1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Книга која ве држи во неизвесност до самиот крај

Дискусија во 'Литература и уметност' започната од Weareondiet, 10 февруари 2014.

 1. Weareondiet

  Weareondiet Нов член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2014
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Барам ваше мислење за некоја многу интересна книга која сте ја прочитале,книга која ве држела во неизвеснот до самиот крај ? :)
   
 2. StarSky

  StarSky Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  8
  Книга која ве држи во неизвеснот до самиот крај

  Јулија - Ен Фортие... едноставно не можев да запрам да ја читам. И останав будна до ниедно време, ама ако.. Ми вредеше :D
  Книгата нема некоја особена тематика, нема нешто неоткриено или чудно или премногу необично, ама те тера да ја читаш, да не можеш да ја оставиш.. Обожавам такви книги :)
  Исто се интересни од Карлос Руиз Зафон „Сенка на ветрот“, „Играта на ангелот“ и „Заточеник на небото“. Поврзани се меѓу себе, ама без проблем можеш да ги читаш по кој сакаш редослед.
  Последна препорака ако сакаш детективски романи, ти ги предложувам оние вечните од Агата Кристи.. Која и да ја земеш, нема да згрешиш ;) Е сега, сето зависи од твојот вкус. Види, прочитај, па кажи импресии... :wasntme:
   
  На Spidy му/ѝ се допаѓа ова.
 3. LalitaGrosa

  LalitaGrosa Активен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2013
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  18
  Дефинитивно „Шума“ од Харлан Кобен. Најдобрата и најиспревртена долга приказна, прекрасна :D :D
   
 4. BV87

  BV87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  209
  Допаѓања:
  81
  Сите книги на Ден Браун посебно Кодот на Да Винчи и Инферно
   
  На Angelinkka и ton4ica им се допаѓа ова.
 5. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  736
  Пол:
  Женски
  Формулата на алхемичарот дефинитивно.Таман претпоставив каков може да биде крајот и во претпоследниот расказ всушност дознавам дека нема никаква врска и баш се изненадив :D
  Патем ова ми е прва книга што драстично го утнувам крајот :lol:
   
 6. blosson

  blosson Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  384
  Допаѓања:
  263
  Пол:
  Женски
  Девојчето од шестата месечина мене :D
   
 7. sagittarius57

  sagittarius57 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2013
  Пораки:
  1.004
  Допаѓања:
  2.265
  Пол:
  Женски
  Алхемичарот - Пауло Коелјо

  Многу брзо се чита, интересна, а воедно и поучна :)
   
 8. Cicero

  Cicero Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2013
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  18
  Како што кажаа и погоре, книгите од Ден Браун и Карлос Руиз Зафон.
   
 9. YourBoddy

  YourBoddy Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2014
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  70
  Дефинитивно БЕЗ ЗБОГУМ а авторот не и текнува ... :/
   
 10. KatFem

  KatFem Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2014
  Пораки:
  258
  Допаѓања:
  658
  “Фатални желби” -Бруклин Хадсон

  Книга која ќе ве извози на шокантна луда железница. Ја прочитав во еден здив :)
   
 11. Insatiable13

  Insatiable13 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2014
  Пораки:
  258
  Допаѓања:
  367
  Сенка на ветрот -Карлос Луиз Зафон
  Му ги обожавам сите книги и многу ми се интересни за читање, некако, кога ќе почнам да читам не можам да престанам без да дочитам ;)
   
 12. Ketrin.Moon

  Ketrin.Moon Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2013
  Пораки:
  770
  Допаѓања:
  7.171
  Пол:
  Женски
  Заточеник на небото- Карлос Луиз Зафон :)
   
 13. donnalia

  donnalia Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  660
  Допаѓања:
  212
  Пол:
  Женски
  Негирање - Кит Аблоу.
   
 14. SM12

  SM12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 декември 2013
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  Најверојатно мислиш на Без збогување од Линвуд Баркли.
  Прочитајте ја и Ми припаѓаш мене од Карен Роуз. :)
   
 15. Talita

  Talita Популарен член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2011
  Пораки:
  940
  Допаѓања:
  1.395
  Пол:
  Женски
  Никаде без ќерка ми :)
   
 16. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  4.420
  Допаѓања:
  31.787
  Пол:
  Женски
  Убиство во Ориент Експрес-Агата Кристи
   
 17. Joi

  Joi Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2014
  Пораки:
  606
  Допаѓања:
  1.992
  на Агата Кристи книгите :)
   
 18. Val-Dim

  Val-Dim Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 ноември 2013
  Пораки:
  1.725
  Допаѓања:
  60.613
  Шепнувачот - Донато Каризи - неизвесна и непредвидлива до самиот крај!!!
   
  На Tej4e му/ѝ се допаѓа ова.
 19. fatamorgana123

  fatamorgana123 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2013
  Пораки:
  1.273
  Допаѓања:
  1.529
  ,,Полиња со диви нарциси''-Винка Саздова.
  Крајот.
   
 20. feminium

  feminium Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2012
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  1.738
  Сите од Ден Браун посебно онаа во Ватикан што е дејството,голем дел од Агата Кристи, имаше една Бележникот на Микеланџело не ми текнува од кого беше,Обвинети сопруги исто така не се сеќавам од кого беше... скоро сите што ги имам читано биле со неизвесен крај сакам такви книги :)