Книга која ве држи во неизвесност до самиот крај

Дискусија во 'Литература и уметност' започната од Weareondiet, 10 февруари 2014.

 1. Chokoholic25

  Chokoholic25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 мај 2014
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  432
  Пол:
  Женски
  Ангелски повик- Гијам Мисо
   
 2. Aleksandra-Kukla

  Aleksandra-Kukla Активен член

  Се зачлени на:
  21 мај 2014
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  16
  Затоа што те љубам- Гијом Мисо
   
 3. xxx-ba

  xxx-ba Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  325
  Допаѓања:
  196
  Заедно - Џоди Пико
   
 4. YourBoddy

  YourBoddy Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2014
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  70
  Исчезната без трага од Шеви Стивенс :)
   
 5. IronLady

  IronLady Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2014
  Пораки:
  1.511
  Допаѓања:
  31.286
  Пол:
  Женски
  1.Ти Не Знаеш Да Сакаш - Сузан Елизабет Филипс
  2.Скриена во Најмрачниот Агол - Елизабет Хејнс
   
 6. rainbowec

  rainbowec Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  785
  Допаѓања:
  4.989
  Пол:
  Женски
  1. "Шепнувачот" - Донато Каризи
  2. 3те книги до сега што ги прочитав од Гијом Мисо до крај ме држеа во неизвесност - "Ангелски повик", "Затоа што те љубам" и "А потоа".
   
 7. daylight

  daylight Популарен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2011
  Пораки:
  2.444
  Допаѓања:
  3.081
  Крај на детството
  Средба со Рама


  Двeте се научно-фантастични романи од Артур Кларк.
   
 8. maravillosa

  maravillosa Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2013
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  145
  Пол:
  Женски
  Затоа што те љубам- Гијом Мисо
   
 9. jelena.rozga

  jelena.rozga Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2014
  Пораки:
  304
  Допаѓања:
  170
  Poslednata koja ja citav i napisav co druga tema za nea ispoveta na edna akuserka.
   
 10. Tej4e

  Tej4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  110
  Допаѓања:
  37
  Пол:
  Женски
  Алекс од Пјер Леметр, ја прочитав одамна а и ден денес размислувам за книгава.
   
 11. vrapce.b

  vrapce.b Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2014
  Пораки:
  145
  Допаѓања:
  216
  Пол:
  Женски
  Затоа што те љубам -Гијом Миcо
   
  На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
 12. TheSecret

  TheSecret Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  3.526
  Допаѓања:
  7.063
  Пол:
  Женски
  Сите на Мисо
   
 13. Elena69221

  Elena69221 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2011
  Пораки:
  2.329
  Допаѓања:
  3.458
  Пол:
  Женски
  Девојката со тетоважа на змеј - Стиг Ларсон, воедно и омилена ми е :clap:
   
  На macka91 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  4.872
  Допаѓања:
  7.743
  Сите од Сидни Шелдон :)
   
 15. temily

  temily Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2015
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  199
  Пол:
  Женски
  Полноќна роза - Лусинда Рајли

  Тајната на сопругот - Лиен Мориарти :inlove::sun:
   
  На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Arthur

  Arthur Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2014
  Пораки:
  673
  Допаѓања:
  2.510
  Пол:
  Женски
  ovaa na moriarti navistina me drzese skroz vo neizvesnost a i drugata e sonuvaj malku-suzan elizabet filips
   
 17. temily

  temily Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2015
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  199
  Пол:
  Женски
  Сега си ја земав и Големи Мали Лаги од Мориарти истотака, и едвај чекам да си ја прочитам :)
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Arthur

  Arthur Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2014
  Пораки:
  673
  Допаѓања:
  2.510
  Пол:
  Женски
  jas ja nemam nikade nacekano inaku...ama sega skoro kupiv 4knigi ako sakas bidi gi vo tema posledno si kupiv...da gi procitam pa pak ke kupam ;) :*
   
 19. Aerial

  Aerial Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2015
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  74
  Пол:
  Женски
  "Вештерката од Портобело" - Паоло Коелјо (не сум некој фан Коелјо, меѓутоа оваа книга од ме фасцинира)
  "Во одбрана на Џејкоб" - Вилијам Лендеј
  "А потоа" - Гијом Мисо
   
  На Lella му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Red Flower

  Red Flower Активен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  117
  Пол:
  Женски
  Книгите на Линвуд Баркли