Книги кои ви помогнаа во медицинскиот домен

Дискусија во 'Образование' започната од ivana.kalkova, 15 септември 2013.

 1. ivana.kalkova

  ivana.kalkova Активен член

  Се зачлени на:
  15 септември 2013
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Драги и почитувани претпоставувам дека ве има!Ми треба листа на (медицински:хистолошки,хемиски,биолошки,анатомски итн.) онлајн линкови, книги,енциклопедии,скрипти достапни во книжарниците или во градските библиотеки со просечно земено корисни информации и услужни и споделени знаења од професори и научници (без разлика дали ви помогнале пред студии или за време на нив).Основи на хистологија 11-то издание,текст и атлас (Просветно дело АД) ја изнајмив и ја препорачувам доколку сте веке воведени,иако гласи како основа во науката за ткивата, па дефинитивно би ги прифатила и оние со почетнички контекст.


  http://www.datastatus.rs/izdanja/korice/8674780172.gif
   
 2. MoonshineAnne

  MoonshineAnne Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 април 2013
  Пораки:
  180
  Допаѓања:
  83