1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Книга на неделата/месецот

Дискусија во 'Литература и уметност' започната од sweetyB, 10 јули 2014.

 1. sweetyB

  sweetyB Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2013
  Пораки:
  131
  Допаѓања:
  79
  Вртејќи низ темиве, видов дека нема ваква и решив да ја направам :D
  Малку да објаснам, значи во оваа тема ќе даваме наслови на книги со кратка рецензија кои што ни оставиле голем впечаток во текот на последната недела или месецот што сме ги прочитале... :D

  И за да го скршам ледот јас ја предлагам „Ејми ја нема“ од Џилијан Флин. Верувам дека сте слушнале за неа. Приказнава ме држеше во неизвесност до самиот крај, ја читав само три дена, веќе третиот ден не ножев да издржам а да не дознаам како ќе заврши седнав и ја прочитав до крај... :D Ви ја препорачувам..

  Сега е ред на вас, која е вашата книга на неделата/ месецот? :)
   
 2. nat17

  nat17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2014
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  138
  Пол:
  Женски
  Играта на филозофот - Стив Јовановски :)
   
 3. vrapce.b

  vrapce.b Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2014
  Пораки:
  145
  Допаѓања:
  218
  Пол:
  Женски
  ПРВ ЗА УМИРАЊЕ - ЏЕЈМС ПАТЕРСОН :)
   
 4. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.801
  Допаѓања:
  55.000
  Пол:
  Женски
  Envy - Sandra Brown
  Еден од најдобрите трилери кои сум ги прочитала.

  Вообичаено читам книги од овој жанр и сега да ме прашате за настаните од некоја книга што сум ја прочитала, веројатно нема да се сеќавам. Ама Envy ќе ја памтам.
  Многу интересни настани, одлично обработени ликови и невообичаен начин на раскажување на принцип книга во книга.
  Детално ја обработив во Феминскиот клуб на читателки, ама постот е полн од спојлери, така што прво прочитајте ја книгата :)
  Ако сте љубители на трилери, мистерии, зачинети со сцени за возрасни :wasntme: - ви ја препорачувам :)
   
  На 1209 и sweetyB им се допаѓа ова.
 5. Евроазија

  Евроазија Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2022
  Пораки:
  882
  Допаѓања:
  2.361
  Пол:
  Женски
  It Starts With Us-Colleen Hoover