1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кога би нашле паричник со пари на улица дали би ги зеле?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од PinkPrincess, 5 мај 2011.

  1. MACKICA1902

    MACKICA1902 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2011
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    333
    Пол:
    Женски
    Еднаш пронајдов новчаник со пари документи, картички со пинови напишани во студентски град додека бев на гости во сттранство.Го вратив комплет на дечкото кој лесно го најдовме зашо беше студент и беше сместен блиску до нас.Не ни помислив да не му го вратам,осекав дека сепак тоа не се мои пари и имав грижа на совест.Не почести и ни се заблагодари.
    Е сега ја после толку години изгубив новчаник со малку пари и усб со слики кои ми значеа.Пријавив и ми се јавија наредниот ден дека го нашле односно го нашол некој и им го однел во полициската станица.Не ми кажаа кој ниту пак некаков писмен записник составиле за целата случка. Не може туку така некој да донесе новчаник и да си замине без никому ништо и без да тоа да се евидентира на писмено.Парите ги немаше, паричето од бадник замотано во фолија го немаше( најверојатно помислиле дека е златник некој), картичиките беа внатре( пинот си го памтам) и усбето со слики го немаше што ми беше најкриво.
     
    На Abracadaver му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.796
    Допаѓања:
    46.395
    Лани или прехлани бевме со другарка во Сити мол и на човек што одеше пред нас му паднаа купче пари, секако се стрчав му ги подадов. Погледот на човекот беше ко јас од џеб да му ги извадив, ни фала не кажа.
    Неколку дена потоа, рано наутро уште нерасонет, одев пешки накај Центар и на еден дечко што одеше пред мене му паднаа 100 денари беа само веројатно, ама толку ме мрзеше да викам по него или било што, само ги поминав со надеж дека ќе си ги најде некој на кој стварно му требаат. :lol:
     
    На rokmibejbi му/ѝ се допаѓа ова.
  3. rokmibejbi

    rokmibejbi Активен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2020
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    252
    Пол:
    Машки
    Ако има документи би му го однесол дома, би му го вратил. Ако нема документи, адреса, би си го земал. Во полиција не би го носел затоа што они ќе си го земат.
     
    На L.i.n.a.a му/ѝ се допаѓа ова.
  4. ImePrezime

    ImePrezime Активен член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2020
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    33
    Пред неколку години изгубив новчаник во Охрид и ми беше вратен уште вечерта.
    Кога ми вратиле мене зошто јас не би?
    Сепак тоа се туѓи пари.
     
  5. Puellapulchra

    Puellapulchra Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 август 2022
    Пораки:
    2.021
    Допаѓања:
    6.016
    Пол:
    Женски
  6. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.127
    Допаѓања:
    43.694
    Пол:
    Женски