Кога би се вратиле во некои моменти ....

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од dolly.doll, 24 септември 2011.

 1. CharmedGirl

  CharmedGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2011
  Пораки:
  1.414
  Допаѓања:
  1.649
  Пол:
  Женски
  Немаше да кажам многу од работите што ги кажав...
   
 2. cheetah.girl

  cheetah.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2012
  Пораки:
  1.620
  Допаѓања:
  1.415
  Кога би се вратиле во некои моменти ....
  ...би го паузирала времето поминато со него...никогаш да не поминеше.
   
  На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
 3. nikiiii

  nikiiii Популарен член

  Се зачлени на:
  22 август 2013
  Пораки:
  1.371
  Допаѓања:
  941
  Немаше да се заљубам хаха :D
   
 4. RedButterfly

  RedButterfly Активен член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2013
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  13
  да можев да го вратам времето, сега не би ја пропуштила шансата да бидам со него..
   
 5. Gioia

  Gioia Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  598
  Би се обидела да си ги повратам прокоцканите шанси!
   
 6. summer-lover

  summer-lover Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2013
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  1.255
  Пол:
  Женски
  Не би играла балет контируирано..Би одела секоја година без да застам и не би одела по потрага на друго хоби.Но ,сепак се вратив во форма ..ама никогаш не ми го менувала хобито како што направив. :)
   
 7. a.l.i.s.i.a

  a.l.i.s.i.a Нов член

  Се зачлени на:
  4 декември 2013
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  4
  bi sakaka povtorno da e 22.11.2013 poradi sto na taa den se skarav so mojata najdobra drugarka i veke ne pravime moabet :( eh koga bii mozela da go vratam toj den// :sweat:
   
 8. Filiposka

  Filiposka Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  384
  Допаѓања:
  254
  Пол:
  Женски
  Колку многу работи би сменила :( ,ама пак исто и толку многу работи би ги направила повторно ;) секако се разбира оние добрите :lol:
   
 9. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.261
  Допаѓања:
  54.974
  Пол:
  Женски
  Не би изменила ништо, затоа што не би била она што сум денес, ако не сум ги поминала сите лоши и добри работи. Единствено би вратила некои моменти за повторно да ги доживеам.
   
 10. Plejg

  Plejg Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  5
  Би почекала уште некој месец.... ;)
   
 11. Madam-A

  Madam-A Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2013
  Пораки:
  1.591
  Допаѓања:
  7.990
  Имам моменти во кои би се вратила за да променам некои работи, има и такви кои како среќни сакам да си ги проживеам уште еднаш, но има и такви поради кои би се вратила само за да се потсетам/научам , тоа се работи кои не се толку значајни за променување и не оставиле некаква посебна трага но дефинитивно се работи кои не смеат да се повторат, и веројатно нивниот беспоследичен исход е чиста среќа, а нели со среќата не треба да се коцка.. ;)
   
  На Anabelle.Amorette му/ѝ се допаѓа ова.
 12. lightning123

  lightning123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2014
  Пораки:
  801
  Допаѓања:
  390
  Не би ги сторила истите грешки. Не би се доверила на личности кои никогаш не зачувале тајна. Не би ја кажала првата лага токму на тој ден. Би сторила многу нешта поинаку.Но, веќе било, поминало, го оставив тоа илјадници километри зад мене. Колку ѝ да посакувам да не го сторев тоа, толку посакувам да се вратам назад, да ја кажам вистината и да видам што би се случело ако не го сторев тоа што го сторив. Ај, не се многу нешта. А и не се каам поради тоа што сум постапила поинаку од замиленото. Така е најдобро. :)
   
 13. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.519
  Допаѓања:
  30.373
  Пол:
  Женски
  Не правам ретроспектива на случувањата и не се покајувам за тоа што поминало.
  Минатото е период на кој се потпира сегашноста за да се изгради иднинината.
   
 14. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.714
  Допаѓања:
  5.055
  Пол:
  Женски
  Ќе искршев неколку пара јајца, заслужено. Не дека сега немам прилика ни можност, имам недостаток на амбиција и потреба.
   
 15. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.845
  Допаѓања:
  7.592
  Пол:
  Женски
  Да се врати датумот 02 06 2015 колку само би сакала :inlove:
   
 16. Majli.15

  Majli.15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2013
  Пораки:
  407
  Допаѓања:
  237
  Пол:
  Женски
  Кога би се вратила на некои моменти веднаш би му ја кажала вистинатаа ...
   
 17. littlevampire

  littlevampire Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 април 2015
  Пораки:
  211
  Допаѓања:
  699
  Пол:
  Женски
 18. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.687
  Допаѓања:
  50.008
  Пол:
  Женски
  Кога бившиот ме праша дали сакам да бидеме заедно, сега би се вратила во тој момент и би рекла НЕ.
   
 19. toxincitylies

  toxincitylies Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2012
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  44
  Bi go gushnala brat mi najsilno shto mozam :'(
   
  На RecklessGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  3.983
  Допаѓања:
  45.828
  Пол:
  Женски
  Би била похрабра,и поавантуристички би го иживеала секој миг поминат со него8)
   
  На 2212 му/ѝ се допаѓа ова.