1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кога би можеле, за кого би го дале својот живот?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од starbucks, 9 мај 2011.

 1. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.663
  Кој го сакате толку многу за да би го дале вашиот живот за него?
  Вашиот дечко, брат, мајка?
  Јас за мојот брат би дала се‘, премногу го сакам.

  Вие сте на ред.
   
 2. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.622
  Допаѓања:
  9.761
  Кога би можеле,за кого би го дале својот живот?

  За сестра ми. Неможам да живеам со таква болка ако нејзе и се деси нешто лошо. За неа буквално се
   
  На roberta-rubi му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.587
  Кога би можеле,за кого би го дале својот живот?

  За никого.
  Мојот живот си е само мој.
  Ниту го давам за некого, ниту некој сакам да го дава неговиот за мене.
   
  На Neodlucna, stanojovskam и CosmoGirl им се допаѓа ова.
 4. ciribiribela

  ciribiribela Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2010
  Пораки:
  1.272
  Допаѓања:
  650
  Пол:
  Женски
  Кога би можеле,за кого би го дале својот живот?

  Па мислам дека сум малку повеќе себична за да го давам животот за некој :!:
   
  На CosmoGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 5. caroline.costa

  caroline.costa Популарен член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2010
  Пораки:
  1.268
  Допаѓања:
  2.587
  Кога би можеле,за кого би го дале својот живот?

  Што има јас да давам животи, не сум толку хумана :lol: (мала шала)

  И јас не би го дала за никој. Секој за него си живее. Тоа е.
   
 6. ElleS

  ElleS Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  210
  Кога би можеле,за кого би го дале својот живот?

  Па најверојатно на никого, евентуално на сестра ми
  А дека некој би дал живот за мене (дури и сестра ми) не верувам
   
 7. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.893
  Кога би можеле,за кого би го дале својот живот?

  Cамо за керка ми,за никој друг :inlove: :)
   
 8. Linn1

  Linn1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  1.221
  Допаѓања:
  1.935
  Кога би можеле,за кого би го дале својот живот?

  Единствено за една личност:

  мене :wasntme:

  Па, ако го дадам животот за некого, како тој после тоа ќе се чувствува.. :^) Ќе го даде животот за моите деца ли, хмм :?:
   
 9. bejbi.91

  bejbi.91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2011
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  27
  Кога би можеле,за кого би го дале својот живот?

  Само за една личност иако и таа личност не заслужува, ама ако знам дека зависи од мојот живот и тоа мн ќе и помогне, одма без размислување
   
 10. nesa

  nesa Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2010
  Пораки:
  838
  Допаѓања:
  1.219
  Пол:
  Женски
  Кога би можеле,за кого би го дале својот живот?

  Кога го прочитав насловот во главата ми прелета ќерка ми. Но, кога ќе размилсам малку повеќе па што ќе прави она после без мене???
   
  На Neodlucna и Barbie-lovee им се допаѓа ова.
 11. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.316
  Допаѓања:
  17.239
  Пол:
  Женски
  Кога би можеле,за кого би го дале својот живот?

  Не дај Боже да се најдам во таква ситуација. Само за свое дете би се дала себеси на било кој начин, тело, органи, живот... Сечија смрт веројатно би преболела но на свое дете не.
  Уф ама морбидна тема.
  п.с. мислам дека никогаш не би го знаеле вистинскиот одговор на ова прашање, тоа зависи од моментот и од личноста, тогаш љубовта и лудоста може да не заслепат па да постапуваме непромислено.
  Едно е да мислиш дека не можеш да живееш без одредена сакана личност но друго е да се одлучиш да умреш.
   
  На Anacid му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Butterfly-itgirl4s

  Butterfly-itgirl4s Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  414
  Допаѓања:
  285
  Кога би можеле,за кого би го дале својот живот?

  Дефинитивно за татко ми сега да треба сега без размислување би го дала
   
 13. Peperutka90

  Peperutka90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.082
  Кога би можеле,за кого би го дале својот живот?

  За мајка ми, татко ми, ама сепак највеќе за брат ми, за никој друг!
  Да идиоту, и за тебе ќе го дадев мојот живот, ама мислам дека веќе не си вреден за тоа!
   
 14. swetty

  swetty Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  170
  Допаѓања:
  24
  Кога би можеле,за кого би го дале својот живот?

  доколку би се нашла во ситуација да треба некому да му го дадам животот на прво место е СЕСТРА МИИ.. без никакво размислување се би дала за неаа.... потоа се моите родителиии... и мислам дека само тие заслужуваат да ми го дадам мојот животт...друг никојјј..!! :D :D
   
 15. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.663
  Кога би можеле,за кого би го дале својот живот?

  Да се надополнам,освен за брат ми својот живот би го дала и за сестра ми,мама и тато.

  Никој друг не заслужува да му го дадам својот живот, затоа што сите кога најмалку им требаш ти забодуваат нож во грб.
   
 16. Shana

  Shana Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  794
  Допаѓања:
  1.505
  Кога би можеле,за кого би го дале својот живот?

  Би се жртвувала единствено за своите деца.
   
 17. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.728
  Кога би можеле,за кого би го дале својот живот?

  Да бидам искрена, не сум толку дарежлива.
  Единствено, кога ќе имам деца, само за нив би го дала својот живот.
   
 18. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.152
  Допаѓања:
  5.708
  Пол:
  Женски
  Кога би можеле,за кого би го дале својот живот?

  само за семејството (мои деца, маж.. )
   
 19. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  7.111
  Допаѓања:
  107.080
  Пол:
  Женски
  Кога би можеле,за кого би го дале својот живот?

  Даден е тој одамна, ехе, само никој од тие, не дошол да си го земе.
  Пак со тоа ми даваат шанса да го придадам на уш некое човечуле ;).
  Прв пат си го дадов на првата ми љубов, таа платонската.
  Потоа на првата ми права љубов и тоа неколку пати беше, секој пат доброволно се разбира.
  И сега последно на неколку циганчиња што ровареа по локалниов контејнер.
  Ќе видиме наредно кому, кој ли ќе е среќлијата, пак се прашувам кој вистински ќе ми го земе, е тоа е прашање што те тера да разбереш ќе биде ал не ќе биде.
  Хуманитарец бе, иди земи му го животот еднаш ај да те видам. Има он за сите по малку од животецот. :)
   
 20. Theodora

  Theodora Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  1.505
  Допаѓања:
  5.575
  Кога би можеле,за кого би го дале својот живот?

  Моментално мојот искрен одговор на ова прашање е - никому.
  Оставам простор да го променам одговорот во некоја поблиска или подалечна иднина, во корист на своите идни деца можеби ќе речам, ама засега не би го направила тоа за никое друго човечко суштество на планетава, посебно од причина што никој не би вреднувал доволно толкава жртва веројатно, а и не би никого да оставам во таков долг, па како економист јас сум за чиста сметка и врамнотежен баланс и без побарувања и нереализирани отплати.
  А,за партнер во облик на дечко или маж знам дека не би го направила тоа никогаш.