1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кога да се почне со купување работи за бебето

Дискусија во 'Бебе' започната од koritsaki, 23 декември 2010.

  1. ana.tinkerbell

    ana.tinkerbell Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2012
    Пораки:
    344
    Допаѓања:
    238
    Се породив...

    Затворена ни е темата труднички муабети за жал неможиме да си поприкажиме јас веќе сум 8ми месец освен 2 бодиња немам ништо купено али затоа деновиве ке се фрлам во шопинг :D ако неможеш да се стрпиш почни си со ситни работи некој пак ке си направиш кејф :*
     
  2. strong-gril

    strong-gril Активен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2012
    Пораки:
    87
    Допаѓања:
    28
    Се породив...

    Ви благодарам јас немам стрпление и сакам да купувам но тука околу мене ми викаат рано било па сакав да си побарам од вас мислење :* :* :*
     
  3. sarah.key

    sarah.key Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2010
    Пораки:
    195
    Допаѓања:
    23
    Јас почнав да си купувам во 5ти, сега си порачав и количка, ќе ми стигне за месец дена значи таман на почеток на 8ми кога ќе бидам а веќе гледам и креветче, има инаку некој попуст во енци мени 20-25% до 15ти април па зошто да не се искористи
     
  4. kammam

    kammam Активен член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2013
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    21
    на почеток на месец мај има бебе саем, па оние идни мамички кои имаат време да почекаат, нека не брзаат може да фатат попуст.
     
    На Vetruska му/ѝ се допаѓа ова.
  5. bobmarli

    bobmarli Активен член

    Се зачлени на:
    23 март 2013
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    2
  6. sarah.key

    sarah.key Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2010
    Пораки:
    195
    Допаѓања:
    23
    и јас мислев да го чекам бебе саем но енци менци објавија дека саемот е откажан и дека затоа сега ќе даваат попуст :( а баш се спремав за на бебе саем
     
  7. Unique.chick

    Unique.chick Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    1.258
    Допаѓања:
    2.390
    Кога да се почне со купување на работи за бебето е индивидуално.
    Јас почнав од 5 месец и секој месец купував по нешто :)
    Во 8ми месец требаше да мирувам 2 недели , па се мислев што ако немав ништо купено ќе требаше се набрзина после, или ако се породев пред време . Затоа според мене најубаво е секој месец по малку :)

    Дека не се купувало пред време според мене се бабини деветини, како што е Господ никој не е , само да се живи и здрави бебушките :) Јас не би чекала при крај. Прво некој не може ни да оди во 9ти месец, можеби ќе треба да мирува , и ред други работи па зашто да оставам во последен момент или набрзина кога имаме 9 месеци на располагање.
    Одете шетајте и купувајте мешиња , ќе ви фали ова време :)
     
    На friendy му/ѝ се допаѓа ова.
  8. katalina

    katalina Популарен член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2010
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    768
    Пол:
    Женски
    Jas kupuvav vo 9ti mesec(alista,kozmetika), a krevetce zdravje boze otkako ke se porodam.No sepak se e individualno, ne veruvam vo babini devetini,pa ako imate merak mozete i porano da si kupite nesto.
     
    На pepita82 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Nana19

    Nana19 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    2.141
    Допаѓања:
    2.753
    Не сум мажена, ни ту верена ниту трудна но пред некој ден изглегов и кога погледнав ендо адидас елече за детенце леле неможев да одолеам и го купив си го дигнав хахахаха несум нормална ејј
     
  10. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски
    Прв пат купивме облека за син ми една недела пред да се породам. Купивме тренерки, шпилхозни, боди, чорапчиња, ракавички, капче, топлинки и патичиња.
     
  11. Angel-Adriana

    Angel-Adriana Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2012
    Пораки:
    1.085
    Допаѓања:
    555
    Сестра ми почна да купува во 3 месец, иако не го знаеше полот. Купуваше жолти и зелени работи и на крај беше женско. :inlove:
     
  12. ana.tinkerbell

    ana.tinkerbell Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2012
    Пораки:
    344
    Допаѓања:
    238
    Mamicki da ve prasam sto mislite za kupuvanje na obleka za bebuskata od jumbo? Ima slatki bodinja I Nekoj kebenca gledav ubavi a ne se skapi, imate kupuvano od tamu takvi raboti?
     
  13. Forko

    Forko Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 септември 2012
    Пораки:
    954
    Допаѓања:
    586
    Вчера јас зимав.
     
    На ana.tinkerbell му/ѝ се допаѓа ова.
  14. kallias

    kallias Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    3.782
    Допаѓања:
    6.983
    И јас му7 имам земано на син ми бодиња и шпихозни од џамбо ама од Грција, ма да истите работи ги има јас мислам и во Ск и во Гр. и можам да ти кажам дека се супер, убави модели има, економични се и добар квалитет е, така да, земај слободно нема да зажалиш ;)
     
    На ana.tinkerbell му/ѝ се допаѓа ова.
  15. HeidiDiWalt

    HeidiDiWalt Популарен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2010
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    1.513
    И јас во неделата бев со мм во џамбо као по работи за по дома, ама на крај излезе дека најмногу за бебушко изнакупувавме...кебенца, шпилхозни и бодиња, чорапчиња, ракавички...цуцли и и играчки. И навистина се ефтини во однос со другите продавници тука.
    Инаку сум 8ми месец =)
     
    На karak му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    198.998
    Пол:
    Женски
    Само имај на ум дека броевите од Џамбо не одговараат на нашите стандардни величини. И јас имам купено неколку пати бодиња од таму, бидејќи ми се многу практична работа за бебиња и деца до две-три години. Освен тоа и се собираат при перење (ги перев минимум на 60 степени).
    На пример, бодиња на кои пишува за година дена, син ми ги носеше на 6 месеци.
     
  17. Forko

    Forko Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 септември 2012
    Пораки:
    954
    Допаѓања:
    586
    Јас вчера се докупив од Бит пазар.Искрено имаат супер избор и е се тродупло поевтино.
     
  18. Cliona

    Cliona Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 декември 2012
    Пораки:
    251
    Допаѓања:
    189
    Сонце каде од Бит Пазар купуваш? Исто и една другарка ми рече купувала и она за малото од таму ама незнам од каде :?:
     
  19. Forko

    Forko Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 септември 2012
    Пораки:
    954
    Допаѓања:
    586
    На женски пазар бе :) Јас сум многу терсене за гардероба сакам се да ми е спастрено а и да не е лош квалитет...искрено се изненадив што се имаат и е тродупло поевтино.
     
    На Cliona му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Cliona

    Cliona Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 декември 2012
    Пораки:
    251
    Допаѓања:
    189
    О боже, како во друг свет да живеам јас, сега те читам женски пазар и си викнав даааа бееее, мм се сврте ми вика што ти стана жено не викај :lol: Се шуткавме по 100 пати до мавровка и не ми текнало за женски пазар :wasntme: Ајде ќе ѕирнам деновиве што има па може ќе најдам и ја нешто ко по мој вкус :clap: :*