1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кога да се случи „првиот пат“?

Дискусија во 'Секс' започната од ma4o4female, 27 мај 2010.

  1. cvetce93

    cvetce93 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    1.434
    Допаѓања:
    575
    Не јас сепак мислам дека нема врска со годините, туку до личноста која е до тебе колку направила да се чувствуваш сигурна во неа или пак да не веруваш во ништо..
     
    На naturally и yuiop им се допаѓа ова.
  2. yuiop

    yuiop Нов член

    Се зачлени на:
    23 мај 2013
    Пораки:
    91
    Допаѓања:
    32
    Согласен сум.....
     
  3. MeSofija

    MeSofija Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 март 2013
    Пораки:
    88
    Допаѓања:
    90
    Тоа се случува во зависност од партнерите и тоа како ви се одвива врската, јас мислам дека треба да се случи тогаш кога си спремен на тоа..
     
  4. Supernice

    Supernice Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јули 2012
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    71


    Имам впечаток дека воопшто не си го прочитала мојот пост, или си читала една реченица, па си скокала девет.

    Идеме по ред. Целиот пост го објаснува сексот како многу битен дел од една врска, никаде не алудирам на тоа дека сексот е се во врската.


    Малку себично делува. Вистинска љубов ако дечко ти чека. Ако не чека не те сакал. Ако ти не му даваш значи дека не го сакаш? Стварно лоша изјава.
    Ги поделив момците во неколку категории. Најпрво ги спомнав оние на кои не им е проблем да чекаат и се навистина подготвени за тоа. И тоа е океј, стварно. Кој што му е ќејф, тоа ќе прави.
    Со епитетот патетични се закитуваат оние што не сакаат, а сепак чекаат. Е сега ако дечко ти правел нешто што не сакал цела година, ондак имам лоши вести.

    За ова си во право, што убав ќе ни беше светов сите да бевме со исти размислувања.
     
  5. cvetce93

    cvetce93 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    1.434
    Допаѓања:
    575
    Те сфаќам јас што збориш, го прочитав цел претходен пост, но треба и ти да го сфатиш моето.
    Не му даваш.. Не, не е дека не го сакам туку дека не сум била спремна на тоа ( зборувам за невини девојки цело време), дека ми требало време да се решам за тоа, затоа што верувај за девојка е потешко одколку за машките.. Барем за повеќето девојки, така да сметам дека тој треба да ме сфати како ми е и да биде до мене, нели и тоа е дел од врската разбирањето, поддршката?
    Пак ќе кажам цело време зборувам за невини девојки кои не се спремни на тој чекор сеуште дека дечкото според мене треба да почека, нормално не тоа да трае 2-3 години што и не верувам дека е така, ама и не и да ги притиска цело време и тоа девојката да го направи од страв да не ја остави.
     
    На crazylady и Tanjamm им се допаѓа ова.
  6. Supernice

    Supernice Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јули 2012
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    71
    Абе кристално јасно ми е мене што сакаш да кажеш, ама малку логикава не ми се свиѓа.
    Прво, не знаеме на кој му е потешко, додека не влеземе и во кожата на машкото и во кожата на женското, така да тие муабети од старт отпаѓаат.

    После викаш дека не си била спремна за секс, и очекуваш да те разбере и поддржи. Разбирање и поддршка е нешто без кое една врска не опстанува долго, тоа е точно. Ама еве да речеме тој со бившата се кинел од ебење секој божји ден, и наеднаш со тебе секнува. Нели е фер и ти да го разбереш и поддржиш, да го сфатиш како му е?

    Ситуацијата е идентична. Ако он те чека тебе, а сака да имате секс. Значи дека не сака да чека, ама сепак го прави тоа заради тебе и заради врската. Ако ти не сакаш да имаш секс, ама сепак вложиш напор и имате секс, тоа го правиш заради него и заради врската.

    Пратиш каде оди муабетов?
     
