1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кога би биле Бог на еден ден, што би направиле?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од 2468, 10 ноември 2010.

 1. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  Кратко и јасно. Што би направиле кога светот барем на еден ден би го имале во раце?

  Јас на сите семејства во светот би им помогнала. Би ги запрела сите војни.
  Тој ден барем ќе направам сите да се среќни, весели, заљубени... Да нема глад и болести.
  Политичарите ќе ги замрзнам :lol:
  и Грците се разбира :D

  Вие? :wasntme:
   
 2. Scar.Tissue

  Scar.Tissue Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  1.044
  Сите ќе ги убијам. сите
  Таман после нема да има ни војни, ни кавги, ни плачки.
  Ни глад, ни болести. Ништо да не остане.
   
  На Vip83 и girl-miri им се допаѓа ова.
 3. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  На секој еден Македонец ќе му најдам по еден Грк што ќе го носи ушка кај и да посака :D
  И да, парите во корен ќе ги пресечам, ќе ги уништам, да не постојат повеќе.
   
  На ana.ubavkata, hallookitty, Lilly8 и 2 други им се допаѓа ова.
 4. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.051
  Дефинитивно на сите ќе им подарам ЉУБОВ...И ќе нема неправди.
   
 5. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.846

  е вака не сум се насмеала не памтам од кога :rofl:
  јас и плус би им го земала морето на грците :D
   
 6. sweetyears

  sweetyears Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 септември 2010
  Пораки:
  243
  Допаѓања:
  45
  Ке ги вратам границите на македонија од времето на Аце Македонски.Па парите ке ги уништам,на гладните семејства ке им дадам храна,неправдата ке биде правда,сиромаштијата ке се заборави
   
 7. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.555
  Допаѓања:
  6.325
  Ја баш не веруем у Господ али ае пак.. :D епа вака ќе си ја вратам Македонија као што била за време на Александар Македонски, ќе ги уништам Грците и Албанците ( не сите, тие шо ми идат на живци, тие шо се ненормални, се ненормални педофили и манијачишта и сл. а ги има мн ;) и без навреда за тие што се ко шо треба, пошо си иам ја другарки албанки добри се :) ) ќе им подарам богатство на тие што се сиромашни, ќе го направам светот среќен, ке ги залечам скршените срца, ќе ги натерам да се засакаат, за инат! :devil: муахаха :) а после ќе си помислам малце и за мене, ќе си го средам животот, ќе си купам се што сакам, благо, облека, мобилен се се хахах :D ех уште да беше ова вистина и топ ќе беше :rofl:
   
 8. mar17

  mar17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 септември 2010
  Пораки:
  234
  Допаѓања:
  107
  Ќе посадам билиоооооони дрвја каде што ќе растат пари,ќе изградам многу објекти за да нема невработени,ќе направам вакцини против секоја болест и ќе направам секој 3 ден да паѓа дожд од љубов за да ги потсеќа луѓето на убавите нешта! :) :) :)
   
  На little-girl и Srculence--91 им се допаѓа ова.
 9. SexyLady

  SexyLady Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2010
  Пораки:
  2.793
  Допаѓања:
  3.262
  Пол:
  Женски
  МИР ВО СВЕТОТ!!! Да нема војни, глад, сиромаштија, неправда, тага, осаменост, зло, омраза, љубомора... сето тоа ќе го уништам...

  Ќе ги направам сите луѓе ПОДЕДНАКВО важни, среќни, богати... љубовта, среќата, животот ќе преовладуваат. Ќе ја направам цела планета ЧИСТА! Ќе им помогнам на сите беспомошни, болни животинчиња - скитници :) Ќе направам да се родат многу деца тој ден - а никој да не умре.

  Нели го заслужуваме тоа?? Барем еден ден... :)
   
 10. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  Светот ќе го облеам со мир, хармонија, љубов, радост. Ќе ги тргнам сите граници, религиите ќе ги спојам во една, бојата на кожата нема да претставува проблем, сите ќе зборуваат еден јазик.
  Ќе ја откоренам злобата, себичноста, лицемерноста и слично, од карактерот на еден човек.
  Па тогаш ќе биде многу досадно. :D
   
 11. SexyLady

  SexyLady Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2010
  Пораки:
  2.793
  Допаѓања:
  3.262
  Пол:
  Женски
  И заборавив - НЕМА ДА ИМА БОЛЕСТИ И ВИРУСИ НИ БАКТЕРИИ НИ КАКВИ БИЛО ТАКВИ ГЛУПОСТИ!!! :!: :)
   
