Кога другарка ти ти ја носи облеката!?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Unfaithful18, 4 март 2010.

 1. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.376
  Допаѓања:
  1.089
  Пол:
  Женски
  Се согласувам со Мила, друго е кога се работи за некоја пригода, на пр ќе оди на свадба и и фалат такви обетки, ташна, било што,да и одговара на гардеробата, тогаш од се срце ќе и дадам, ама кога ми се шета по школо во мојата облека е тогаш ме вади од такт :?
   
  На bunny19, Lolo5 и antonina им се допаѓа ова.
 2. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.811
  Допаѓања:
  2.100
  Не сакам да носам туѓо, уште помалку да позајмувам на некого. Имав и јас една другарка ( сега се оддалечивме и не се дужиме), која ми зимаше не облека туку ташнички и каиши, и ме нервираше што не ми ги враќаше долго време, или ми ги вралкаше оштетени. :? Некогаш ја лажев дека јас ке го носам тоа или сестра ми. Мислам дека најдобро е да и кажеш дека мајка ти не ти дозволува веке да менуваш облека со другарките, или уште подобро, кога ке дојде следен пат кај тебе, нека дојде мајка ти и нека ви каже на двете да не менувате облека со никој зашо може магии да ви направат. И ако пак ти бара речи и дека неможеш против мајка ти. Ваљда не е до толку глупа да не сфати :lol:
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. tanja6

  tanja6 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  549
  Пол:
  Женски
  i jas ic nesakam da menjam obleka so drugarki,bolje ke nosam sve edno te isto,negoli da pozajmuvam od drugi,,,ama ima devojcinja so malce nemaaat oset za tie raboti,gleda deka ne ti se dava nestoto vrtis odokolu a ona uporno daj pa daj :D
  a loso e koga ti e bliska drugarka koja inaku za sve ti e ok,ama za tie raboti si nema oset :? taka mi imaat upropastuvano ubavi parcinja na obleka drugarki,,samo neznam kako imaat lice da ti go vratat posle koga se gleda deka ne e veke istoto,deka e rasireno ili se skinalo nekade?i posle pak ti barraat a nemozes da ja odbies poso znaes deka ke se navredi..porano poveke sum davala,ama sum imala i pogolem krug na drugarki,sea se druzam so pomal krug i poretko se desava da dadam ama znae pak da se desi :D eve edna jakna i ja dadov na edna drugarka i nekolku meseca e kaj nejze :D
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.376
  Допаѓања:
  1.089
  Пол:
  Женски
  Јас пак мислев само јас имам таква безобразна другарка :lol:
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.330
  Допаѓања:
  70.743
  Пол:
  Женски
  Nikogas ne sum dala na drugarki da mi ja nosat oblekata , nitu pak ke im dadam. Znam za mnogu slucaevi koga oblekata se vraka ostetena , ili pa nema da ti ja vrati. I isto taka najlesno se sirat zarazi (bolesti).
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Winter.Girl

  Winter.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  750
  Допаѓања:
  170
  Јас им ја позајмувам мојата облека само на две другарки кои ми се од доверба и со многу осет.Ова позајмување е многу ретко и ако дојде до него е за навечер излегување и само ако не ми е нешто ново.Многу почесто си позајмуваме обетки,ташни и колани,ама одма уште вечерта си ги враќаме и цела вечер ги вардиш да не и ги расипиш нешто.Јас многууууу ретко барам облека од други-два пати годишно максимум.И тоа кога ќе ја земам ја вардам многу и вечерта кога ќе се вратам колку и да сум изморена,застанувам во купатило над када и на раце го перам нештото за до сабајле да се исуши и јас да и го вратам.Единствено немам срам,ни перде кога земам од мајка ми и тогаш го вардам нештото ама сама нека си го пере :D
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Braveheart

  Braveheart Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  609
  Допаѓања:
  92
  Не обожавам да земам ниту пак да давам облека или пак било што лично.Имам само една другарка со која си разменуваме приватности без проблем.
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.682
  Па не ја давајте и решен проблем. ;)
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  490
  Ауууу, зар толку безобразни има?! Јас освен со сестра ми со никој друг не позајмувам облека. И тоа секогаш е перена кога ја носи било која од нас и не си позајмуваме се од облеката. Мене вака да ми бараат и да не ми вратат, па уште да се перчат со моја облека?! Ќе и речам - извини, ама не позајмувам облека, не е хигиенски. Чао, пријатно!
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. renata77

  renata77 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  1.227
  Допаѓања:
  1.482
  Пол:
  Женски
  Облека менуваме само со сестра ми,со другарки никогаш.Имам една другарка која постојано од секого бара и никако да сфати дека не намеравам да и позајмам,па упорно ми бара,а јас упорно ја одбивам. :)
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. LilMissBossy

  LilMissBossy Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  200
  Ма не давам веќе! Позајмив болеро пред 2 години уште не ми е вратено и другарката одтогаш ја немам видено :worried:hock: ..Позајмив марама ми ја вратија уништена со боја за стакло :x пред некој ден другарка ми побара штикли..се разбира и кажав едно големо НЕ! не позајмувам веќе зошто не чуваат и не ценат а некој дал многу пари за тоа.. ако за нешто трошам многу пари тоа е гардеробата..не позајмувам од никого ако нешто ми притреба го купувам и знам дека е мое па и да го уништам сама ќе си бидам крива и нема љутиш :D
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  566
  Имам една што си даваме облека , но и јас и таа сме внимателни. Секогаш е се ок. Но мене друго ме нервира кај една друга другарка. Си купив каиш, од оние на ластик, згужвани и и го покажува и велам, земав по краток зш ми се шри па ми паѓа, а таа го гледа и го тегне, ааа вика на ластик е. Зоврев еј. Исто и за блози, коа ке фати у раце ги тегне, ми иде да и мавнам една :evil:
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. anije

  anije Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  38
  Леле јас си мислев сама јас имам ваков проблем :roll: :worried:ilent: .....Е вака моите родители не дека се строгии..ич не се ама не ми дозволуваат да се разменувам со облека зошто мајка ми работи на кожно бла бла бла инфекции болести се префрлувало и така натаму... Ама јас кутрата од една другарка (ја мразам :evil: ама се уште ми е страв да не ми се скара, како да кажам? зависна сум од неа :evil: :Down:а ) и така јас скришум од мајка ми и од татко ми и давав на таа алишта доаѓаше дури во 12 навечер под прозор да и фрлам?? алоооо? еднаш па во 3 ми дојде!!!!!ненормална!!!
  Колку converse стартки ми испокинала таа а јас дома лажам дека сум се закачила некаде! Створење без остет ненормална! Колку пати сум се карала со моите заради таа. Значи ако и речеш не ми е тука ќе ти каже најди го па дај ми го. ако и кажеш ќе го носам ќе ти каже лелееее бее имаш друго носи. А ако и речеш мама не ми дозволува да ги давам. ќе рече па мора ли да знаее? нормално мајка ми се заприметува и од неа не криам ништо всушност она е моја најдообра другарка и знае се се се што е добро за мене :)) како и секоја мајка. и така ви викам еднаш и викам ми се перат. Вика кога ќе се исперат титни ми да ги земам ако не ќе дојдам да си земам нешто друго!!!!!! Whaaaaaaaat?? девојкава не ме прашува Може ли??? него таа ЌЕ ГО ЗЕМАМ толку е уверена што незнам ...незнам :| а ако земе нешто па додека не го побарам не ми го враќа евее едно фустанче веќе 3 години ми е кај неа? И нема срам таа!:/
  А пак кога ќе ја видам да се фали со моите алишта ненормално ми се дига притисокот сакам да и влепам шамар некој ден!! ама ќе ми се налути :/ таква сум јас кутрата си трпам си трпам си ќутам си ќутам и ми иде да експлодирам а па неќам на оваа да и се скарам зошто ја знам ако и речам неможе одма нешто ќе направи цело друштво против мене ќе го сврти! Колку е само злобна -.- BITCH
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.548
  Допаѓања:
  19.960
  Ма како така?!Под хитно да прекинеш да и даваш облека!И ако е таква батали ја..Нити зависиш од неа нити ништо!Тоа е створење без осет и таа нема ни да се смени..нити да сфати дека не постапува правилно.Биди посамоуверена и кажи дека немаш намера да и даваш облека и што и да е друго и да престане да ти бара.
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Pecurce

  Pecurce Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 април 2010
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  7
  Јас и моите другарки со кои се дружам уште од основно никогаш не сме ја имале таа навика да разменуваме облека, добро сега во итни случаи кога ќе им притреба некоја ситница како каиш, обетки или сл, ок, но веднаш ми го враќаат. Но, имам многу други пријателки со кои излегувам и имам забележано дека си разменуваат облека, ташни, па дури и чевли што во никој случај не би дала. И дури смешно изгледа денес едната, утре другата, задутре третата во потполно иста комбинација од глава до пети, што им се има случено. Јас сум искрена со нив во врска со таа тема и им кажав отворено дека ни јас се чувствувам удобно во туѓа облека, ни па сакам да давам мои алишта.
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.314
  nemam nisto protiv da dadam nekoe parce obleka koga ke mi pobara nekoja drugarka,pa duri i da mi e nesto novo i neobleceno.sto znam takva sum,ne pridavam tolku znacenje na materijalnoto,ke si kupam i drugo na kraju krajeva,ne mi se kinat zivci za takvi gluposti.mi se ima sluceno taka nesto nekolku pati,i ne sum se nalutila nesto osobeno.vo princip ne sakam tolku menuvanje obleka, osven ako se raboti za nekoja bitna vecer,pa znam deka drugarka mi nema dovolno pari ili ne moze da si najde nesto soodvetno
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.352
  Ни јас немам ништо против ама да не биде нешто претерано како горенаведеното. Јас лично никогашнж не сум носела туѓа облека ниту планирам ;)
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Gunshine

  Gunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  660
  Исти случај и кај мене, како кај Ангелчево. :D
  Не сум носела досега туѓа облека...
  Добро, со исклучок на носењето на еден преубав дуксер од една супер другарка и тоа само додека бевме во школо. Инаку вака -не!
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.468
  Нема шанси! Значи никогаш не си мениме алишта со другарки и не можам некој друг да ми ја носи облеката. Сестра ми секојдневно си менуваат алишта со другарките и многу се нервирам кога ќе ја видам во туѓи алишта, не бива она нема нејзини :^) И сите алишта и се збркани, не знае кое кај е и кај која другарка е заборавено, а јас таков хаос не можам да поднесувам, сакам се да ми е на место :) Еднаш цимерката ми зеде некоја блуза да ја облече и ајде прв пат не и кажав ништо, после пак нешто друго зеде и директно и кажав дека не менувам алишта со другарки. И никој не се налути, нема тука ништо за лутење.
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. medicinarce18

  medicinarce18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 мај 2010
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  3
  nemoj nikogas poveke so nekoj drug da si menuvas obleka zosto taka mn lesno se prenesuvaat infekcii na koza....
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.