    На Lacrimosa и Aniston им се допаѓа ова.
  7. cvetce93

    cvetce93 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    1.434
    Допаѓања:
    575
    Разбирам јас што сакаш да кажеш, до некаде ми е океј ама пак стојам на моето. Тоа што он правел со бившата неможе да му ја диктира наредната врска. Океј е дека можеби е и малце себично да правиш некој да те чека година ипол, ама па и неможе за месец или два да му дадеш само затоа што во предходната врска он секој ден имал секс и сега од страв да не те остави.
    И не е до несакање.. туку се работи за страв и неспремност од прв пат. Барем јас (а верувам и повеќето девојки) сакав да бидам сигурна дека стварно ме сака, да му верувам и да потенцирам доказот не ми беше чекањето :!: туку едноставно сигурноста од цело тоа време. Значи месец-два па и три според мене чекање е океј доколку девојката не е спремна, ако е тогаш никому ништо си тераат нели.
     
    На SparkyAngel му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Aniston

    Aniston Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2011
    Пораки:
    564
    Допаѓања:
    234
    А жити се, некој да ми го објасни тој феномен не сум спремна за односи ?!?! (16+ девојки)

    Јас со мојот се фатив кога бев 17, тој 19... Двајцата невини.. После 3 месеци врска отидовме на мај на спиење, и таму стана жешка атмосферата и јас сакав да имаме односи, а тој рече не ! Го мачеше тоа дека неможе да се опушти бидејки незнае што да прави и како да се чуствува во однос на сета таа ситуација... И го почекав, ама се на се половина година ! А не една ипол ;) Да требаше, можеби ке чекав и повеке, но сега откога сум сексуално активна веке подолг период, нема шанси толку да издржам!

    И што им е толку потешко на женските незнам, точно дека кај нив е ризикот од бременост, но сепак ако сексот е безбеден тогаш нема потреба од страв...
     
  9. cvetce93

    cvetce93 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    1.434
    Допаѓања:
    575
    Нема повеќе да коментирам на темава, само ќе кажам секој со свое мислење и секој е различна личност, различен карактер, различно чувствува, така да никогаш нема да се согласиме сите дека треба вака или треба така. Всушност нема правило тука, кој како мисли и како чувствува, така прави и крај.
     
  10. the-other-kind-girl

    the-other-kind-girl Активен член

    Се зачлени на:
    1 мај 2013
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    2
    што мислите каде е идеалното место за губење на невиноста?
    иначе имам 18 години и со дечко ми одиме 2 месеца, од различни градови сме ама сепак се трудиме почесто да се гледаме. до сега добро ни оди и практикувавме неколку пати анален секс бидејќи тој е 6 години постар од мене (сепак нели повеќе му работат хормоните) и сега нешто сме стасани до темата за губење невиност па јас сум малку во паника бидејќи ми се страв да не боли многу, а и незнам дали е тој вистинскиот за таа работа :o од некоја страна мислам дека е, ама од друга се плашам да не погрешам и да не не сум доволно зрела за да донесам правилна одлука (т.е. за да го проценам како личност). затоа ако може да ми дадете некој совет вака како поискусни??? :*
     
  11. Ketrin.Moon

    Ketrin.Moon Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2013
    Пораки:
    770
    Допаѓања:
    7.172
    Пол:
    Женски
    Ќе почувствуваш ќе посакаш ќе знаеш ...едноставно е .
    А за зрела ?
    хм ти веќе си навлегла во тие води ...знаеш на што мислам.
    Ако си го проценила за една врста секс и за др . ќе го процениш. ;)
     
  12. eye

    eye Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2012
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    5
    ти веќе еднаш претпоставувам си истрпела болка за време на аналниот така што уживај не се плаши не е поболно од тоа :rofl:
     
  13. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.477

    одете 2 месеца,и веќе сте имале анален..епа девојче,ти секако не си невина :) или невиноста сеуште се мери со скинат химен ххх
     
  14. the-other-kind-girl

    the-other-kind-girl Активен член

    Се зачлени на:
    1 мај 2013
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    2
    па да ти кажам јас го направив тоа бидејќи сакав и имав потреба.. а иначе нели сепак невиноста е нешто посебно и затоа треба и да биде со посебен и затоа по малце ми е страв да не избрзам со одлуката.

    имавме анален затоа што сепак хормоните си работат, од различен град сме (што значи дека неможе секој ден да се гледаме), а и е доста постар... можеби беше прерано ама ако се сака не е ни многу битно времето. а инаку јас колку што знам сите девојчиња кои ја немаат изгубено невиноста се невини, а ако се некои како мене тоа не значи дека се скроз невини туку пола пола да речеме :D (иако јас не реков ништо околу тоа па ти што ме критикуваш али нмв :*)


    П.С.
    ако може да ми предложите места каде што вие мислите дека е убаво да се направи тоа за да се памти чинот :) поздрав драги феминки :*
     
  15. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.477
    полу невина... :?: :x
     
    На Madonna му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Ketrin.Moon

    Ketrin.Moon Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2013
    Пораки:
    770
    Допаѓања:
    7.172
    Пол:
    Женски
    Нема полу невина ниту третина ниту четвртина невина..
    ти најдобро знаеш верувај,сигурно знаеш каде и дали со дечкото да ја изгубиш невиноста. :)
     
  17. Aniston

    Aniston Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2011
    Пораки:
    564
    Допаѓања:
    234
    Добро де, така си одлучила, прво анален.. Претпоставувам дека многумина и имаат смукнато некој пред да имаат сексуални односи, па во мегувреме се класифицираа како невини... Али за тоа има посебна тема :tmi:

    Место - ако можете кај некој дома, или во некое мотелче би било поубаво така на кревет.. Пример сега да одите неколку дена на летување (езеро, планина), ако тоа неможе, кај некој дома... Ако не, ништо страшно и во кола да бидне :lol: Надвор никако, ке зажалиш..
     
  18. naatashaa

    naatashaa Активен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2013
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    3
    Значи вака...со дечко ми сме во врска некаде 2ипол години и сеуште сме немале секс (знам дека е чудно, но едноставно не се чувствував спремна, ми е страв, ..), многупати сме разговарале на таа тема и се ке пробаме ама јас никако да се решам. И сега да кажеме се решив некако ама ете пак ми е премногу страв, дури не знам ме фати некој период си ги преиспитувам чувствата, го сакам но ете малку забегувам. Дали тоа што ми е страв значи дека сеуште не сум спремна или се е тоа сосема нормално?

    п.с ми има дури кажано демек ако ти е сега страв, утре понатаму во друга врска бетер ке ти биде, но сепак јас ке чекам...
     
  19. LadyFlame

    LadyFlame Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2012
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    339
    Тоа значи дека не си спремна, кога ќе сакаш да го направиш тоа воопшто нема да се двоумиш дали си спремна или не тоа иде некако од душата, посебно е чувството, ако имаш две годишна врска не значи дека треба да го направиш тоа со него, дај си време колку што ти треба без брзање :)
     
  20. Nana19

    Nana19 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    2.141
    Допаѓања:
    2.753
    Според мене не постои определно или идеално време кога да се случи тоа, тука нема определба ни според тоа колку време сте заедно ни колку години имаш тоа е едноставно и доаѓа спонатано само по себе...Јас на дечкоми му дадов после две недели одење :lol: :lol: :lol: много скоро време беше тоа но како шо реков неа тука време кога треба да се случи.Имав 15 години , тогаш сега сум скоро 21 и сеуште сме заедно со мал прекин, некои расправии но фала му на бога сега се е во ред и многу се сакаме...Пред некое време се зезавме му викам ејј срам да ми е успеа да е прелажеш за кратко време со тие твои свеќи мартини и романтични балади :rofl: