1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кога би можеле?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Gordana10, 24 март 2010.

  1. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Веројатно сте размислувале како би било кога би биле некој друг,кои работи кај вас би ги промениле или сакате да ги промените,пример нешто да смените кај себе во карактерот,било што.Кога би имале пример еве пари мислам на милиони :D за што би ги потрошиле или пак кога би можеле ли да ги промените другите луѓе,блиски,пријатели,нешто кај нив што не ви се допаѓа,знам дека неможете да ги смените но ете кога би можеле да направиме нешта за кои мислиме дека се можеби невозможни?
     
  2. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Би посакала да можам на моменти да се ставам на appear offline.Да можам да најдам совршена другарка која ќе ме разбере за се и ќе можам да и кажам се што ќе посакам,а притоа ќе знам дека нема да ме издаде.
    Би посакала да имам пари така што би можела да си дозволам секој ден да му помагам на некое детенце на кое му треба помош.
    Кога би можела би го сменила цел свет...би немало војни,неправди,граници,претседатели,парламент,крал,кралица....Секој човек би имал таква психа што не би можел да си дозволи да прави апсурдни грешки кои би му штетеле и нему и на општеството наоколу.
    peace love & happiness ... :)
     
    На FeminkaDoKraj и honey95 им се допаѓа ова.
  3. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    кога би можела....би ја променила локацијата на која живеев и сеуште живеам....не дека неможам, ама ме спречуваат х - причини :?
    кај мене не би сменила нешто многу, може некоја ситница :lol:
    факултетот и професијата не би ја сменила само би развила паралелно со тоа и едно хоби кое се повеќе и повеќе ме преокупира, ама кога избирав професија немаше можнист да продолжам да се образувам и во таа насока :)
    околинава не би ја менувала, зошто пријателите сама си ги бирам, ама за родниниве може :lol:
    имам некои срцки, ама имам и такви проклети и љубоморни створења што несакам ни за роднини да ги признаам :mrgreen:
     
  4. Katja.efremova

    Katja.efremova Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    89
    Би јадела сега нешто доста калорично,мрсничко така со мајонезче,а не заради оваа диета да јадам сега со зор црно лепче и еден протокал нели е жално :( :lol:
    А и друго кога би можела би ја испратила професорката моја по македноски кај што и е местото :twisted: :evil:
    П.С. ама сум скромничка со тоа ''ако би можела'' :lol:
     
  5. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Би избришала една личност од мојов живот како никогаш да не постоела....
     
  6. emce-kremce

    emce-kremce Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    99
    Многу пати до сега сум посакала да имам некоја моќ за менување на луѓето. Прво и основно што би сменила е културата кај луѓето, начинот на изразување, почитување... Би ја искоренила засекогаш злобата и лицемерието! Ах кога би можела, би го направила светов блиску до совршенството... Кога би имала многу пари - милиони, би им помогнала на оние кои гладуваат и кој живеат од ден за ден не знаејќи дали ќе го дочекаат следното утро... би донирала средства во здравството за нови апарати, ентериери и лекови, би ги обновила патиштата кои се одново и одново се крпат! Би се обидела да развеселам многу сиромашни семејства... Да можам, би направила светски луна парк а не оној нашион примитивен, да ти жал да го гледаш, би ја опремила зоолошката градина... Би сменила многу работи воопшто во целово наше општество, само кога би можела..
     
  7. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    22.953
    Допаѓања:
    198.627
    Пол:
    Женски
    Јас да можам, светов би го променила... би направила да биде подобро место за живеење исчистен од војни, глад, сиромаштија, лицемерие и неправда... ако жените владеат со светов, дефинитивно многу нешта ќе се променат!

    Ама ја немам таа моќ да го менувам светот... можам само себеси да се менувам... а во моментов, не би менувала нешто многу, многу... можеби само малку изгледот, да бидам некое кило/сантиметар послаба, и работам на тоа :roll: :lol: шегата на страна, би сакала да можев да променам нешто во тоа моето давање, бескрајно и бескрајно давање, без потреба да побарам нешто за возврат...
     
  8. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    koga bi mozela bi smenila mnogu vo megjucoveckite odnosi..poveke ljubov,davanje,vozvrakanje,iskrenost,prilagoduvanje,prifakanje..pocit..itn itn..
     
