Кога би се вратиле во некои моменти ....

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од dolly.doll, 24 септември 2011.

 1. dolly.doll

  dolly.doll Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  594
  Допаѓања:
  503
  Пол:
  Женски
  Ајде девојки кажете што би направиле кога за миг можете да се вратите во некои моменти од вашиот живот ...
   
 2. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.672
  Допаѓања:
  1.879
  Зимата 2009. Немаше да заминам така од него, за да бидам со ИДИОТ!
   
 3. Seznajka2

  Seznajka2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  590
  Допаѓања:
  118
  Март не се сеќавам на годината,во училишниот хол...да и ја искубев косичката на девојчето,па никад више да не помисли да ми се плетка околу нозе.... :@ ...сепак што е пишано,пишано е ... нема таа да го избрише...јас сум си пак со моето сонце :*
   
 4. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.866
  Допаѓања:
  2.033
  Требаше да го бакнам за роденденот и онака бевме и двајцата :drunk: :drunk:
   
 5. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.637
  Едно лето пред некоја година...никогаш не требаше да го почнам тој разговор за наводно заљубената другарка. Никогаш бе, никогаш!! Ама детски ум беше тоа... :D
  Јули ова лето-проклетата порака не требаше да биде пратена!
   
 6. BurstBerry

  BurstBerry Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2010
  Пораки:
  701
  Допаѓања:
  1.154
  ...немаше сега да патам и да си ја трескам главата од ѕид...
   
 7. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.875
  Би била со нив, би биле крај мене... ;( ;( ;(
   
 8. blond.bunny

  blond.bunny Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  118
  есента 2010 би ја прегазила та пуста гордост
   
 9. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  770
  -Пред 4ри години уфф... на типот (тогашниот ми другар) веројатно би му сменила личен опис уште тоа ми требаше во тој период...
  ама јас ајде демек мирољубиво и разумно ќе постапувам :@
  -Пред 2 години - дефинитифно различно би течеле сите разговори и различно би се одвивало се понатаму со него или би прекинало баш во тој период се, уфф бев опседната и се изглупирав максимално... :$
   
 10. billyy

  billyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  15
  EХХХХХ да можев да го вратам времето :) пред да се запишам на факултет... и би одбрала друг
   
  На tikvi4ka992 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Buoo

  Buoo Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2011
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  ехх да можев да се вратам во некоии минутии ... :(
   
 12. Ammy.Lee

  Ammy.Lee Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  1.996
  Допаѓања:
  2.276
  Пол:
  Женски
 13. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.705
  Кратко и јасно-би била многу поразумна.
   
 14. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.672
  Допаѓања:
  1.879
  Би сакала да се врати 8ми Мај, да заминеме пак Италија со мојава генерација. Најубаво беше. Баш сега не фаќа носталгија :l:
   
 15. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.835
 16. LuDaChA22

  LuDaChA22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  29
  да можам да се вратам на 10јануари....би кажала НЕ! јасно и кратко, за да не патам сега, да нема заради кој да се нервирам и да кубам коси!!!
   
 17. ljubam

  ljubam Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  2.412
  Допаѓања:
  18.401
  Пол:
  Женски
  Неколку години унзадад, ќе поправев се! Немаше да дозволам да се потчинам..
   
 18. smooch

  smooch Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2011
  Пораки:
  778
  Допаѓања:
  3.379
  Пол:
  Женски
  Немаше да ги направам истите грешки, ќе се потрудев повеќе и ќе успеев, и ќе уживав повеќе во моментите со него.
   
 19. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.866
  Допаѓања:
  2.033
  :( Не би ја спуштила таа проклета слушалка :@ :@ :@
   
 20. N.Kety

  N.Kety Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2012
  Пораки:
  1.219
  Допаѓања:
  1.758
  ке останев подолго таа вечер..незнам зошто така си заминав..дали од срека,возбуда,страв незнаммм :|