Кога би се вратиле во некои моменти ....

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од dolly.doll, 24 септември 2011.

 1. Chocoholic

  Chocoholic Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2011
  Пораки:
  747
  Допаѓања:
  985
  Би била похрабра и поупорна...
   
 2. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.259
  Допаѓања:
  7.812
  Пол:
  Женски
  Би се однесувала позрело пред разделбата, можеби толкави кавги немаше ни да има, ама се испадна добро :)
   
 3. potterholic

  potterholic Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2012
  Пораки:
  341
  Допаѓања:
  419
  Би била сосема друга личност.
   
 4. mysterious

  mysterious Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2010
  Пораки:
  1.491
  Допаѓања:
  2.658
  Немаше да си отидам таа вечер дома. Ќе останев со него досабајле. Затоа што тоа беше љубов.  Ама јас си отидов..
   
 5. Princess.S

  Princess.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2011
  Пораки:
  763
  Допаѓања:
  651
  Ке учев повеќе. Можеби сега ке имав поголема слобода. :|
   
 6. Cynthia

  Cynthia Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  616
  Допаѓања:
  2.366
  Пол:
  Женски
  Немаше толку лесно да кренам раце од Тој, првиот.. Не викам дека со сегашниов не ми е убаво, напротив.
  И побрзо би се откачила од еден другар со оглед на тоа што знам што се ми се готвело зад грб и бев наместена, изиграна..
   
 7. tessi

  tessi Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2012
  Пораки:
  527
  Допаѓања:
  504
  Ќе размислував со ладна глава пред да донесам некои одлуки,немаше толку слепо да им верувам на некои другарки и немаше толку да се замарам за другите зошто на крај секој си гледа само за себе....
   
 8. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.747
  Допаѓања:
  22.391
  Пол:
  Женски
  Немаше да ја напраам таа глупост, и најверојатно сега ќе бевме уште заедно, или барем ќе ми веруваше...
   
  На LilBaby му/ѝ се допаѓа ова.
 9. lolita97

  lolita97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2011
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  37
  Октомври 2011 и ноември :(
  Ах, не требаше да се деси тоа што се деси ама ми лета памет ми летаааа :@ Епа сеа Лолито коа на време не си била паметна сеа кукај ;)
   
 10. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.548
  Ќе постапев поинаку,немаше толку да избувнувам.Ама сепак тоа сум јас.
   
 11. B.Waldorf

  B.Waldorf Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2011
  Пораки:
  96
  Допаѓања:
  33
  немаше да бидам толку дрска со него. ќе се однесував НОРМАЛНО. како што треба да се однесува едно нормално девојче. -.- којзнае..
   
 12. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  518
  Пол:
  Женски
  Епа да ги вратам моите 3-4 поважни моменти во животот...не и не би постапила така и два пати не!!! Али тоа е што е каање има враќање на времето нема. Памет за друг пат, а и мислам дека сега мислам дупло пред да направам нешто, во врска со машко нели за другите глупости и не баш :D
   
 13. pamelche

  pamelche Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  3.535
  Допаѓања:
  9.553
  Кога би се вратила во тој проклет момент, никогаш веќе не би се вратила дома.
   
 14. rozy

  rozy Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  274
  Допаѓања:
  120
  да можам да го вратам времето за една година назад лето 2011 тај момент што не го искористив а имав шанса...
   
 15. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.548
  Би прифатила да бидам со него. И сама не знам зошто го одбив тогаш кога толку многу ми се свиѓаше, ах многу глупава сум била :fubar: . Да можам сега да се вратам во тој период, поинаку би постапила ама тогаш глупо дете :tmi: .
   
 16. CharmedGirl

  CharmedGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2011
  Пораки:
  1.414
  Допаѓања:
  1.649
  Пол:
  Женски
  Цел месец викав-ах, да можам да го вратам тој момент и да одбијам, наместо да прифатам...Ама, сега гледам дека тоа што сум прифатила излезе многу подобро отколку да сум одбиела.. :)
   
 17. cigarce

  cigarce Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2011
  Пораки:
  1.396
  Допаѓања:
  3.864
  Пол:
  Женски
  Немаше да му кажам некои зборови :x
   
 18. Panki.Friik

  Panki.Friik Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2011
  Пораки:
  104
  Допаѓања:
  12
  Немаше да се понашам со него како да е последното гомно на светот.
  Ке поминував повеке време со дедо ми пред да дознаев дека има рак и дека ке мора да го напушти светот.:(
   
 19. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.737
  пред 5 години да бев со овој памет, немаше да дојде до караници, молење, плачење и сл.
   
 20. Lady-in-white

  Lady-in-white Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2012
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  53
  Би го направила она што во тој момент не сум се осмелила или не сум се сетила, мене најчесто ми се случува она вистинското што треба да го сторам или кажам да ми текне после некое време откако ке рамислам :lol: