1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кога дечко ти е гинеколог

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од baba Rada, 5 октомври 2017.

 1. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.509
  Пол:
  Женски
  Немој да се смеете на темава, прашањето е ептем сериозно, размислите и одговорете..Дали би издржале во врска со дечко кој работи како гинеколог!?
  Дали со пријателките ќе останете во добри односи откако неколкупати ќе бараат да им закажете преглед кај вашиот дечко!?
  Дали може да се издржи да живееш во брачна заедница со др.гинеколог а да не пукнеш од љубомора!?:headbang:
   
  На melnicanecot, Troi и Prijatelot им се допаѓа ова.
 2. Bender Rodriguez

  Bender Rodriguez The lovable rascal

  Се зачлени на:
  27 јуни 2015
  Пораки:
  2.622
  Допаѓања:
  32.758
  Пол:
  Машки
  Сега ме замисли каков ли е твојот гинеколог, кога мислиш дека таа професија е нешто на што девојка/сопруга би требало да биде љубоморна. :D
   
  На done, dayla, Среќичка и 22 други им се допаѓа ова.
 3. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.509
  Пол:
  Женски
  Липицанер:inlove:
   
  На Meckicja и fana им се допаѓа ова.
 4. macka91

  macka91 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 ноември 2013
  Пораки:
  3.221
  Допаѓања:
  59.054
  Пол:
  Женски
  Ќе му кажем или не гледај или развод брака :devil:
   
  На joy1 и baba Rada им се допаѓа ова.
 5. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  20.757
  Допаѓања:
  136.605
  Пол:
  Женски
  Хахахахахах, тој и пред неа се изнагледал вагини.
  Нема причина за љубомора, добро е да имаш гинеколог поздрава ќе бидеш.
   
  На eli25, Jane.Birkin, cresa-jagoda и 8 други им се допаѓа ова.
 6. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.463
  Допаѓања:
  7.820
  Пол:
  Женски
  Нема зошто да љубоморам. Гинекологијата е гранка на медицината и секоја жена која има некаков проблем нормално дека ќе оди на доктор, за да се прегледа. Од толку гинеколози не верувам дека ќе го избере дечко ми или мажот ми, мислам дека неа би и било незгодно пред се.
  Гинеколозите пред се гледаат да си завршат работа, сигурно ако оди некоја познаничка нема да каже леле и ја видов на другарка ти, многу и е гадна и кожлеста.
  :rofl:
   
  На LadyInTheDark, cresa-jagoda, sj *O* и 3 други им се допаѓа ова.
 7. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.210
  Допаѓања:
  56.803
  Толку ќе му е здосадено од пички што нема да сака ни твојата да ја погледне :rofl:
   
  На Sannelaa, sofijanoka, twilight123 и 28 други им се допаѓа ова.
 8. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.801
  Допаѓања:
  54.990
  Пол:
  Женски
  Ова ме потсети на епизодата од Friends кога Рејчел му се пушташе на гинекологот :rofl:
   
  На LittlePinky, Arthur, MynameisHelen и 7 други им се допаѓа ова.
 9. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.509
  Пол:
  Женски
  Викаш!?:(
   
  На Arthur и DAngel им се допаѓа ова.
 10. Aquamarine93

  Aquamarine93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2016
  Пораки:
  815
  Допаѓања:
  3.744
  Пол:
  Женски
  Хммм, гинеколозите обично биле љубовџии. Хаха, некако и нормално иде со професијата ваљда. Можно да не е само стереотип. Сум чула за таков пар на кој што им се ниша бракот, од многу причини. Најголема, тоа што многу се “дружел“ со мед. сестри.

  Е сеа, лично за мене. Не би била во врска, не би се ни гледала со тој тип на доктор. :D
  Чудно и одбивно е, барем за мене.
   
  На LittlePinky, Arthur, Troi и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.210
  Допаѓања:
  56.803
  Можеш само да се тешиш во стилот "Од толку пиќи баш мене ме избра, сигурно ми е најубава."
  Или да ти се пушта со "Ти си мојата омилена пичка."
   
  На Sannelaa, BabyStyle, Jane.Birkin и 9 други им се допаѓа ова.
 12. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.509
  Пол:
  Женски
  Замисли, секој ден го прашуваш..и како си помина денес душичко на работа, имаше ли некоја интересна путка!?:?:
  :@
   
  На Biny, Liu, Diorgirl и 13 други им се допаѓа ова.
 13. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.502
  Допаѓања:
  10.371
  Пол:
  Машки
  Ако те сака ке рече имаше ама твојата е најубава
  Тој да си го чуваш кукле:D
   
  На Liu, sofijanoka, Espadrila и 16 други им се допаѓа ова.
 14. Miss.A.

  Miss.A. Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2017
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
  Кога сака да ти раскине причината или изговорот ќе биде - Си најдов поубава пу**а од твојата. :x ^_^
   
  На ivi1987, cresa-jagoda, aleksandra4444 и 8 други им се допаѓа ова.
 15. Stargazer

  Stargazer Активен член

  Се зачлени на:
  17 август 2017
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  215
  Пол:
  Машки
  Таму нема да му доаѓаат секојдневно плавуши од типот на Клаудија Шифер, туку секаков ешалон луѓе. Од нормални до девојки кои не водат лична хигиена, не менуваат долен веш редовно. Буквално секакви. Уфф, секојдневно на какви неуредни девојки налетувам. Не би знаел какво би ми било чуството да ми се соблечат и да ги прегледувам.
   
  На cresa-jagoda, sorbet, Doozy и 7 други им се допаѓа ова.
 16. marchi-cool

  marchi-cool Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  6.045
  Допаѓања:
  12.757
  Пол:
  Женски
  pa fala bogu zena mu sigurno ne mu bila prva.ta dali e ginekolog da gleda ta dali porno ke si pusti ta i pred nea sto si gledal.... podobro e da gleda odkolku da pravi nesto drugo :rofl:
   
  На buba4e89 и baba Rada им се допаѓа ова.
 17. calliope

  calliope Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  1.365
  Допаѓања:
  15.966
  Пол:
  Женски
  Абе сега, јес да нема поинтимно нешто од тоа, али па не секоја што иде на преглед, е ко од порнич згодна, напукана и напалена.
  Свесни сте веројатно дека не секоја има завидна хигиена, туку кај некои е и потпросечна, а на прегледи идат и деца во рани тинејџерски и баби.
  Знам за лик што морал да подзабришува засушени каки сред преглед.
  Дефинитивно нешто сочно за љубоморење. :worried:
   
  На cresa-jagoda, parksey, 1209 и 5 други им се допаѓа ова.
 18. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  10.113
  Допаѓања:
  149.406
  Пол:
  Женски
  Зетко ми е гинеколог..
  Освен третите смени со секси колешки, друго не е спорно
  Вагини има милијарди на светов.. ;)
  СДК, сеедно би ми било..
   
  На fina erika, BabyStyle, cresa-jagoda и 6 други им се допаѓа ова.
 19. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.509
  Пол:
  Женски
  Значи да молам бога се покакани да му доаѓаат на преглед:D
   
  На fina erika и calliope им се допаѓа ова.
 20. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  17.483
  Допаѓања:
  273.939
  Пол:
  Женски
  :rofl::rofl::rofl:
  да не се попедерчи на крај?
   
  На coopleswing, cresa-jagoda, DAngel и 4 други им се допаѓа ова.