  9. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Кога би можела би ги изгушкала сите... И пријатели и непријатели сите ама баш сите ! :mrgreen: :lol:
     
  10. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Кога би можела, хмм доста интересна тема за пишување , кога ќе размислам поубаво има доста за дискутирање.
    Најпрво јас лично кај мене во карактерот не би направила некоја голема измена таква сум каква што сум тие што ме знаат ме знаат, и не би сакала ради некого да се променам.Не би сакала да бидам некој друг затоа што јас не би била јас да бев некој друг.Кога би можела би ја искоренила цела љубомора што постои , лицемерието , злобата, лошите навики кај луѓето...Кај пријателите би променила некои работи кои ми сметаат , но несум пријател ако не ги прифатам пријателите со сите нивни мани , како што тие ме прифатиле мене, но ќе додадам би сакала една другарка никогаш да не ја запознаев.Роднините се тие кои што се и не би ги мењавала.
    Кога би ималаа многу пари на располагање би ги потрошила најдобро што можам, најпрво ќе си обезбедам дом за мене зашто планирам сама да живеам ко ќе бидам полнолетна и би си купила кола за да имам што да возам ко ќе положам, кога би можела да направам да нема на светов гладни, болни луѓе и деца , бездомници и тоа би го сменила,кога би можела да изградам многуу згради и фабрики и да има насекадее многу дрва и зелени површини...Кога би можела да летам ке појдам на пат околу светот и ке застанам на прозор кај некоја личност било позната било некоја друга што ми значи и би ја пратела цел ден што прави.Кога би можела да им читам мисли на сите ех ќе знаев баш секој што мисли за мене итн .Ех да можев да го вратам времето во некои моменти..... :^)
     
  11. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.211
    Допаѓања:
    5.612
    Пол:
    Женски
    Како прво , кога би можела би избришала една личност од мојот живот .. Толку голема лицимерија... :@
    не би живеела тука ,мразам дожд , снег .. ладно време грр :sun:
    anyway,не е секој совршен така да.. би сменила и малку од моето однесување спрема другите..
    би сакала сите да се сакаат а не сите да се гледаат со обзир ..
    Само на момент да е така и да владее world peace,ќе биде најубаво ..
    Многу работи би сменила :wasntme: ..
    и како последно... многу згрешив што изгубив една другарка, и таа кога би можела , би ја вратила :doh:
     
  12. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    koga bi mozela bi zavrsila fak uste utre,bi si nasla rabota i bi bila samostalna-nesto sto najmnogu sakam :)
     
  13. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    ех кога би можела да сменам сееее :envy: освен некои личности во мојот живот :)
    -најпрво би го сменила тоа што сум премногу добра и што дозволувам секој да ме погазе :envy:
    -немаше да ја направам една гооолема грешка, најголема грешка во мојот живот ;(
    -кога би имала милиони би му помогнала на сите на кои им е потребна помош, зашто државата замина во крајнооост, и мн се нервирам поради тоа :devil:
    -и кога би можела да го вратам времето барем на 5 минути и да го гушнев дедо ми пред да почине ;( ех да знаев немаше така да го прашам и заминам... ;(
    ..............................
     
  14. Winter.Girl

    Winter.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    750
    Допаѓања:
    177
    Кога би можела,би направила да заминам некаде во тропските предели со него и таму би започнала нов живот далеку од осудувачките погледи на луѓето.
     
  15. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Ех, да можев прво би се сменила себеси :wasntme: ЌЕ се потрудам да се изделкам малку понеосетлива, да сум малку поладна за некои работи, и додуша нема да сум олкав инает за глупости. И би сменила нешто што знам дека не можам...ама да пробам барем...нема да тргнеме тој ден, во тој час, и нема да го загубиме него :doh: :(
    А уште многу работи...
     
  16. renata77

    renata77 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 декември 2009
    Пораки:
    1.733
    Допаѓања:
    8.091
    Пол:
    Женски
    Уф кога би можела....не би знаела од каде да почнам. :) Целосна реконструкција би направила на сегашноста пред се`.Минатото не би го чепкала,што фајде од тоа,нека си биде таму каде што е,закопано и безопасно.
    Не би се менувала себеси.Можеби нешто физички,али карактерно...Боже мој,па тоа е прашање на желба,кој не може да се промени,ако навистина го сака тоа.Али се` друго би сменила,особено би влијаела на туѓите одлуки и однесување,на се она што е надвор од моја контрола,па и на климава ако треба. :) ,ама откако ќе средам друго се`. :lol:
     
  17. annii

    annii Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    3.325
    Допаѓања:
    5.840
    Кога би можела да сменам толку многу работи..како да си го сменам минатото да ја видам иднината ако не чини и неа да ја сменам,да снема некои личности значи да се избришат од животот,да направам да нема сиромаштија и глад сите да бидеме исит,кога би можела да направам во училиште да одиме со кренати глави расонети а не надоле главите |-) (со тоа надоле главите мислам нерасонети разбудени од најубавиот дел од сонот :@ ) кога би можела да ги сменам наставничкиве од школо би ставила многу подобри
    Ма со една реченица кога би можела да си го променам цел живот... :D
     
  18. viki44e

    viki44e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    1.988
    Допаѓања:
    1.087
    Ехх кога би можела би променила некои мои постапки од минатото..Би си купила веднаш стан и би се иселила од дома :) :)
     
  19. fairytale

    fairytale Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    201
    Допаѓања:
    24
    Не сакам ништо да променам. :)
     
  20. broken099

    broken099 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2010
    Пораки:
    566
    Допаѓања:
    434
    би ги изменила сите грешки што ги имам направено во животот..
    би ја изменила мојата добрина со малце лошина :D