата љубов или пак П.С- Те сакам.
  Би ти предложила да му земиш некоја книга од областа,која него го интересира. :)
   
  На cresa-jagoda и sofijanoka им се допаѓа ова.
 9. Spidy

  Spidy Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  3.609
  Допаѓања:
  9.724
  Пол:
  Женски
  Јас му имам подарено две книги, една со историска тематика, втората сега скоро - биографијата на Стив Џобс. Двете беа книги за кои покажа интерес, сам си кажа дека би сакал да ги прочита, и беше задоволен што му ги дадов.
  Јас имам голем кејф за љубовни романи (баш сега читам книга што ја добив на подарок) ама за него никогаш не би купила книга со некаква приказна, знам дека нема да се внесе во читањето. Ти треба најдобро да си знаеш за што тој би се заинтересирал. Па макар и Историја на Фудбалот да се вика книгата (што нас жените може ништо не ни значи :lol: ) ако знаеш дека тоа го сака, тоа купи му.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 10. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.094
  Допаѓања:
  61.990
  Пол:
  Женски
  Поубав подарок од книга нема, ама за тој што сака да чита. :)
  Он на мене ми има подарено многу книги, понекогаш ме зазборува демек што сакам да читам, што е ново, за да знае и да оди да купи. Еднаш одел нарачувал во Три, повеќе од мене бил во книжара. :D
  Ама јас на него да му подарам книга би била промашена инвестиција.
   
  На cresa-jagoda и Gordana10 им се допаѓа ова.
 11. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  5.138
  Допаѓања:
  5.692
  Сакам да подарам книга на еден другар ѕа роденден,тој чита книги... Каква порака да му напишам,како да ја украсам-завиткам...??
  Помош ;)
   
 12. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  5.005
  Допаѓања:
  35.873
  Пол:
  Женски
  Со оглед на тоа што твојот другар е љубител на пишаниот збор, имаш добра идеја за роденденски подарок.Како посвета можеш да му напишеш некоја порака за другарството.А околу декорацијата доволна е само украсна кеса.
   
 13. sofijanoka

  sofijanoka Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  2.652
  Допаѓања:
  15.511
  Пол:
  Женски
  ^

  Ако има строго издефиниран вкус, јас би му подарила ваучер за книга.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 14. mia993

  mia993 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2014
  Пораки:
  170
  Допаѓања:
  139
  Најубав подарок.Често сум го добивала а и давала :rofl: :)
   
 15. SexyGirl2

  SexyGirl2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2017
  Пораки:
  200
  Допаѓања:
  454
  Пол:
  Женски
  Епа вака...Сакам да и подарам книга на професорката по клавир за 8 ми Март. Таа е супер, млада е и сакам да најдам некоја книга поврзана со музиката...Во содржината да се збори пример за некоја пијанистка, виолинистка...Ако некој од вас знае таква некоја книга ве молам за Хелп ! :*
   
 16. toogood

  toogood Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2014
  Пораки:
  2.126
  Допаѓања:
  12.319
  Poklon kniga e premnogu personalen poklon.
  Mnogu tesko deka na nekoj mozes da mu pogodis bez razlika kolku go poznavas.
  Da mi rece nekoj da odberam kniga za mm so koj sum 20god. vo brak ne bi mozela.
  Lugeto sekoj den sozrevaat, denes sto sakaat poradi nekoja pricina utre ne gi interesira.
  Kniga, parfem, garderoba.... tesko deka nekoj na nekogo moze da mu pogodi.
  Jas bi ti preporacala da izberes nesto drugo.
  Na kraj kraeva materjalnoto ne ostava traga kako eden text od tvoeto srce napisan na kolaz napraven so tvoj race.
   
  На cresa-jagoda и joy1 им се допаѓа ова.
 17. Elena-123

  Elena-123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2013
  Пораки:
  336
  Допаѓања:
  322
  31956573_10160419257015154_9108675901582737408_n.jpg

  Сакам да ја купам за поклон. Дали знаете која е цената ?
  Мислење некое за книгава ?
   
 18. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.894
  Допаѓања:
  51.002
  Пол:
  Женски
  Околу 500 денари е, јас ја имам.
  Мене ми е океј, зависи за кого е подарокот. :)
   
  На cresa-jagoda и Elena-123 им се допаѓа ова.
 19. Elena-123

  Elena-123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2013
  Пораки:
  336
  Допаѓања:
  322
  Аха, во ред ти благодарам:f:
   
 20. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.706
  Пол:
  Женски
  Зависи до вкус. Мене книга и не ми е баш некој подарок.
   
  На Lovelybaby<3, Недопирлива5 и Aleksandra9999 им се допаѓа ова.