 12. anima

  anima Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  275
  Прво,ќе си препишам на мене еден згоден дечко,онака по мерка,кој нема да ме нервира,ами секој ден цвеќиња ќе ми дава и доручек ќе ми прави :emo: потоа ќе го вратам времето кога сите работеле и биле скоро еднакви,ќе нема луѓе кои очајно бараат работа за да си го прехранат семејството,ќе нема гладни и несреќни,богати и сиромашни-сите ќе се еднакви,ќе нема неизлечиви болести,само настинката би ја оставила за да можат децата да се ослободуваат понекад од школо :D на сите ќе им направам интересни комбинации за работа и партнери,за да бидат сите секогаш насмеани.
   
  На TennisBabe му/ѝ се допаѓа ова.
 13. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  6.197
  Допаѓања:
  89.439
  Пол:
  Женски
  Болниот ќе биде здрав, сиромашниот- богат, несреќниот-среќен. Тој ден сите ќе гледаат со розеви очила на животот.
   
  На 071-----2 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.330
  Допаѓања:
  5.843
  Ќе поделам насекаде здравје, љубов, среќа, пари и се што им е потребно. Би ги собрала сите што ни ја уништуваат државата и би ги однела некаде на пуст остров. Би им помогнала на сиромашните кои немаат кров над глава.
   
 15. Bokicka

  Bokicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  691
  Допаѓања:
  690
  Ауууу...

  Не ми давај Боже да ми се додели твојата функција!

  Преголема одговорност, не благодарам!

  А, што би направила, доколку ете ми се случи иако не сакам...

  Пааа, најверојатно би им дала на луѓето само малку повеќе ум... Мислам дека имаме дефицит од умови ;)
   
 16. Sparks

  Sparks Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  896
  Допаѓања:
  3.194
  Ништо. Ама апсолутно ништо. Затоа што верувам дека и во овој момент постои некој баланс на добро-лошо. Зошто ако нема болести, како ќе знаеш да си го цениш тоа што си здрав? Aко нема глад, како ќе знаеш да го цениш јадењето, макар и не било најраскошното и најубавото? Ако нема сиромаштија, како ќе научиш да го цениш секој денар што ќе ти се најде при рака?

  Неможи се да биди совршено, затоа што несовршеностите го градат совршенството. Плус верувам дека Бог (во било и каква да е форма или енергија) добро воспоставил баланс на светов.

  А да, можи така да ја подуништам Грција, ама само Грција.. :D :D
   
 17. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.728
  Допаѓања:
  7.642
  :inlove:
   
 18. Simonna7

  Simonna7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  128
  Нема да мислам на себе во тој момент, можеби само некоја ситница. Инаку - помош за сите гладни и болни. Здравјето е најважно а потоа се си доаѓа.


  Е! Можеби и многу многу нови работни места :)
   
 19. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  веројатно ќе ги уништамм сите пари во светот. Па така ќе нема околу што да се врти светот, можда на луѓето ќе им текне дека не се парите се. Белким ќе има тогаш повеќе трпение, љубезност, помагање еден на друг, љубов и без поделба кои се- какви се :!: А може и да се распределат на сите подеднакво, па да нема богаташи и сиромашни :?: Па така ќе нема војни, ќе нема омраза, ќе го нема главниот нивни двигател :@
  И да, ќе ја искоренам сидата и ракот.
   
  На 071-----2 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.186
  Пол:
  Женски
  Имам донекаде слично мислење како Кате, кога би била Бог на еден ден, сите пари би ги уништила, едноставно да нема пари,изгледа би било подобро, а и не за друго ќе нема војни во светов, бидејки и заради тоа се случуваат,пари и моќ.Би направила да нема болести, да има поголема свесност за луѓето да се сакаат и почитуваат меѓусебно, со поголема свесност веројатно многу работи би се подобриле, би направила да исчезне омразата, сите негативни емоции,поради кои што се случуваат сите препреки во животот.Интересна е темава за размислување,па ете и потикнува поголема свесност за многу работи во животот,меѓутоа кога би било се како што треба, веројатно нема да се размислува за сето ова.Секогаш постоело и ќе постои баланс во животот,позитивно - негативно, па поради тоа некогаш и треба да се размисли што би направиле кога би биле Бог на еден ден :)
   
  На kate21 му/ѝ се допаѓа ова.