1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кога би биле Бог на еден ден, што би направиле?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од 2468, 10 ноември 2010.

  1. Jule.Sk

    Jule.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    736
    Пол:
    Женски
    Убијците би ги казнела,сиромашните би ги наградила,богатите би ги ставила на земја,љубов среќа здравје на секој ке дадам,да има мир во светот,на самата себе би си го подарила Џастин :D моите би направила да не морат да работат,брат ми би го пратила во Италија и друго не знам :D ама има многу
     
    На Elika му/ѝ се допаѓа ова.
  2. biggirlsdontcry

    biggirlsdontcry Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2012
    Пораки:
    483
    Допаѓања:
    163
    Незнам,многу се замислив сега...
     
  3. Leona40

    Leona40 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2012
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    27
    Ке направам да нема страдања тој ден буквално никакви сите да бидат сереќни весели насмеани и сите да се дружат заедно и плус,би ги укинала тие проклети пари засекогаш и ке направам да не постои смрт и се друго лошо што постои на планетава земја.
     
  4. Glossy-girl

    Glossy-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    3.196
    Допаѓања:
    8.925
    Пол:
    Женски
    Ќе направам да нема слабеење и дебелеење. Сите да бидат убави - средни! :wasntme: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :D :D :lol:
     
    На Hkikica и Libera им се допаѓа ова.
  5. smiley22

    smiley22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 април 2012
    Пораки:
    670
    Допаѓања:
    350
    Дури и да бидам Бог на еден ден (што не е можно :( ) неможам да напрравам мн добри работи бидејки сепак постои ѓаволот :@ .Но сепак колку толку би направила добри работи! :)
     
  6. bluegirl7

    bluegirl7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    754
    Допаѓања:
    931
    И јас исто ;)
     
  7. Inhume

    Inhume Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2011
    Пораки:
    360
    Допаѓања:
    243
    Од каде тоа дека Бог е семоќен и дека може се да направи?!?
    Но добро ајде да речеме дека може да си фантазирам малку :P би направила цел свет да исчезне доста е веќе измачување толку неморал, нечесни луѓе и толку омраза има дури смачено ти е да живееш веќе. А и нема да тераме вака долго кога тогаш доаѓа крајот на се.
     
  8. lattie

    lattie Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2011
    Пораки:
    504
    Допаѓања:
    203
    Пол:
    Женски
    Најпрвин на сите луѓе ќе им помогнам а потоа на некои луѓе ќе им покажам колку се само лицемерни
     
  9. MorgaNa

    MorgaNa Активен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2012
    Пораки:
    77
    Допаѓања:
    11
    На сите што многу "летаат " би им набила рогови огромни ...
     
  10. AmericanGirl

    AmericanGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јули 2012
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    8
    да нема болести,војни,умирања,дволични и други врсти луѓе кои ме нервираат,сиромаши луѓе,неправда,зло,лубомора,осаменост......
     
  11. tea4e

    tea4e Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јули 2012
    Пораки:
    3.410
    Допаѓања:
    3.148
    Ако би билаа ...да нема смрт,и да ги транспортирам сите оние кои ми смеетаат,ме нервираат,ме мразат,ги мразам,и не ги поднесум на сосема другааааа планетааааааааа :lol:
     
  12. chocolate...girl

    chocolate...girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2012
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    147
    Пол:
    Женски
    :D Хахаха..прво браво за темата..ако би била паа на секој грк ке им дадам по една јахта па сите нека се заборават во својата убава пловидба по морее..хихих супер за тие што ме разберавте.. :D :D :D
     
  13. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.314
    Пол:
    Женски
    Би ги собрала сите роднини и пријатели на тајна вечера, скара, пиво, торти, од убаво поубаво, да се најадеме, напиеме, камења да се сториме, да паѓаме дур си оиме :rofl: журкаааа
    Демек за еден ден ќе се спасел светов, немој не зезај :lol:
     
  14. SimplyElegant

    SimplyElegant Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2012
    Пораки:
    746
    Допаѓања:
    779
    Пол:
    Женски
    Би ги уништила сите инсекти и некои влечуги, се по ред почнувајќи од комарци, муви, оси, бумбари, стршлени, змии...
    Исто така би направила одредени нации да не постојат, но нема да ги именувам.
     
    На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
  15. anneyy

    anneyy Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2010
    Пораки:
    1.280
    Допаѓања:
    1.421
    Ќе се ставам во кутија за чевли и ќе се скријам под кревет, за никој да не може да ме види...ама сите да веруваат во мене. :!:
     
  16. mamma-mia

    mamma-mia Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    1.024
    Допаѓања:
    2.253
    Пол:
    Женски
    Би го исполнила цел свет со мир, љубов и хармонија!
     
    На krEM4Eto му/ѝ се допаѓа ова.
  17. The.Pink.Angel

    The.Pink.Angel Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2012
    Пораки:
    497
    Допаѓања:
    132
    Би ги избришала од планетата тие што ме нервираат хаха :D :$ и би ги уништила тие што се дволични,љубоморни,неблагодарни,безмилостни и.т.н поточно сите затоа што нема човек што не содржи една од овие негативности ;)
     
  18. fallenangel

    fallenangel Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    16.150
    ЕЕЕкога јас би била Бог на еден ден Што се не би направила:би направила рај на земјата :angel:
    На тажниот би му подарила радост ,на осамениот би му подарила љубов,на оние кои го допреле дното поради тоа што се разочарале би им ја вратила надежта и вербата ,би им помогнала да се издигнат од дното, би ги запрела сите војни и немири во светот ,на гладните и босите дечиња по светот би им подарила храна,облека,дом,на политичариве наши ќе им подарам малку памет за да ја средат финансиската состојба во држава :lol:ќе отворам фабрики,ќе ги вработам младиве,некои реформи ќе ги укинам, направам нова карта на светот каде наша Македонија ќе биде огромна ,под наша власт ќе биде цела Европа а некои од соседиве околу нас не ни требаат нека се снаоѓаат како знаат,а може и ќе ги уништам нема да постојат ( цела политичка кампања ви ја презентирав :lol: ) :emo: , би ги казнила оние кои се злобни ,кои ја уништуваат туѓата среќа,оние кои ги исмејуваат другите па и мене ,казнети ќе бидат и оние кои изневеруваат ,лажните пријатели,ќе ги исчистам педофолите ,убијците ,курвите,силувачи,крадци , :devil: ќе нема развод ќе има само среќни семејства е тоа е за сега аа заборавив сите ќе бидеме убави,паметни,згодни ,саде манекенки и билдери :lol:
    На..15 септември ..гласајте за мене ви ветувам ќе бидам праведна Божица :lol:
     
  19. marceperce

    marceperce Активен член

    Се зачлени на:
    9 август 2012
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    Jas bi gi usrekila site nesrekni luge i bi gi nahranila site gladni,bi gi vdomila skitnicite,bi gi shkrtnala oruzjata da ne postojat kako i parite i TOLKU,ponateka e se pesna!
     
  20. rici.aaaaa

    rici.aaaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2012
    Пораки:
    1.240
    Допаѓања:
    3.403
    Би си ја вратила мајка ми која е почината....
    - Нема да дозволам да постои тага,
    -Нема да има глад,
    -Ќе има само искрена љубов,смеа,исполнети желби...
    -Сите тапоглавци мршници лицемери би ги претворила во ебани муви....ќе ми се може :up: