1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кога би биле Бог на еден ден, што би направиле?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од 2468, 10 ноември 2010.

  1. anastasija85

    anastasija85 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    555
    Допаѓања:
    1.027
    би била божица и би живеела така како божица,нема да се замарам за ништо зошто наредниот ден повторно ќе биде пак исто и така за џабе сум се трудела :rofl: :rofl: :rofl:
     
  2. Name

    Name Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    1.433
    Допаѓања:
    880
    Пол:
    Женски
    Хм, здравје пред се-би изградила и би ги реновирала болниците насекаде во светот..
    би направила многу зеленило и природа..
    Би направила правда каде што треба, и би ги наранила гладните за подолг период, онолку колку заслужуваат..
    Би и го дала делот на Македонија она што и припага од Грција (не размислувам политички туку некои форумџики ме потсетија :D )
    Би подарила повеке љубов и би го искоренила лошото од лугето, колку е можно повеке..
    И битна работа :!:
    да врне снег у скопјево И да остане :D :D
     
  3. ehrgeizig123

    ehrgeizig123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2010
    Пораки:
    427
    Допаѓања:
    157
    Хммм... :?: Прво би разгледала какви можности има за заработка на пари.Би слушала муабети на бизнисмени за да можам да успеам.И секако како и секое човечко битие ќе проверам кој што збори за мене :lol: :lol:
     
  4. vlubena

    vlubena Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    627
    Би направила секаде да преовладува љубов,слога,и мир наместо злаоба,себичност,војни...би ги направила среќни сите,би направила сите под еднакво да имаат а не некој премногу а пак некој на улица да нема за јадење и то
     
    На 071-----2 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. LilMissBossy

    LilMissBossy Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2010
    Пораки:
    517
    Допаѓања:
    203
    Хмммммм би било интересно :rofl: Хихихи. Па прво би ги излечила сите болни и би ги вдомила сите бездомници,вклучувајќи ги и животните на улиците.Би ги вработила сите +18,не фрлам богатство од небо за седење дома.Би ги школувала сите деца.Би забранила миграции за да заживеат сите делови од светот.Би ги опсипала сите луѓе со љубов,човечност и разбирање.И на крај би направила нешто малку за мене-еден принц по мерка и вкус. :$ :) Ете тоа би било тоа.
    П.С. Би го направила тоа така да биде непроменливо,за да не биде трудот за џабе. :D
     
  6. palavoto.devojce

    palavoto.devojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2010
    Пораки:
    161
    Допаѓања:
    135
    Сите кои не ја почуствувале среќата ќе направам да ја почуствуваат,сите болести да исчезнат и сите луге да имаат свој дом и топлина да бидат опкружени со љубов ете тоа би го направила но за жал не сум Бог !!! :D
     
    На esperanca му/ѝ се допаѓа ова.
  7. mamita

    mamita Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    153
    Допаѓања:
    176
    Пол:
    Женски
    Би го вратила Тоше
     
  8. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856
    Да би била Бог само за еден ден би направила за човештвото да не постојат поимите лага, изневерување, болка, тага, страдање, убиство, криминал, себичност, сржавост, озборување... Би направила сите вечно да живееме и болести да не постојат, така да нема по никој да жалиме. Поимите МРЗА и ДОСАДА нема никогаш да постојат. Би направила се да биде розово и убаво, како на сон. Би направила парите да не постојат и секој да прави што ќе си сака. Да нема глуп на светот па кога би оделе на училиште целиот материјал да се учи како добро утро. Би направила целиот живот да биде една добра забава, сите да имаат прошетано цел свет и да бидат исполнети. Секоја зацртана ствар и желба да си ги исполнат само да трепнат. Животот да си го поминуваат по кафичи, дискотеки, со своите сакани а бе со што и со кој ќе посакаат. Политика и такви ми ти ствари нема да има. Ах ама бујна фантазија имам. Таквиот живот би бил здодевен ама и за тоа решив досадата да не постои :D .. а бе ајде хухух
     
  9. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Имам цел список со непотребни луѓе на планетава, прво би ги пратила во пеколот, да види светов малку мир .
     
  10. esperanca

    esperanca Популарен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2010
    Пораки:
    1.321
    Допаѓања:
    3.166
    Јас кога би била бог би направила многу работи...еве на пример би направила сите да се сакаати да нема омрази, караници, тепачки, убивства, никаков криминал,потоа на земјата да има мир, слога, љубов, радост среќа, пари за сите еднакво...да нема дескриминација по раса, вера, етничка припадност, боја на кожата, полот..... да нема природни катастрофи и уште многу многу други работи...но за жал тоа е невозможно :D
     
  11. bonbonka17

    bonbonka17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    8
    Hmm.. mozhebi kje izgleda sebichno, ali koga e vekje na eden den, barem kje si go napraam toj den najubav za samata sebe zasho ipak na kogo i da mu pomognesh sledniot den kje ischezne i za dzabe..
    Inaku za mene bi si kupila ferari i dobro kje go izvozam (se razbira so dechko mi) :D.. bi otishla na najubavite mesta u svetov za koj shto u realnost mozham da gi sanjam (isto so decko mi)
    hahah, barem kje go pametime cel zhivot toj den! :D:D:D
    [mod-kirilica:2rufqzv2][/mod-kirilica:2rufqzv2]
     
  12. easyyyyy

    easyyyyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2011
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    175
    па кога се работи за еден ден сигурно не би стигнала да направам толку мн работи во толку малку време :D
    би им нанесила бол на оние кои заслужиле ]:) , кои се однесувале себично и лицемерно кон мене,и оние кои ми свртиле грб кога најмногу ми биле потребни.Би им се заблагодарила на моите родители, кои се трудат да ми обезбедат се шо ми е потребно и кои би дале живот за мене,со нешто кои тие го сметаат за значајно во нивниот живот а го немаат :) ...на моето братче би му дала грам мозок...се шегувам.. :D би го направила и за него истотото тоа што би го направила и за моите родители...
    да сумирам...за моето семејство и за оние кои биле искрени и добри кон мене би направила се и сешто да бидат срекни,но за оние кои барем еднаш ме повредиле и не се обиделе да ја поправат грешката иако гледаат дека ме уништуваат со тоа...би направила се за да сфатат како е кога некој друг му го прави тоа нив :devil: :angel: малку злобно,али тоа е :$
     
  13. stilas7

    stilas7 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2010
    Пораки:
    1.050
    Допаѓања:
    694
    Пол:
    Женски
    не би сакала да бидам бог,само сакав да имам крила и да летам слободно низ животот,без страв.тогаш ќе си го направев животот само мој.
     
  14. spellbound

    spellbound Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2010
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    1.482
    Ке ги убијам сите луѓе и инсекти. Животните и растенијата да си останат и некои инсекти како бубамара , пеперутка и тн.
     

    Прикачени фајлови:

    • images.jpg
      images.jpg
      Големина на фајлот:
      11,5 KB
      Прегледи:
      134
  15. baby.90

    baby.90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2011
    Пораки:
    457
    Допаѓања:
    197
    Ке си направам сестра која од секогаш сум ја посакувала :) Ќе им овозможам поубав живот на моите и брат ми ;) За мене и дечко ми, би ги остварила сите наши планови :inlove: Сите добри луге на светов да бидат најсреќни, а лошите да бидат тој ден казнети и затворени дома :lol: :clap:
    И пред да се вратам во реалноста, само би ги замолила Ангелите да не чуваат од лошо!
     
  16. innablood

    innablood Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    1.324
    Ке ја укинам менструација за жените-.- ахаха се шалам

    Би поделила секој еднакво да се радува, да тагува, да биде богат, сиромашен, добар физички изглед.Никој да не биде исмејуван, да нема предрасуди.
     
  17. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    Cамо едно
    би ги утепала сите оние што работат во фарма за крзно :envy: :devil:
    ражњич би ги направила!!!!!! :@
     
  18. babyketi

    babyketi Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    1.302
    Допаѓања:
    669
    Би ги избркала од работа сите партиски ,неспособни и дегенерични „кадри“ и би дозволила да се афирмираат оние кои имаат „кликер“ , искуство и вроден талент.
    Би ги детектирала сите убијци , педофили и силеџии и би направила да исчезнат.
    Би направила сите што посакуваат бебиња да добијат ,а сите што нетреба да умрат да оздрават.
    И уште многу нешта ,ама ..........
     
  19. unforgiven

    unforgiven Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    125
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    пааааа хмм...да нема училишта! би им помогнала на ситее..штто им треба помош.Никој да не биде исмејуван, да нема предрасуди :)
     
  20. beticka

    beticka Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2010
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    22
    би им подарила на сите еден единствен подарок ,а тоа е љубов, :* :* :* :inlove: :inlove: :inlove: безмерна љубов и се ке си дојде на свое место