1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кога го губиш тој што го сакаш и тој што те сака

Дискусија во 'Сингл' започната од pupi.girl, 15 октомври 2011.

  1. Angel4eeee

    Angel4eeee Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2013
    Пораки:
    529
    Допаѓања:
    336
    Пол:
    Женски
    Се трудам никогаш да не го изгубам ни па му давам до знаење дека ме губи. И не смее да се деси тоа како ке живеам после јас ?? :^)
     
  2. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Драги мои кога ќе видам што сум напишала, а дошла 2015 година можам да кажам дека времето лечи секакви рани. Ни тој вредел да го сакам, ни јас вредев тој другиот да ме сака. Колку сме помлади поранливи сме. Мора некогаш и разделбата со тој што сме го сакале да ја преболиме.
    Јас сум премногу сменета. Тогаш бев премногу емотивна, мислев нема никој да ме сака после него, но сум се лажела цело време. Секогаш постои подобро и секогаш има некој подобар.
    А за тоа што сум отворила ваква тема сега ми е срам и ми доаѓа да си ставам клуч на истата :)
     
  3. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.083
    Допаѓања:
    11.227
    Кога ќе го изгубам тој што го сакам, повредена сум, недоверлива. Досега само двајца од бившите сум сакала, сум помислила како би било кога би завршиле во брак, и на крај раскинав јас. Си ја увидов погрешната проценка. Другите врски ми биле само за да видам дали со некој можам да функционирам, со надеж дека ќе ми проработат емоции итн.
     
  4. Lina Stojanoska

    Lina Stojanoska Активен член

    Се зачлени на:
    26 април 2015
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    67
    Пол:
    Женски
    Нема сомневање во тоа дека има некој на кого кога губи некој што го сака , воопшто не му е гајле , на сите ни е тешко . Јас лично многу тешко преболувам разделби , ми се случува иако има поминато година дена од некоја разделба уште да го паметам секој збор од средбата , плачам , се нервирам , паѓам во депресија ама па после откога ќе помине некое време многу ми е убаво ..
     
    На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Razocaran!

    Razocaran! Активен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2017
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Машки
    Gledam deka na ovaa tema razgovaraat samo luge od ponezniot pol. i jas sakam da se nadovrzam vo temava, se osekam bezpomosno i skrseno. Eve so devojata imavme vrska od 9 prekrasni godini vo koi imase ljubov, razbiranje, smeenje, prekrasni intimnosti se shto saka da posaka edna zenska i edna maska licnost. Imavme prekrasni planovi za vo idnina, duri i jas oddluciv da zaminam da rabotam vo stranstvo na kratko, za da go izziveeme zivotot dobro i planski. imam mnogu stresna rabota (shofer sum na tovarno vozilo vo koe nesmeeam da zgresam ni vo del od sekundata), pred samo 12 dena dobiv poraka vo koja pisuva deka taa e vo depresija i melanholija i deka toa za nas pretstavuva kraj. jas se osekam mnogu loso, nekonzumiram hrana , ne spiam voopsto so denovi, vozam pod stres i so mislite kon nea, duri na moment bev i vo nesvest poradi nejadenje i nespienje a taa voopsto me nema pobarano da prasa kako sum. Kazetemi kako zenski licnosti koja e ova pojava ? Shto sum zgresil na gospod tolku shto tolku me povredi. ziveam vo kabina od 4m kvadratni i imam samo staklo pred mene , kazetemi kako da postapam. ja prasav dali ako se vratam odma ke se resat site raboti a taa mi rece NE