Кога би се вратиле во некои моменти ....

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од dolly.doll, 24 септември 2011.

 1. Passionate23

  Passionate23 Активен член

  Се зачлени на:
  22 август 2016
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  150
  Пол:
  Женски
  Немаше да се осмелам да излезам со него.
   
 2. fallenangel

  fallenangel Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  2.092
  Допаѓања:
  16.129
  Немаше да искочам со нитуеден од бившите, ако посовреме знаев дека ќе биде вака ќе им лупнев корпа.:devil:|( Немаше залудно да се трудам околу погрешни личности кои не ми донесоа ништо добро, освен што изгубив самопочит поради своја попустливост и самодоверба .:fubar:
  Ќе се преселев во друг град посовреме т.е додека студирав.
  Да ги направев овие три работи посовреме, ќе бев посреќна.... ама јгб жив човек па се случува и да се погреши, инаку како ќе научи и ќе се изгради личност.....ама држи вода оправдувањево.|(
   
  На Passionate23 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.775
  Допаѓања:
  19.156
  Пол:
  Женски
  На еден од бившите ќе му лупнам толку силен шамар што ќе му паднат сите 32 заба . :devil:
   
 4. awayfromyou

  awayfromyou Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2012
  Пораки:
  405
  Допаѓања:
  280
  Пол:
  Женски
  Никогаш да не излезев со него.Единствена слаба точка во животот .. и после толку денови,месеци,години ..
   
 5. Waka-waka

  Waka-waka Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  2.062
  Допаѓања:
  8.636
  До пред некое време мислев дека не би променила ништо,затоа што се што сум направила ме донело таму каде што сум. Ама сега не мислам така. Би променила две крупни работи. И една помалечка од летово,ништо тешко,ништо комплицирано,а можеше да донесе многу убавини. Можеби уште можам да ја поправам,иако постои конкретен момент во кој би сакала да имав поинаква реакција. :|
   
 6. alena19

  alena19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2016
  Пораки:
  172
  Допаѓања:
  324
  Пол:
  Женски
  Звучи себично ама сега да сум никад не би им помогнала на некој луѓе кој со моја помош стигнале до некаден и благодарам не ми кажале , наместо тоа гледале да ми наштетат на сета добрина .
   
  На biGirl и wanderlust им се допаѓа ова.
 7. anakonda88

  anakonda88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  2.598
  Допаѓања:
  4.472
  Пол:
  Женски
  Никогаш не би им помогнала и не би била фер спрема некои личности
   
  На alena19 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. EminemsGirl

  EminemsGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2016
  Пораки:
  302
  Допаѓања:
  1.159
  Пол:
  Женски
  Само ке го гушнам посилно!
  Незнаев дека ке биде и последен наш миг :(
   
  На Aleksandar1212 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.755
  Допаѓања:
  138.562
  4 јули 2011год..
  Да можев да се вратам назад и да го истерам почнатото до крај, кој знае денес кај ќе бев низ светов :)
  Барем ќе бев посреќна. Дефинитивно :)
   
  На SunnyGirl2 и ♡BuBaLe♡ им се допаѓа ова.
 10. Medicine25

  Medicine25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2016
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  1.533
  Пол:
  Женски
  Да можев да го вратам времето ке се насмеев погласно :@
   
 11. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  4.640
  Допаѓања:
  100.460
  Пол:
  Женски
  Би направила многу нешта поинаку
   
  На H.VAGA и Dust им се допаѓа ова.
 12. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.635
  Допаѓања:
  5.349
  Да се вратам во 2015 декември. Се ќе променам и нема да се случи проклетата 2016 :@
   
  На Safira26 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. jasmina00

  jasmina00 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2012
  Пораки:
  961
  Допаѓања:
  1.363
  Пол:
  Женски
  Немаше толку да ги слушам “другарките“ :(
   
 14. Liu

  Liu Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2016
  Пораки:
  375
  Допаѓања:
  1.376
  Пол:
  Женски
  Да можат да се вратат некои моменти дефинитивно поразлично би играла, поразумно има некои грешки за жал сега не можат да се поправат...:)
   
 15. Cinderfakinrella

  Cinderfakinrella Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2016
  Пораки:
  943
  Допаѓања:
  7.410
  Пол:
  Женски
  Ќе се вратев во основно и ќе станев самоуверена. Така што во средно немаше да направам ниту една грешка као што тоа ми бееше секојдневност. Ќе знаев да кажам НЕ за многу нешта кои и текако ми го загорчија живтот..
  Сега е друго, но... Како велат: Грешките од минатото, скапо се плаќаат во иднината..
   
  На ♡BuBaLe♡ и Zivyle им се допаѓа ова.
 16. victoria

  victoria Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.837
  Допаѓања:
  25.613
  Пол:
  Женски
  Би била повеќе реалист него оптимист розов... Ќе гледав потрезвено и пореално, а немаше да замижувам пред грешките,за кие секогаш барав оправдување..
   
 17. Crna Dama

  Crna Dama Популарен член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2015
  Пораки:
  1.610
  Допаѓања:
  19.349
  Пол:
  Женски
  Кога би можела да го вратам татичко би го гушкала секој ден, и немаше да дозволам да ме напушти никогаш. Татичко денеска многу ми фалиш :l:
   
  На ♡BuBaLe♡, Dust, Petar80 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 18. КикиМаус

  КикиМаус Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2016
  Пораки:
  1.557
  Допаѓања:
  17.597
  Кога би можела да ја вратам таа вечер, силно би го гушнала и би му кажала дека го сакам многу и дека сум горда што сум негова ќерка.
   
  На filip4, Dust, Petar80 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 19. kim.k

  kim.k Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  1.685
  Допаѓања:
  14.391
  Пол:
  Женски
  Би се вратила во моментот кога сеуште бев мала за да сфатам дека ќе го изгубам дедо ми засекогаш и ќе бев со него цели денови.
  Сеуште памтам дека последен пат пред да почине го видов премногу кратко, не ни седнав до него, мислев дека иако поминаа неколку месеци он ќе стане од кревет и ништо нема да му биде.

  Бев и уште сум мало детиште што не е доволно силно за да му отиде на гроб и да му се извини и да му каже дека го сака.
   
 20. Samomarija.056

  Samomarija.056 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 декември 2016
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  256
  Пол:
  Женски
  Ќе го зашлакав ]:)(facepalm)