1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кога би биле невидливи...

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од LoVeR, 24 мај 2011.

 1. LoVeR

  LoVeR Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  886
  Допаѓања:
  1.046
  Доста често сум замислувала а можеби и некој од вас си замислувале...што би направиле кога би биле невидливи барем 15 минути.... :D ..
  Еве да почнам јас прва...кога би била невидлива би ја украдила цела скапа и убава облека од најскапиот бутик... :D :D :D
   
 2. Lady.Rose

  Lady.Rose Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  51
  Кога би биле невидливи

  Кога би била невидлива би го набљудувала симпатијата што прави кога е по дома, би преминувала граници, патувала секаде и дознавала тајни :D
   
  На iloveyou29, BubeFeminka и LoVeR им се допаѓа ова.
 3. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.384
  Кога би биле невидливи

  Би го посетила My boo... ):
   
 4. Happygirl13

  Happygirl13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2011
  Пораки:
  131
  Допаѓања:
  60
  Кога би биле невидливи

  Малку се 15 мин бе 8) ..Али ај колку-толку..Уфф шо се би направила ле-ле :D Мислам дека тие 15 мин ке бидат незаборавни! :)
   
  На Tedi16 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  581
  Кога би биле невидливи

  Би ги посетила оние луѓе во кои се сомневам, баш да видам што мислат и зборуваат за мене.
   
 6. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.919
  Допаѓања:
  672
  Кога би биле невидливи

  аууууууу една од моите најголеми фантазии покрај фантазијата за временска машина, многу сакам барем на еден ден да бидам невидлива, тогаш најпрво би отишла правац у Холивуд и у куќата на Џони Деп за да почувствувам како е да си до таков убавец, да го видам одблизу, исто така би посетила уште неколку славни глумци и пеачи.
   
  На loveyou313 и krEM4Eto им се допаѓа ова.
 7. The.Complicated

  The.Complicated Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  235
  Пол:
  Женски
  Кога би биле невидливи

  Глобално кажано, би полудела :D
   
 8. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.810
  Кога би биле невидливи

  Па богами некогаш и те како сакам да сум невидлива и никој да не ме гледа.

  Имаш озбилно сила да ме направиш невидлива? Ќе ти платам еј! :D

  Ама ајде, кога веќе имам 15 минути најверојатно би ги фаќала за
  к*р
  манијачки сите згодни дечки со полни шлицови :wasntme:

  А на некои би им отишла доброволно и би им ги крцнала
  тоа ќесичките чај што им висат

  За арно за убаво, за успомена и дуго Осечање, мое и нивно, пријатно и непријатно :D
   
  На Madam-A, krEM4Eto, mims-89 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.597
  Кога би биле невидливи

  Фино лепо ќе отшетам до банката, ќе се пикнам во сефот, ќе се натоварам и ќе излезам.
  15-тина минутки ми се доволни. ;)
   
 10. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.729
  Кога би биле невидливи

  Понекогаш стварно посакувам да сум невидлива. Само што 15 минути ми се ептен малку за да ги остварам моите планови. :D
  Ама кога веќе би имала само 15 минути на располагање, би влегла во најскапиот бутик и би си земала се што ќе посакам.
   
 11. MissCupcake

  MissCupcake Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2011
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  263
  Кога би биле невидливи

  Би си напишала добри оценки :D
   
 12. Linn1

  Linn1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  1.221
  Допаѓања:
  1.935
  Кога би биле невидливи

  Епа вака. :D
  Конечно тема во која најпотполно си се пронаѓам.

  И пак: Епа вака. :D
  Ова ми е долгогодишна(можам да речам од роџење) и со силен интензитет желба, која и покрај фактот дека е неостварлива јас си сонувам дека еден ден, можеби и во наредниот живот ќе ми се оствари. :$ :wasntme:

  Еми вака(Еми не го говора за име, туку на дијАлект :wasntme: )
  Кога би била невидлива, би патувала сегде низ светот без карта, би ширела мир и би ја имала љубовта на мојот живот. :$ :inlove:

  СТОП! Фалш! Сечи !

  Да не се лажеме, море,мореее, да бев невидлива што пакост ќе бешее-е-е.Би правела лошотии, би истепала неколку квачки што ми се моткаат у животот, би џапнала по некој Викторија Сикрет парфем, би ограбила некое банче(оту моето банче значит Банка :angel: ) :devil:

  You know what? I'm невидлива..
  Енд нау, Ај ем хајдинг бихајнд јоур бек :devil:

  БУ!
   
 13. Theodora

  Theodora Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  1.505
  Допаѓања:
  5.575
  Кога би биле невидливи

  Сакам да имам способност да бидам невидлива кога не можам да избегнам луѓе кои сакам да ги избегнам и фино си станувам невидлива и не ме замара никој би сакала дупликат од наметката на Хари Потер 8) .

