1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кога да се случи „првиот пат“?

Дискусија во 'Секс' започната од ma4o4female, 27 мај 2010.

  1. divine

    divine Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    28
    nistooooo samo opusti se ( potrudi se ) ne misli na bolkata tuku misli na toa deka si so nekoj sto go sakas i ti znaci i so koj vredi da bides na takov nacin so nego , ;) ;) ;)
     
  2. davidguettabestfan

    davidguettabestfan Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 август 2010
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    6
    Devojcica sa 13 leta sa frajerom seta..sa 14 vec je dama a sa 15 mama..Kad se rodi mala pita ,pa upita:"GJE JE TATA?""Tvoj tata frajer bio u parku te napravio" ;)
     
  3. TheCandy880

    TheCandy880 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2010
    Пораки:
    3.992
    Допаѓања:
    6.303
    Пол:
    Женски
    хух....најбоље никад.... :$ :) арно ми е и вака :?:
     
  4. ivanus

    ivanus Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2010
    Пораки:
    135
    Допаѓања:
    51
    Epa vaka : Jas za mesec ke napolnam 19, no uste ne sum imala seksualen odnos bidejki ne sum go nasla toj vistinskiot so kogo ke go napravam toa. Site moi drugarki go imaat doziveano toa i malce mi e glupo koga pravime muabet bidejki se cuvstvuvam kako da sum padnata od mars :D Imam i drug problem. Mi se dodvoruvaat 3-4 momcinja i jas neznam so kogo da trgnam bidejki znam deka ke se izlazam so eden od niv da imam odnos, veke mi e vreme i sakam da go napravam toa :D no neznam koj ke bide vistinskiot. Najmnogu pravam muabet so eden koj e 7 godini postar od mene, no neznam dali da trgnam so nego, sepak e postar od mene i poiskusen, pa neznam dali ke zgresam. Toj mi veli deka nema problem ke me ceka kolku vreme mi treba deka ne e se vo seksot i so tek na vreme ke bide. Sto da napravam ? Ve molam za sovet
     
  5. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.240
    Допаѓања:
    5.688
    Пол:
    Женски
    Јас еднаш со дечко идев пола година,и кога ме праша за прв пат,не го сторив тоа..
    Едноставно нејќев. Кога ќе имам појаки чувства и кога ќе бидам спремна за тоа, ќе го сторам. Макар и да дочекам прва брачна ноќ. :rofl:
     
  6. martincencee

    martincencee Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 август 2010
    Пораки:
    462
    Допаѓања:
    75
    Малце деликатна е темава...мислам дека не постои никакво правило.Ја знам една познаничка што дечкото ја чекаше една година за да го направат тоа и наредниот ден одма после тоа ја напушти :o а кој би очекувал такво нешто замислете...
     
  7. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Знаете која е најголемата грешка?
    Каде го пишува тоа? :^)
    И те молам пишувај на кирилица.
     
  8. ivanus

    ivanus Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2010
    Пораки:
    135
    Допаѓања:
    51
    Па бидејќи мислам дека сум подготвена, но уште не сум го пронашла човекот за кој сметам дека е вистинскиот и со кого ке го направам тоа ... пред некое време со тој што се мував почна да ме допира и ми се чинеше дека ќе полудам и го турнав од себе бидејќи знаев дека ќе завршиме во кревет, а не сакам да излезе така :$ без да сум во врска со некој барем 5-6 месеци ( ако ме разбраш што зборувам)
     
  9. chicka

    chicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    98
    Годините не говорат кога ти е време.Говори подготвеноста.И пред се не е само да имаш секс и да изгубиш невиност колку да се рече и со било кој,да не бидеш различна од другите.Баш напротив треба да се гордееш со тоа!Се во свое време!
     
