1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кога би се вратиле во некои моменти ....

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од dolly.doll, 24 септември 2011.

 1. dolly.doll

  dolly.doll Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  594
  Допаѓања:
  504
  Пол:
  Женски
  Ајде девојки кажете што би направиле кога за миг можете да се вратите во некои моменти од вашиот живот ...
   
 2. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.676
  Допаѓања:
  1.882
  Пол:
  Женски
  Зимата 2009. Немаше да заминам така од него, за да бидам со ИДИОТ!
   
 3. Seznajka2

  Seznajka2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  590
  Допаѓања:
  118
  Март не се сеќавам на годината,во училишниот хол...да и ја искубев косичката на девојчето,па никад више да не помисли да ми се плетка околу нозе.... :@ ...сепак што е пишано,пишано е ... нема таа да го избрише...јас сум си пак со моето сонце :*
   
 4. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.866
  Допаѓања:
  2.036
  Требаше да го бакнам за роденденот и онака бевме и двајцата :drunk: :drunk:
   
 5. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.638
  Едно лето пред некоја година...никогаш не требаше да го почнам тој разговор за наводно заљубената другарка. Никогаш бе, никогаш!! Ама детски ум беше тоа... :D
  Јули ова лето-проклетата порака не требаше да биде пратена!
   
 6. BurstBerry

  BurstBerry Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2010
  Пораки:
  742
  Допаѓања:
  1.178
  ...немаше сега да патам и да си ја трескам главата од ѕид...
   
 7. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.876
  Би била со нив, би биле крај мене... ;( ;( ;(
   
 8. blond.bunny

  blond.bunny Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  120
  есента 2010 би ја прегазила та пуста гордост
   
 9. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  773
  -Пред 4ри години уфф... на типот (тогашниот ми другар) веројатно би му сменила личен опис уште тоа ми требаше во тој период...
  ама јас ајде демек мирољубиво и разумно ќе постапувам :@
  -Пред 2 години - дефинитифно различно би течеле сите разговори и различно би се одвивало се понатаму со него или би прекинало баш во тој период се, уфф бев опседната и се изглупирав максимално... :$
   
 10. billyy

  billyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  15
  EХХХХХ да можев да го вратам времето :) пред да се запишам на факултет... и би одбрала друг
   
  На tikvi4ka992 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Buoo

  Buoo Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2011
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  ехх да можев да се вратам во некоии минутии ... :(
   
 12. Ammy.Lee

  Ammy.Lee Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  1.995
  Допаѓања:
  2.275
  Пол:
  Женски
 13. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.719
  Кратко и јасно-би била многу поразумна.
   
 14. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.676
  Допаѓања:
  1.882
  Пол:
  Женски
  Би сакала да се врати 8ми Мај, да заминеме пак Италија со мојава генерација. Најубаво беше. Баш сега не фаќа носталгија :l:
   
 15. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.839
 16. LuDaChA22

  LuDaChA22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  29
  да можам да се вратам на 10јануари....би кажала НЕ! јасно и кратко, за да не патам сега, да нема заради кој да се нервирам и да кубам коси!!!
   
 17. ljubam

  ljubam Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  2.412
  Допаѓања:
  18.403
  Пол:
  Женски
  Неколку години унзадад, ќе поправев се! Немаше да дозволам да се потчинам..
   
 18. smooch

  smooch Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2011
  Пораки:
  837
  Допаѓања:
  3.640
  Пол:
  Женски
  Немаше да ги направам истите грешки, ќе се потрудев повеќе и ќе успеев, и ќе уживав повеќе во моментите со него.
   
 19. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.866
  Допаѓања:
  2.036
  :( Не би ја спуштила таа проклета слушалка :@ :@ :@
   
 20. N.Kety

  N.Kety Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2012
  Пораки:
  1.219
  Допаѓања:
  1.759
  ке останев подолго таа вечер..незнам зошто така си заминав..дали од срека,возбуда,страв незнаммм :|