1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Книги кои едвај чекам да излезат од печат

Дискусија во 'Литература и уметност' започната од Mishela, 2 март 2021.

 1. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  17.017
  Допаѓања:
  77.325
  Пол:
  Женски
  Неделава излегоа од печат дури три книги кои со месеци веќе со нетрпение ги очекував, па ми текна дека за филмови имаме ваква тема, а за книги не.

  Па ете - ја отварам темава за во неа да постираме и споделуваме книги од нашите листи за читање кои сè уште не се официјално излезени и ги очекуваме во секој момент.

  Во последно време и издавачите кај нас почнаа да објавуваат пред време листи со книги им се во подготовка. Еве супер прилика и за сите кои ја следат домашната издавачка сцена и читаат исклучиво домашни изданија - тука во темава може слободно да си споделуваме информации и најави за нашите изданија кои треба да излезат наскоро.

  Ајде да го скршам мразот. :wasntme:
  Mојата книга на годината (која веќе немам ниту трпение да ја дочекам од преголема еуфорија), е најновата на Кејт Квин - The Rose Code. Ситно се брои, треба да излезе на 9-ти март. :party:

  [​IMG]


  Споделете ги вашите најочекувани книги, да си најдеме и по нешто ново да читање од нечија друга листа. ^_^
   
  На hermosa, Stephen Amell и Dream-Girl им се допаѓа ова.