1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кога вашиот живот би бил книга, каков наслов би му дале?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од bona, 30 мај 2010.

 1. bona

  bona Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  276
  Мислам дека нема ваква тема, па ајде малку да размислуваме, каков наслов или како би го опишувале животот со 2-3 збора.
  После многу размислување, јас би рекла вака:
  " Океан, каде што секое каменче што е во неговата длабочина во себе носи една тајна"

  Преведување :lol: :lol: : океан- животот, каменчињата- случките (добри/лоши моменти), тајните- причините за тие случки ;)
  Па повелете и вие :)
   
  На Crna Dama, Moni-bomboni и madam-buterfly им се допаѓа ова.
 2. SunFlower94

  SunFlower94 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2010
  Пораки:
  433
  Допаѓања:
  362
  Интересна тема..па веројатно би се викала „Тајните на бескрајната вселена“
  каде шти вселената би го претставувала мојот живот :)
   
  На mileystar и Shekerna-Dama им се допаѓа ова.
 3. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  „Боите на кривината" :lol:
   
  На alexa_dimoska, BoneMachine и Blondydevil им се допаѓа ова.
 4. lebarka

  lebarka Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2010
  Пораки:
  141
  Допаѓања:
  26
  „Никогаш не вели никогаш„ затоа што доста работи досега ми се случија во животот и доста одлуки донесов во животот што мислев дека никогаш нема да ми се случат или да ги донесам :D
   
  На Dzulija, N.Kety, Shekerna-Dama и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. GaGa-GirL

  GaGa-GirL Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2010
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  4
  Би одговарало „Моментите во рајот“ :D:D:D
   
 6. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  781
  ова би одговарало најмногу... ''Животот е само круг'' - ехее колку пресврти има само :)
   
  На markomario и jmila им се допаѓа ова.
 7. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.695
  Допаѓања:
  65.010
  Пол:
  Женски
  "Подеми и падови"
   
  На Girl777777, mileystar, N.Kety и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.356
  Допаѓања:
  5.303
  водопадите на девојката карак :lol: :tmi: :P
   
  На verica94 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.450
  Пол:
  Женски
  "Во светот на бајките " :D
   
  На mileystar и verica94 им се допаѓа ова.
 10. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  :rofl: Ама интересна тема :lol:

  Наслов...хммм... можеби ќе биде "Секој ден нова приказна, некогаш тажна, некогаш среќна, но секогаш поучна"
  Можеби е долг, цела корица ќе ја зафати :rofl:
   
  На hristina.pav и madam-buterfly им се допаѓа ова.
 11. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
  хм...
  “стаклено ѕвоно“
  така мислам дека би се викала мојата книга,мислам дека не би објаснува во детали зошто е тоа така... :)
   
  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 12. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.448
  Феникс (постојано се издигнувам....и кога се чини дека сум претворена во пепел...што и не е така ретко...не е многу попустлив животов кон мене :( ама јас сум ти едно многу тврдоглаво, упорно јарчиште :rofl: .....)
   
  На ivon.glammur, Magnolija, shadow74 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. lylaby

  lylaby Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2010
  Пораки:
  631
  Допаѓања:
  333
  Пол:
  Женски
  Дамата на ветрот хахаха
   
 14. Scarlet88

  Scarlet88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  328
  Па јас би дала наслов

  Shit Happens..

  :rofl: :P (со извинение ради зборов, ама ме отсликува најцелосно ваквиот наслов)
   
  На Gosh, ilina-m, mileystar и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. Masnoli01

  Masnoli01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  180
  Допаѓања:
  218
  Naslovot bi bil............TAGATA NA RADOSTA.......mislam deka smaiot naslov kazuva se!!
   
 16. FuriousBaby

  FuriousBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  2
  Beautiful Dreamer
  The Poisoned Kiss
  Ветрови на судбината
  Хехе сите имаат посебно значење :)
   
  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.590
  "Жените не се разубавуваат заради мажите" ;)
   
  На Espadrila, Lollipop123, kosmodiks и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 18. Superiska

  Superiska Нов член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2010
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  33
  Zverot i ubavicite
   
 19. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.878
  Допаѓања:
  198.180
  Пол:
  Женски
  Грдото пајче :wasntme:
   
 20. jarec-22

  jarec-22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2010
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Trkalo na coveckite ideali-zivot son na bogovite za nekoja invidua