1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Книги сo ерoтскa сoдржинa

Дискусија во 'Литература и уметност' започната од SunnyGirl2, 15 јуни 2015.

 1. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  5.357
  Допаѓања:
  5.836
  Би сaкaлa дa прaшaм дaли читaте книги сo ерoтскa сoдржинa ,и штo ви oстaвилo впечaтoк?
  Кoи би ми ги препoрaчaле?


  Дoкoлку имa вaквa темa преместете јa или зaклучете јa.
   
 2. 123.Maki-first

  123.Maki-first Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2010
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  107
  Пол:
  Женски
  Ваквиве книги сигурно се интересни, јас имам читано кратки поврзани раскази од кои некои беа со еротска содржина. Впечаток ми остави оној расказ во кој дечкото со девојка од селото се среќавал секој ден кај чешмата и се растурале и покрај тоа што било зима. На крај нејзината вагина по 8 оргазми наликувала на виолетова отсечка :rofl: :rofl:. Насловот и беше Снег од Максас Фермин, меѓутоа книгата сепак беше повеќе како медитативна и смирувачка отколку еротска.
  Ако имате прочитано некои навистина еротски книги, препорачајте :wasntme:
   
 3. kikin

  kikin Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  4.202
  Допаѓања:
  13.851
  Пол:
  Женски
  Некако темава е со слаба конверзација....Зарем толку нема читатели на еротска литература или никој не сака искуството да го сподели?
   
 4. toogood

  toogood Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2014
  Пораки:
  2.126
  Допаѓања:
  12.324
  Od mene imate preporaka: knigite na Zorana Shultz po sledniot redosled
  upload_2015-12-23_23-58-0.jpeg upload_2015-12-23_23-58-57.jpeg upload_2015-12-23_23-59-9.jpeg
  Gi ima Matica prevedenp na Mk.
   
  На КикиМаус и kolumnistot им се допаѓа ова.
 5. LUCERKA

  LUCERKA Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2015
  Пораки:
  764
  Допаѓања:
  5.370
  Пол:
  Женски
  Дома имам само една на српски Свиње с крилима се вика .Тинејџерска книга.Ја имам читано повеќе пати:D
   
 6. Nausicaa

  Nausicaa Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 декември 2013
  Пораки:
  3.439
  Допаѓања:
  20.017
  Немам читано многу книги со ваква тематика, единствени наслови на кои ми текнува во моментов се „Страв од летање“ на Ерика Јонг, „Пофалба на маќеата“ на Марио Варгас Љоса и можеби „Плескање на слугинката“, Роберт Кувер.
   
 7. kikin

  kikin Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  4.202
  Допаѓања:
  13.851
  Пол:
  Женски
  JAs edinstveno gi imam citano Na ulica vo Dablin i 50 nijansi...Ama mislam deka treba poise da gi citame nie zenite, :)
   
  На КикиМаус му/ѝ се допаѓа ова.
 8. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.801
  Допаѓања:
  55.000
  Пол:
  Женски
  Секогаш си викам дека веќе нема да читам вакви книги и упорно се залажувам да одберам нешто такво. Сите книги со еротски содржини што сум ги прочитале биле катастрофа - очајни приказни со многу клише моменти и лошо изградени ликови. Само за превртување очи |( Некои сум ги оставала недочитани, зашто стварно не можам да се мачам со такви глупави книги.
  Темава ме заинтригира да пребарам низ goodreads во тој жанр, ама уште кога ја видов 50 Shades меѓу најпрепорачаните книги од тој тип, исклучив да не гледам. Единствено на Силвија Деј сакам да ѝ дадам шанса, не се сеќавам дали сум прочитала нешто од неа, ама се надевам нема да ме разочара па комплетно да се откажам од вакви книги.
   
  На КикиМаус, crimson и eliesaab им се допаѓа ова.
 9. MsLastovica

  MsLastovica Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2015
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  69
  Пол:
  Женски
  Од Неџма, Бадем и Патека на светлината и од Мелиса П. , Сто потези со четка пред спиење и Мирисот на твојот здив
   
 10. bella.s

  bella.s Популарен член

  Се зачлени на:
  27 август 2013
  Пораки:
  2.160
  Допаѓања:
  10.936
  Пол:
  Женски
  11 minuti,od paolo k.na taa mi teknuva,mozebi uste edna dve ama ne pamtam.knigata mnogu mi se dopadna,ima ubava prikazna,motiviracka so po nekolku erotski momenti..
   
 11. Cinderfakinrella

  Cinderfakinrella Популарен член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2016
  Пораки:
  957
  Допаѓања:
  7.433
  Пол:
  Женски
  Тука дефинитивно спаѓа мојата книга :D
   
 12. Kiki-Viki

  Kiki-Viki Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2013
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  166
  Пол:
  Женски
  Часови по секс -Даниел Грант
  Заплеткани - Ема Чејс
  Овие ги имам читано а мислам дека и Испревртени од Ема Чејс е со иста тематика
   
  На Tamatam му/ѝ се допаѓа ова.
 13. eta

  eta Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2009
  Пораки:
  1.957
  Допаѓања:
  5.360
  Пол:
  Женски
  Единствена книга која сум ја прочитала со оваа тематика е "Бадем" од Неџма.
   
  На joy1 и КикиМаус им се допаѓа ова.