1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кога би имале голема сума на пари, што би направиле?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од ozbilnazena, 12 мај 2010.

  1. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.853
    Пол:
    Женски
    Најпрво би ги поделила со брат ми :) А потоа од се по малку, дури и на тие што им треба ќе давам, ќе ги пратам моите на заслужен одмор кај сакаат. Ќе изградам болница и ќе вработам врвни лекари, да се знае што е медицина и ккао се лекуваат луѓе!
     
  2. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.992
    Допаѓања:
    154.223
    Абе за мажачкава и смејството и не ти треба баш пари,можеш и вака,со малце љубов и желба или ова како групата на фејсбук...Сепак,љубовта победи на крај...рече таа и влезе во неговото ново ауди а6! :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
     
  3. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.600
    Ќе баталам се' на 6 месеци и ќе заминам на некое место каде никој не ме знае, да се излежувам покрај море, на плажа, со коктели и журки, и бескрајни прошетки, ноќно капење, блеење во месечина и ѕвезди, книгички, пасење мозок, убавини...

    Духовно ќе си се прочистам, едноставно сакам да се усреќам самата себе.
    Ќе оставам добар дел од парите на братучедите кои ми се без работа, а се така проклето вредни, ама ги следи некој невиден малер, па целиот живот им е џабе работи-џабе не седи, крпен живот ;(

    И нема да оставам ни пола денарче на ПЕТА и таквите загриженковци! И свињчето и коковчето се животни, па сите ги гнетат и убаво им е! Очигледно таквите следбеници се грижат само за кучиња и мачиња и крзнести животинки! :@ мајке ми, нема пари за вас! Пред да појдам на пат, ќе организирам веге-пикник и ќе си свртам едно свинче на ражен! :rofl:
     
    На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. akita

    akita Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 април 2010
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    24
    Бидејки многу сакам животни ке отворам зоолошка градина и би патувала насекаде низ светот
     
    На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. bona

    bona Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.592
    Допаѓања:
    276
    paa :?: zavisi kolku e golema :lol: prvo bi im dala na semejstvoto (mama,tato,dada,bato), i vo humanitarni celi, pa potoa: ]:) edno patuvanje niz svetot (iako moite ne me ostavaat da patuvam tolku,ne sakaat da se odalecuvam :$ ne znam sto ke napravat koga ke se omazam :lol: ), i butik ke otvoram doma :D (znaci bi gi potrosila na obleka, vlubena sum vo obleka :inlove: ) :D ... ako mi ostanuvaat seuste pari... :!: ... bi gi cuvala za ponatamu :rofl:
     
  6. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.925
    Ќе им дадам на моите колку им требаат за било што. Го земам маженцето мое и идеме сегде кај што ни посака душата . Јас лично сакам до Дубаи да тркнам , Бора Бора.. некој убав егзотичен остров , ама пред да отидеме на островот .. купуваме се .. од облека до кола .. сакам едно ламбурџини ,арно ама до островот тешко дека ќе можеме со него , па ќе си купиме едно хелихоптерче ама зашто да не еден приватен џет ,место да имаме за се што ќе купиме и за количката нели :D Додуша има многу начини да си ја потрошам големата сума на пари , ама еве една од многуте желби 8)
    Нели е супер ? :)
     
  7. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.517
    Oдма одам на некое патување (сигурно некоја тропска земја) заедно со другарките.. па потоа тура со „маж ми“.. :lol:
     
  8. glammur

    glammur Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 април 2010
    Пораки:
    179
    Допаѓања:
    20
    Пред се би купила мала куќичка на некој остров.. можда Бора Бора :)
    После тоа .. некоја кола, иако се уште не сум полнолетна, ама ако да си ја имам :)
    И на крај не знам .. на облека би требало :)
     
  9. andzella

    andzella Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 мај 2010
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    6
    Awww... се и сештооо!!
    прво ќе одам да се подновам од глава до пети!
    потоа ќе споделам нешто со мојата фамилја, и нешо ќе вложам во куќата
    иии... куферите и за Хаваи :D
     
  10. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    уфф, тоа чекам јас :rofl:

    пааа прво би отишла на еден гооооолем шопинг, од глава до пети тип топ :$
    ќе ја изреновирам куќата, ќе си купам два стана... уште незз каде :?: ама знам дека едниот ќе биде надвор од земјава :lol: би дала во домот за деца без родители :( тоаа обавзевно :!:
    ќе се изнашетам едно убаво, ама најубавооо :$
    и на крај останатите пари во банка, нека тече камата :lol:
    ама како што изнабројав кој знае дали ќе останат :rofl:
     
  11. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.116
    Пол:
    Женски
    Ахх, пари никогаш не се доста :) Да ги имам многу ќе си ја средам куќата, ќе купам кола, облека и обувки колку и какви сакам :) ЌЕ патувам низ земјите, ќе уживам... На моите дома ќе им дадам доволно и веќе еднаш да престанат кавгите, пошто често за тоа се караме дома.Зошто нема доволно пари :D
     
  12. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    647
    БИ......
    Си купила куќа,(да живееме сами со дечко ми),би си купиле уште една кола,би си купла мноооооооооооогу облека,би почнала некој бизнис(кој ќе го води дечко ми-го бива него за такви работи,нели треба да се вртат парите)би се ишетала на секаде,на крајот би се вратила дома и доколку ми останат пари ќе ги чувам за да им купам на децата по еден стан кога ќе наполнат 18
    Е тоа БИ направила доколку имам многу пари!!!!!
     
  13. Pinar

    Pinar Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 мај 2010
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    1
    Би отишла Истанбул на едно долго и незаборавно патување :) 8) :)
     
  14. Beatri4e

    Beatri4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 мај 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    mmmmmmmmm prekrasno se soglasuvam so tebe
     
  15. Beatri4e

    Beatri4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 мај 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    prvo bi si ja promenila seta moja garderoba, obuvki i bi posetila mnogu dalecni avanturisticki zemji , a moze i da otvoram salon za ubavina bidejki toa e mojot son :)))
     
  16. annii

    annii Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    3.332
    Допаѓања:
    5.850
    Ехх што ли нема да направам :D
    Би патувала низ светот,би си го потсредила станот,би купила куќа голема и убава со дворче и базенче,би изнакупувала гардероба не само за мене и за моите и за бато ми,би отворила некој како центар во кој ќе бидат децата што просат на улица и оние што немаат кров над глава,би ги реновирала домовите за деца без родители,за децата со хендикеп и би купила повеќе станови во кои они би се згрижувале..Иии да одма без размислување би отишла до Берлин кај другарка ми :D ии по можност ќе си купам куќичка во америка или некоја друга земја :D
    Скромно зар не? :rofl:
     
  17. Miss-Perfect

    Miss-Perfect Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2010
    Пораки:
    368
    Допаѓања:
    75
    Би ги потрошила до денар на облека... и да не се замарам нареднава година дена што да облечам :lol: а да, и би сочувала еден дел за на одмор, на некое егзотично место, само за мене и Бубу... :inlove:
     
  18. princessofthedark

    princessofthedark Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2010
    Пораки:
    1.018
    Допаѓања:
    150
    можеби звучи клише , ама кога би имала голема сум на пари се би дала во донации. Не може јас да бидам среќна и да имам се, а некој таму да умира за јадење....
     
  19. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.733
    Допаѓања:
    5.154
    Јас би купила многу облека и би го прошетала светот :)
     
  20. ludacaa

    ludacaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2010
    Пораки:
    749
    Допаѓања:
    180
    ммммммммм би отишла у флорида би си купила цел шлепер облека, едно тамче штикли и едно фичо полно со ташни а другото што ке остане ако остане би си ги стаила у банка :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: