Кога би се вратиле во некои моменти ....

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од dolly.doll, 24 септември 2011.

 1. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.386
  Да имав временска машина ќе го вратев времето и ќе бев поисполнета духовно за разлика од сега
   
 2. Serpentina

  Serpentina Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2012
  Пораки:
  306
  Допаѓања:
  136
  Да би вратила момент пред да фатам дечко затоа што сега ми е касно...ке се мував со типот во кој 2 години бев лудо заљубена..тој имаше женска..и таман раскина јас дечко фатив :( и тоа за озбилно :devil:
   
 3. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.866
  Допаѓања:
  2.033
  Ќе го задржев колку можев подолго крај себе, немаше да му дозвлам така лесно да замине од мене, ќе се борев за нас :|
   
 4. pamelche

  pamelche Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  3.533
  Допаѓања:
  9.548
  Ќе му ојдев дома :| :tmi:
   
 5. Barbie20

  Barbie20 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 август 2012
  Пораки:
  595
  Допаѓања:
  10.721
  Пол:
  Женски
  Ако можев да го вратам времето не би верувала премногу на некои личности. Исто така би направила се за да го задржам саканиот покрај себе .
   
 6. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.580
  Допаѓања:
  17.955
  Пол:
  Женски
  Не би веруувала на некој личности, не би дозволила да ме прат будала, да ме омаловажуваат :(
   
  На ALe546 и Katerinceee им се допаѓа ова.
 7. ALe546

  ALe546 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2012
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски
  ...би го направила тоа што не сум го можела и знаела. :)
   
 8. MissDior

  MissDior Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2011
  Пораки:
  1.013
  Допаѓања:
  8.681
  се би направила исто, да не беа тие одлуки, постапки и искуства немаше да бидам денес ова што сум!
   
 9. T.e.d.d.y

  T.e.d.d.y Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.321
  Допаѓања:
  7.901
  Пол:
  Женски
  Кога би се вратила, очилата немаше да ми бидат скршени, и немаше да и направам толкаво зло на другарка ми. :worried:
   
 10. Nati.P

  Nati.P Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  2.014
  Допаѓања:
  849
  Дефинитивно би сменила некои работи. Требаше да бидам малку поупорна и поцврста, и не толку лековерна. Најмногу те повредуваат оние кои најмногу ги сакаш и од кои најмалку очекуваш.
   
 11. Nefertitii

  Nefertitii Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2013
  Пораки:
  153
  Допаѓања:
  239
  Би му покажала колку ми значи и колку го сакам .
  Би размислила 3 пати пред да направам било што ,.
   
 12. richgirl998

  richgirl998 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2012
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  286
  Не би му верувала на некои личности и би била со него сега. Но, што е тука, тука е... :(
   
 13. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  4.382
  Допаѓања:
  34.885
  Ќе ги натепав сите по ред!
   
 14. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.317
  Допаѓања:
  8.381
  би ги променила работите кои ги направив,и ќе се потрудев да спасам едно пријателство...
   
 15. Nana19

  Nana19 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.142
  Допаѓања:
  2.743
  не би се зближила и била толку добра со некои луѓе
  немаше да пијам таа кобна вечер ! ;( ;( ;(
  не би го оставила никогаш
   
 16. Jay-jay

  Jay-jay Активен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2013
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  40
  Би останала тука и не би отишла се додека тој не си оди...
  Камо да знаев дека ќе е последниот ден тоа лето... ;(
   
 17. Mrs.Bass

  Mrs.Bass Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2012
  Пораки:
  858
  Допаѓања:
  6.893
  би сменила некои работи на професионален план...
   
 18. MorbGoth.666

  MorbGoth.666 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  146
  Ќе немаше да идам со некој што не заслужувале..
  Ќе немаше да дозволам некој да се понаша лошо со мене..
  Ама тоа е за во иднина знам како да се понашам :)
   
 19. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  3.983
  Допаѓања:
  45.824
  Пол:
  Женски
  Се би "изгорела" по пат :lol: не би биа толку попустлива и жаловита кон никоj
   
 20. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  3.800
  Допаѓања:
  36.012
  Би го доживеала истиот оној делириум кога за првпат пеев на сцена.

  И кога во неколку наврати ме обземаше неверојатно чувство на благодарност што можам да слушам и да пеам, кога на моја свирка дојде другарка што е глувонема, и со басот на звучниците се ориентираше играјќи.
  Тоа се тие бесценети моменти што би сакала да ги вратам, чисто само за да паднам во бесознание од убави емоции.