1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кога би можеле?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Gordana10, 24 март 2010.

 1. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Веројатно сте размислувале како би било кога би биле некој друг,кои работи кај вас би ги промениле или сакате да ги промените,пример нешто да смените кај себе во карактерот,било што.Кога би имале пример еве пари мислам на милиони :D за што би ги потрошиле или пак кога би можеле ли да ги промените другите луѓе,блиски,пријатели,нешто кај нив што не ви се допаѓа,знам дека неможете да ги смените но ете кога би можеле да направиме нешта за кои мислиме дека се можеби невозможни?
   
 2. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.695
  Би посакала да можам на моменти да се ставам на appear offline.Да можам да најдам совршена другарка која ќе ме разбере за се и ќе можам да и кажам се што ќе посакам,а притоа ќе знам дека нема да ме издаде.
  Би посакала да имам пари така што би можела да си дозволам секој ден да му помагам на некое детенце на кое му треба помош.
  Кога би можела би го сменила цел свет...би немало војни,неправди,граници,претседатели,парламент,крал,кралица....Секој човек би имал таква психа што не би можел да си дозволи да прави апсурдни грешки кои би му штетеле и нему и на општеството наоколу.
  peace love & happiness ... :)
   
  На FeminkaDoKraj и honey95 им се допаѓа ова.
 3. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.985
  кога би можела....би ја променила локацијата на која живеев и сеуште живеам....не дека неможам, ама ме спречуваат х - причини :?
  кај мене не би сменила нешто многу, може некоја ситница :lol:
  факултетот и професијата не би ја сменила само би развила паралелно со тоа и едно хоби кое се повеќе и повеќе ме преокупира, ама кога избирав професија немаше можнист да продолжам да се образувам и во таа насока :)
  околинава не би ја менувала, зошто пријателите сама си ги бирам, ама за родниниве може :lol:
  имам некои срцки, ама имам и такви проклети и љубоморни створења што несакам ни за роднини да ги признаам :mrgreen:
   
 4. Katja.efremova

  Katja.efremova Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  89
  Би јадела сега нешто доста калорично,мрсничко така со мајонезче,а не заради оваа диета да јадам сега со зор црно лепче и еден протокал нели е жално :( :lol:
  А и друго кога би можела би ја испратила професорката моја по македноски кај што и е местото :twisted: :evil:
  П.С. ама сум скромничка со тоа ''ако би можела'' :lol:
   
 5. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.815
  Би избришала една личност од мојов живот како никогаш да не постоела....
   
 6. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  98
  Многу пати до сега сум посакала да имам некоја моќ за менување на луѓето. Прво и основно што би сменила е културата кај луѓето, начинот на изразување, почитување... Би ја искоренила засекогаш злобата и лицемерието! Ах кога би можела, би го направила светов блиску до совршенството... Кога би имала многу пари - милиони, би им помогнала на оние кои гладуваат и кој живеат од ден за ден не знаејќи дали ќе го дочекаат следното утро... би донирала средства во здравството за нови апарати, ентериери и лекови, би ги обновила патиштата кои се одново и одново се крпат! Би се обидела да развеселам многу сиромашни семејства... Да можам, би направила светски луна парк а не оној нашион примитивен, да ти жал да го гледаш, би ја опремила зоолошката градина... Би сменила многу работи воопшто во целово наше општество, само кога би можела..
   
 7. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.640
  Допаѓања:
  196.168
  Пол:
  Женски
  Јас да можам, светов би го променила... би направила да биде подобро место за живеење исчистен од војни, глад, сиромаштија, лицемерие и неправда... ако жените владеат со светов, дефинитивно многу нешта ќе се променат!

  Ама ја немам таа моќ да го менувам светот... можам само себеси да се менувам... а во моментов, не би менувала нешто многу, многу... можеби само малку изгледот, да бидам некое кило/сантиметар послаба, и работам на тоа :roll: :lol: шегата на страна, би сакала да можев да променам нешто во тоа моето давање, бескрајно и бескрајно давање, без потреба да побарам нешто за возврат...
   
 8. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.046
  koga bi mozela bi smenila mnogu vo megjucoveckite odnosi..poveke ljubov,davanje,vozvrakanje,iskrenost,prilagoduvanje,prifakanje..pocit..itn itn..
   
 9. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.695
  Кога би можела би ги изгушкала сите... И пријатели и непријатели сите ама баш сите ! :mrgreen: :lol:
   
 10. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.349
  Пол:
  Женски
  Кога би можела, хмм доста интересна тема за пишување , кога ќе размислам поубаво има доста за дискутирање.
  Најпрво јас лично кај мене во карактерот не би направила некоја голема измена таква сум каква што сум тие што ме знаат ме знаат, и не би сакала ради некого да се променам.Не би сакала да бидам некој друг затоа што јас не би била јас да бев некој друг.Кога би можела би ја искоренила цела љубомора што постои , лицемерието , злобата, лошите навики кај луѓето...Кај пријателите би променила некои работи кои ми сметаат , но несум пријател ако не ги прифатам пријателите со сите нивни мани , како што тие ме прифатиле мене, но ќе додадам би сакала една другарка никогаш да не ја запознаев.Роднините се тие кои што се и не би ги мењавала.
  Кога би ималаа многу пари на располагање би ги потрошила најдобро што можам, најпрво ќе си обезбедам дом за мене зашто планирам сама да живеам ко ќе бидам полнолетна и би си купила кола за да имам што да возам ко ќе положам, кога би можела да направам да нема на светов гладни, болни луѓе и деца , бездомници и тоа би го сменила,кога би можела да изградам многуу згради и фабрики и да има насекадее многу дрва и зелени површини...Кога би можела да летам ке појдам на пат околу светот и ке застанам на прозор кај некоја личност било позната било некоја друга што ми значи и би ја пратела цел ден што прави.Кога би можела да им читам мисли на сите ех ќе знаев баш секој што мисли за мене итн .Ех да можев да го вратам времето во некои моменти..... :^)
   
 11. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  4.140
  Допаѓања:
  5.436
  Пол:
  Женски
  Како прво , кога би можела би избришала една личност од мојот живот .. Толку голема лицимерија... :@
  не би живеела тука ,мразам дожд , снег .. ладно време грр :sun:
  anyway,не е секој совршен така да.. би сменила и малку од моето однесување спрема другите..
  би сакала сите да се сакаат а не сите да се гледаат со обзир ..
  Само на момент да е така и да владее world peace,ќе биде најубаво ..
  Многу работи би сменила :wasntme: ..
  и како последно... многу згрешив што изгубив една другарка, и таа кога би можела , би ја вратила :doh:
   
 12. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.344
  koga bi mozela bi zavrsila fak uste utre,bi si nasla rabota i bi bila samostalna-nesto sto najmnogu sakam :)
   
 13. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  ех кога би можела да сменам сееее :envy: освен некои личности во мојот живот :)
  -најпрво би го сменила тоа што сум премногу добра и што дозволувам секој да ме погазе :envy:
  -немаше да ја направам една гооолема грешка, најголема грешка во мојот живот ;(
  -кога би имала милиони би му помогнала на сите на кои им е потребна помош, зашто државата замина во крајнооост, и мн се нервирам поради тоа :devil:
  -и кога би можела да го вратам времето барем на 5 минути и да го гушнев дедо ми пред да почине ;( ех да знаев немаше така да го прашам и заминам... ;(
  ..............................
   
 14. Winter.Girl

  Winter.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  750
  Допаѓања:
  177
  Кога би можела,би направила да заминам некаде во тропските предели со него и таму би започнала нов живот далеку од осудувачките погледи на луѓето.
   
 15. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Ех, да можев прво би се сменила себеси :wasntme: ЌЕ се потрудам да се изделкам малку понеосетлива, да сум малку поладна за некои работи, и додуша нема да сум олкав инает за глупости. И би сменила нешто што знам дека не можам...ама да пробам барем...нема да тргнеме тој ден, во тој час, и нема да го загубиме него :doh: :(
  А уште многу работи...
   
 16. renata77

  renata77 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  1.710
  Допаѓања:
  7.845
  Пол:
  Женски
  Уф кога би можела....не би знаела од каде да почнам. :) Целосна реконструкција би направила на сегашноста пред се`.Минатото не би го чепкала,што фајде од тоа,нека си биде таму каде што е,закопано и безопасно.
  Не би се менувала себеси.Можеби нешто физички,али карактерно...Боже мој,па тоа е прашање на желба,кој не може да се промени,ако навистина го сака тоа.Али се` друго би сменила,особено би влијаела на туѓите одлуки и однесување,на се она што е надвор од моја контрола,па и на климава ако треба. :) ,ама откако ќе средам друго се`. :lol:
   
 17. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.320
  Допаѓања:
  5.836
  Кога би можела да сменам толку многу работи..како да си го сменам минатото да ја видам иднината ако не чини и неа да ја сменам,да снема некои личности значи да се избришат од животот,да направам да нема сиромаштија и глад сите да бидеме исит,кога би можела да направам во училиште да одиме со кренати глави расонети а не надоле главите |-) (со тоа надоле главите мислам нерасонети разбудени од најубавиот дел од сонот :@ ) кога би можела да ги сменам наставничкиве од школо би ставила многу подобри
  Ма со една реченица кога би можела да си го променам цел живот... :D
   
 18. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.087
  Ехх кога би можела би променила некои мои постапки од минатото..Би си купила веднаш стан и би се иселила од дома :) :)
   
 19. fairytale

  fairytale Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  24
  Не сакам ништо да променам. :)
   
 20. broken099

  broken099 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2010
  Пораки:
  566
  Допаѓања:
  434
  би ги изменила сите грешки што ги имам направено во животот..
  би ја изменила мојата добрина со малце лошина :D