  А не би да бидам невидлива за противправно стекнување со корист на сметка на други - финансиска ли или друг вид или њушкање или манијачење по некого за да извлечам заклучоци за неговите постапки и активности не е мој стил, а и кармата е опасна и функционира по третиот на чиче Њутн па не би сакала јас да ја свртам кон себеси бидејќи кој не седи мадро, носи модро, а мене оваа нијанса и не ми стои на тенов :D .
   
 14. dankee

  dankee Популарен член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2011
  Пораки:
  292
  Допаѓања:
  772
  Кога би биле невидливи

  абее 15 минути малку се ке неможам да стигнам до кај што сакам не пак да направам нешто ,но кога би била за повеѓе време би направила се живо и диво што ке ми дојде в` памет ,а тоа не е ни најмалку добро :lol:
   
 15. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.810
  Кога би биле невидливи

  Абе дечки, немојте да крадете, вие сте невидливи но не и стварите шо ќе ги крадете - ќе ве фати милиција тренира строгочу, па не ќе да буде све како ви хочете! :!:

  :D

  (ја па се засекирав, ко да ќе се деси :lol:)

  Мене па сеуште ми идат перверзни идејчиња у глава. Како ли би било да се има секс со невидлив?! Е тоа би го направила, - изненаѓење, и ќе налегнам едно пиле да не знае што го снашло. Има да се чуди!
  А стварно има да се чуди! :wasntme:
   
  На nena2010 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  15.425
  Допаѓања:
  102.322
  Пол:
  Женски
  Кога би биле невидливи

  ИИИИИИИ ако јас сум невидлива прво што би направила би им отшла на сите што ми направие лошо во животот, и така од памет ќе ги вадам со поместување предмети, па пали гаси сјалици, звонење на врата, абе до бардовци ќе ги донесам. :lol: :devil: Знам дека е лошо ама ЈБГ си заслужиле бе !!!! :D
   
  На zaljubena18, Pepa12, kikus02 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 17. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  7.113
  Допаѓања:
  107.122
  Пол:
  Женски
  Кога би биле невидливи

  Да бидам невидливами било желба само во некои моменти од животот кога сум сакала да побегнам од луѓето околу. Најчесто тоа биле денови кога дури и да излезам од дома, дури и да сум во Софија замината и шетам по улици по кои никогаш не шетам е, се некој ќе се најде што ме познава и ќе викне по мене.
  Така да било само заради таа причина.
  Не би да крадам јас ако сум невидлива, не би да кршам кичми без да знаат од кај таа болка в полојна ги стегнала, не би да им го скријам даљинското, знам што беља е кога ќе ми пропадне во троседот и го барам ауу беља е голема цццц али би да се качам у некој автобус, токму пари не ми требаат, ама ќе мора и куферот побогу да ми е невидлив и да кинисам јас на долг пат, за кој потоа и авион ќе ми треба да стигнам до едно местенце и да се пишам веднаш ко азилант.. политички бегуњац од режимот на видливите. ццц и те како видливите.
  Маа глупости. Не ми текнува попаметно.Али тоа е тоа што си сакам да заминам негде а да не дадам пари за карта до таму, пошто ги немам :( да не ми требаат визи, зелени карти и чуда.
   
 18. LostInThePast

  LostInThePast Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2011
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  56
  Кога би биле невидливи

  колку сум смотана .. кога прочитав "ај ем хајдинг бихајнд јоур бек" ко луда се вртам назад и гледам наоколу :rofl:
  да се вратам на темата .. доколку би била невидлива за 15 минути би ограбила тоа комерцијалното банче у центар :angel:
   
  На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
 19. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.023
  Кога би биле невидливи

  Кога би била невидлива секако не само 15 минути туку колку што сакам би шетала по светот по најубавите места, би спиела во најлуксузните хотели и вили и шотија ги знам. И на сиромашните би им се искрадувала како некој дедо Мраз и би им носела работи што им требаат, а јас би уживала во нивните насмевки и на фактот што на некој бар за миг сум му донела радост и среќа во животот. Ееее кога ќе видиш баш убава работа има дедо Мраз. :lol:
   
 20. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.380
  Допаѓања:
  5.323
  Кога би биле невидливи

  моите 15 невидливи минути

  кога ќе размислам среќна сум, не би ограбила ништо и не би манијачела никој, не би го ни посетила моето срце зошто знам дека не прави ништо интересно и не би трошела време :lol: ќе поминам до една особа баш ме интересира што прави и би и го загорчила животот. Понекогаш одмаздата е повредна од цело богатство
  би ја повредила да пати цел живот :devil: :devil:

  а ако имам цел ден на располагање би го потрошила на шеткање правец аеродром и до некоја дестинација сепак поблиску за да имам време да се вратам :lol: :lol: или би се качила во вселенска ракета да ја видам вселената