Кога Исус би дошол денес

Дискусија во 'Религија' започната од baba Rada, 13 мај 2018.

 1. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  3.855
  Допаѓања:
  44.748
  Пол:
  Женски
  @EvAngelos Фала ти на корекција и критика :) касно е да се едитирам,грешка ми е ова со 1000 праведници,не знам кај ми бил умот кога пишав,ај опростено ми е,многу е доцна :D
  Досега не сум дала дезинформација на ниедна тема,се извинувам за бројката ;)
  Значи точната бројка е 99,јас мислев да пишам 100 ама сум додала уште една нула,ама како викаат една нула една кула :D
   
  На Orthophill му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.575
  Допаѓања:
  24.174
  Пол:
  Женски
  Ааа 99 биле, тоа менува сè. :rofl:

  Замислете вака да ни функционираше општеството. Да ги величиме убијците што се покајале, а неубијците мех.
   
  На Someonespecial му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  3.855
  Допаѓања:
  44.748
  Пол:
  Женски
  Лела,ај те молам не претерувај...се читаш што пишуваш? Ај најди ми барем едно мислење кај што јас величам и оправдувам убиец???
  Ти објаснав во претходниот пост и сеуште се држам до тоа:Под поимот грешник не се подразбира само УБИЕЦ,и Бог не рекол,"Одете убивајте и покајте се и јас со радост ќе ве примам вас"...не ги извртувај моите зборови,интелигентна си,не се служи со ниски преписки :)

  Тоа со бројката ми излета,ете се корегирав,а суштината на пораката е иста:Кога ќе се покае било кој грешник,не само убиецот,Бог за секој грешник ќе се радува,бидејќи со праведници преполно е Царството Божјо и нив не им треба лек,ами на "болните" за кои Бог се жртвуваше ;)
  ФМП.
   
  На hermosa и daylight им се допаѓа ова.
 4. La.loca

  La.loca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2015
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  7.767
  Пол:
  Женски
  Не би се чуствувала достојна за да го погледнам во очи.
   
  На hermosa, Bitter-Sweet и Rama им се допаѓа ова.
 5. sjdgo

  sjdgo Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.663
  Допаѓања:
  14.036
  Пол:
  Женски
 6. Ena05

  Ena05 Активен член

  Се зачлени на:
  16 мај 2019
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  140
  Пол:
  Женски
  |((facepalm)...
  Би го прашала кој им е дилерот на некои луѓе што имаат толку јака фантазија.:nod:^_^
   
  На Amellie13 и lovestoneddd им се допаѓа ова.
 7. sjdgo

  sjdgo Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.663
  Допаѓања:
  14.036
  Пол:
  Женски
  Повторно ќе пробаат да го убијат, шлакнати се луѓето.
   
  На EvAngelos, Bogdanaboki и Rama им се допаѓа ова.
 8. Bogdanaboki

  Bogdanaboki Активен член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2019
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Се сложувам, па макар во ова неправедно време... Штета. Него да дојде побрзо да се спасиме побрзо
   
  На hermosa и sjdgo им се допаѓа ова.
 9. Kel'Thuzad

  Kel'Thuzad Активен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2019
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  17
  Пол:
  Машки
  Bi pobaral da mi gi prosti grevovite :)
   
  Последна измена: 2 јануари 2020
  На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Sweet Harmony

  Sweet Harmony Активен член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2020
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  A veruvas deka e son of god?
   
 11. hellocity

  hellocity Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  1.640
  Допаѓања:
  3.257
  Пол:
  Женски
  На која супстанца сте дечки?
   
 12. Sweet Harmony

  Sweet Harmony Активен член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2020
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Na droga...just kidding
   
  На hellocity му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Kel'Thuzad

  Kel'Thuzad Активен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2019
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  17
  Пол:
  Машки
  Da
   
 14. Sweet Harmony

  Sweet Harmony Активен член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2020
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  А што да?lol
   
 15. Kel'Thuzad

  Kel'Thuzad Активен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2019
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  17
  Пол:
  Машки
  Vervam
   
 16. Sweet Harmony

  Sweet Harmony Активен член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2020
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Aaaa pa da be te prasav dali veruvas...uste sea mi tekna....super...ja pocituvam tvojata vera
   
  На Kel'Thuzad му/ѝ се допаѓа ова.