1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Книга на плажа / одмор

Дискусија во 'Литература и уметност' започната од tessie, 3 август 2014.

  1. Summerlover

    Summerlover Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    5.531
    Допаѓања:
    34.908
    Може и боенка да си понесам, не само книга. Мислам, на одмор сум отишла, море, плажа, сончање, :d:
     
  2. MermaidKiky

    MermaidKiky Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2013
    Пораки:
    294
    Допаѓања:
    221
    Пол:
    Женски
    Мене па воопшто не ми пречи вревата, сонцето, водата и си читкам на плажа :lol: Оваа година си го земав вториот дел од Самрак сагата "Млада Месечина" од Стефани Мајер и си читкав и во соба затоа што моите баш и не сакаат секоја вечер да шетаат :lol:
     
  3. Val-Dim

    Val-Dim Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 ноември 2013
    Пораки:
    1.750
    Допаѓања:
    60.970
    Без книги на одмор не поаѓам!!!
    Оваа година земав само една и стопати се покајав!!! Зошто беше една, ја читав само пред спиење, а на плажа морав да се задоволом со судоку!!!
     
  4. Emy867

    Emy867 Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2014
    Пораки:
    4.209
    Допаѓања:
    93.613
    Немам проблем со читање на плажа, задолжително секогаш на одмор земам со мене книга и таа секојдневно е во ташната за плажа спремена како дел од работите кои ми требаат :) . Е сега, читањето не е онака интензивно како кога би си читала дома на мир на пример, ама во секој случај не е лошо и вака.
     
  5. galapce

    galapce Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 ноември 2014
    Пораки:
    4.318
    Допаѓања:
    106.804
    Пол:
    Женски
    Ako si cital kniga na plaza bilo izigravanje fraerluk..hmm
    Fraerluk e koga treba da kombiniram pivo i kniga.8)
    Nemozam da se pofalam ni na pola kako obozuvac na knigi kako odredeni clenovi vo klubceto za citateli na femina ama citanjeto kniga na plaza mi e najubavio moment koj me relaksira voopsto.
    Obicno ne gi obozavam plazite na koi se odi za da se bide viden,odnosno se prikotvuvam na posmireni mesta.Patem ne samo za citanje,koga odmaram sakam da odmaram.
    Znaci nisto podobro od citanje kniga na plaza,bez pivo:!:
    Oti ke zaspijam:D
     
    На crimson и evangelina.ina им се допаѓа ова.
  6. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
    Пред некоја година бев во Скијатос со другарки, тие се изнаиграа фризби на плажа со непознати машки, пиеја, се журкаа. Јас најдов една плетена лулашка, ја зафатив цел ден и ги потрошив сите пари за алкохол во една локална книжара таму. И така. Не сум party person, порадо би читала на плажа. Пензионер, што да правам.
     
    На Libera му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Lella

    Lella Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    2 јануари 2013
    Пораки:
    5.300
    Допаѓања:
    28.804
    Пол:
    Женски
    Секогаш земам книга на одмор, ама никогаш не ја читам. :lol:
    За книга секогаш има време, ама мирисот на морето, песокот, плажата не можеш да ги гледаш секојдневно. Има еден куп работи што можат да се прават на одмор и плажа, така што читањето може да почека.
    Можеби ако на плажата само се сончаш и седиш, или ако одмараш во хотелот, јас не сум таков тип, не можам мирно да седам кога сум на место каде што можат еден куп работи да се прават. :lol:
    ;(
    Инаку обожавам да читам, ама попрво би поминала време во смеење со најблиските и пливање, бидејќи само еднаш се случува тоа. ;)
     
    На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
  8. SwanMay

    SwanMay Популарен член

    Се зачлени на:
    28 април 2011
    Пораки:
    855
    Допаѓања:
    4.674
    Пол:
    Женски
    Често читам на плажа, а особена пасија ми се новелите од Агата Кристи. Толку брзо ми минува времето, посебно ако солирам по сопствен избор. Кога сум со друштво не читам, секако, тогаш има теми за разговор. :P
     
    На alana95 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.121
    Допаѓања:
    76.432
    Пол:
    Женски
    Сум зела книга на плажа за читање ама сонцето многу светеше па не можев да читам, светлината ме заморуваше. Така да, овие што носат книги на плажа и ги сликаат и ставаат на Инстаграм тоа го прават за чалам само.
     
    На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
  10. shz

    shz Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    5.942
    Допаѓања:
    50.025
    Пол:
    Женски
    Не, јас само дома читам книга.
    Кога сум на плажа сакам да одморам од се, да се сончам. Бидејки на плажа неможеш секогаш да одиш, а книга можеш да читаш кога сакаш и во било кое време.
     
  11. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.582
    Допаѓања:
    155.752
    Пол:
    Женски
    Кога одам едно дневно на плажа и сум таму цел ден, обавезно носам книга зошто неможам да седам долго на плажа па се повлеквам под сенка. Кога одам на одмор не земам книга со мене ,туку првиот ден купвам и ја читам во текот на одморот.
     
  12. toogood

    toogood Популарен член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2014
    Пораки:
    2.126
    Допаѓања:
    12.324
    Moze da npisete naslovi na knigi koj gi citate na plaza?:clap:

    Inace na plaza ne citam. Doagam , pravo vo voda, od voda vo prosetka po gratceto, kafance......
    Kako i da e plaza ne koristam, citam vo prevozno sredstvo, doma, po cekalni......
    Na plaza Ne.
     
  13. Kiki-Viki

    Kiki-Viki Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2013
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    166
    Пол:
    Женски
    Јас немам проблем со гужвата и редовно читам на плажа, а скоро секогаш си носам по две книги кога одам на одмор.
     
  14. pravnicka_2604

    pravnicka_2604 Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2016
    Пораки:
    322
    Допаѓања:
    1.104
    Пол:
    Женски
    Јас си носам барем по две книги на одмор, гледам да е нешто полесно за читање, обожавам да си читам на плажа.
     
  15. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.472
    Допаѓања:
    39.695
    Пол:
    Женски
    Обавезно си носам книга, само претежно читам на плажа. Не ми смета врева, се исклучувам од тоа.
    Обично носам лесни, брзо читливи книги, најчесто романси
     
  16. Dashing:)

    Dashing:) Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2017
    Пораки:
    1.329
    Допаѓања:
    2.106
    Пол:
    Женски
    Повеќе сакам да се затворам во соба и да читам. Дури и кога некој збори во другата соба ми пречи, а не пак на плажа каде што има повеќе галама.
     
  17. Аргентина *

    Аргентина * Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Не. На плажа сакам да се излежувам, да пливам, да јадам (овошје) и да пијам нешто освежително, а не да го заморувам моето главче под жешкото сонце.
     
  18. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Си носам секогаш на одмор една две лесни книги или на телефон симнати во пдф формат и си читам. Особено имам читано книги на плажа на одмори кога ми се погодило баксузно да добијам баш тие денови :doh:, па на плажа си седам тие денови и си читам книга само на лежалка. :D
     
  19. Anah

    Anah Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2022
    Пораки:
    634
    Допаѓања:
    1.370
    Пол:
    Женски
    Сум пробала да читам но не ми го задржува вниманието.