  10. ivanus

    ivanus Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2010
    Пораки:
    135
    Допаѓања:
    51


    Фала многууу :* Ќе се обидам да издржам се надевам дека нема да стигнам до 30 :rofl:
     
  11. ninnie

    ninnie Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2010
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    1
    јас мислам дека си во голема заблуда не е работата во тоа дали си подготвена да го направис тоа никаде не пишува кога е вистинското време за да го направиш тоа ....вистинско време ќе биде кога ке го најдеш човекот што го сакаш и те сака и те цени ...ако го направиш тоа со некој што те сака а ти него не го сакаш дали ќе бидеш среќна???? :^)
     
  12. ivanus

    ivanus Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2010
    Пораки:
    135
    Допаѓања:
    51
    Нема да бидам :worried: ... затоа ќе си чекам да се појави вистинскиот, се надевам дека нема да го чекам премногу :D
     
  13. martina-srcus

    martina-srcus Нов член

    Се зачлени на:
    18 август 2010
    Пораки:
    255
    Допаѓања:
    14
    ма опушти се и уживај во сексот, а како ке знаеш однапред дали е вистинскиот , можеби за тој што ке мислиш дека е вистинскиот ке испадне право губре.
    Затоа прави си го кеивот и ич не се секирај и така првиот пат не е ништо посебно а што се однесува до галењето, зошто се тргаш засега и така може да ти биде убаво да свршиш.
     
  14. skyAngel

    skyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    16 август 2010
    Пораки:
    1.530
    Допаѓања:
    2.765
    Леле Мартина како не е ништо посебно , мош за тебе ,ама за секоја нормална девојка првиот пат е нешто баш посебно и секоја сонува ,сака да го направи со некоја посебна личност. А за терање на кефот хахаха со такво терање на кеф без размислување |( кој знае каде ќе стигне девојката ама сигурно нема на добар патцццц...според мене тие што само си го тераат така кефот не се вредни ...не се почитуваат самите себе така да најмалце да очекуваат другите нив да ги почитуваат. :worried:
     
  15. anima

    anima Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    559
    Допаѓања:
    275
    Така е,првиот пат е многу важен за секоја девојка и од искуство ви кажувам дека навистина вреди да се чека за да го направите тоа со некој што многу ви значи.Јас чекав до 22 години и не ми е воопшто криво што до тогаш ги слушав само искуствата на другарките а јас не бев сексуално активна.Немојте да го правите тоа колку да му помине редот,направете го кога ке ви каже и срцето а не само да си ги задоволите природните сексуални потреби.
     
  16. martina-srcus

    martina-srcus Нов член

    Се зачлени на:
    18 август 2010
    Пораки:
    255
    Допаѓања:
    14
    хахаха и да не ти рече фала дечко ти а он колки ги сменил пред тебе и што е тоа што толку вреди за да се чека секс си е секс.
     
    На eye му/ѝ се допаѓа ова.
  17. anima

    anima Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    559
    Допаѓања:
    275
    Па не ми треба да ми каже фала,го направив тоа заради мене,а не за него :) И воопшто не ми е битно колку тој имал пред мене,важно е дека јас сум го направила тоа со некој што го сакам,и да,секс си е секс,но не со било кого и кај стигнеш :)
    П.С а и што ти е толку битно тоа дали ми кажал фала за да пишуваш оффтопик? :^)
     
  18. chicka

    chicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    98
    Ами ајде на 10 години да почнеме тогаш бидејќи нели не е битно сексот е секс.Нормално дека тоа ќе го направиш со некој што го сакаш и што те сака,а не колку да се рече.Ти го направи само колку да го искусиш сексот или од љубов во него да уживаш со саканата особа?
     
  19. martina-srcus

    martina-srcus Нов член

    Се зачлени на:
    18 август 2010
    Пораки:
    255
    Допаѓања:
    14
    па не со кој стигнеш но ако си била со еден само тогаш незнаеш дали е тој добар или лош.
     
  20. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Ама ќе знаеш дали ти било убоаво или не , па според тоа ќе процениш дали е добар или лош.

    Инаку првиот пат е посебен за секоја девојка , ама доколку девојката не е спремна тоа искуство нема да и биде убаво.
    Треба да е спремна за секс, да не го праави тоа затоа што и дошло време или сите веќе го направиле, туку затоа што таа сака и се чувствува спремна.
    И најважно според мене :!: да знае како да се заштити, читавме деновиве за различни ситуации по темиве. Ме зачуди колку неинформирани девојките се во врска со сексот и ризиците од несакана бременост, а најмногу ме запрепасти негрижата за свото тело и репродуктивни органи.
    Затоа сметам дека не треба да се избрзува со сексот , ни да се прави ради реда.
    А за сексуалното искуство, тоа си доаѓа со годините .