1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кога другарка ти ти ја носи облеката!?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Unfaithful18, 4 март 2010.

  1. YoungandBeautiful

    YoungandBeautiful Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јули 2014
    Пораки:
    1.338
    Допаѓања:
    7.618
    Пол:
    Женски
    Облека и наки разменувам само со една другарка, најблиска ми е од сите и знам дека ќе ми ја врати исто како што сум и ја дала.
    На една другарка претходно, и дадов една сукња и кај неа ми стоеше од февруари и ми ја врати последниот школски ден, 10 јуни и тоа сама појдов до кај неа дома да си ја земам. Значи 4 месеци ја молев да ми ја донесе и никако не ми ја носеше. Аман девојко и јас сакам да ја носам. А во тој период, дур беше кај неа и таа и сестра и ја пукнаа од носење, а сестраи е три пати покрупна од мене. И сега мене сукњата ми е преширока. Луѓе без осет, затоа уште еднаш НИШТО нема да добие од мене! :@
    А за штикли, никому не давам. Сите имаме различен од, а и несакам некој да ми ги носи моите штикли, нема шанси.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. x-MajaEsposito-x

    x-MajaEsposito-x Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2013
    Пораки:
    1.731
    Допаѓања:
    3.498
    Пол:
    Женски
    Никогаш не позејмувам облека зошто никогаш никој не се осмелил да ми ја побара :lol: знае дека нема да му ја дадам :D
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. MalaMedena

    MalaMedena Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2013
    Пораки:
    445
    Допаѓања:
    178
    Не позајмувам облека ...Еднаш одамна и дадов дуксерка на една другарка,веќе никогаш не ја видов..
    пред некоја недела морав да и позајмам фармерки на моја другарка,беше кај мене и и дојде баш тогаш..све лом се направила, неможев а да не и дадам да облече нешто друго :) уште ми ги енма вратено,ама ми спомна дека ги ставила во кеса,ги заборавила
    инаку не позајмувам никогаш :D
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. SnowWhite8

    SnowWhite8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2012
    Пораки:
    1.275
    Допаѓања:
    1.620
    Пол:
    Женски
    Не ми смета сум и позајмувала и таа ми е позајмувала па затоа сме другарки.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Sara123

    Sara123 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2011
    Пораки:
    3.279
    Допаѓања:
    2.305
    Пол:
    Женски
    До пред некое време давав алишта на повеќе другарки, ама повеќе не ми текна. :D
    Имам една другарка секој викенд пред излегување кај мене на опремување хаха од глава до пети..
    Ајде барем да ми ја враќаше како што ќе ја земеше.
    Многу алишта ми изгубила, многу со флеки ми вратила, а останатите никогаш не биле како порано.
    Колку само ми е криво, а сето тоа само затоа што не можев да ја одбијам.
    Од сега па натаму не давам на никој, затоа што на тие што можам да им дадам без да се сомневам дека ќе фали нешто на облеката немаат исто бројче со мене и скоро ништо не ги собира, а со таа другарката со која можев да разменувам ја завршив таа приказа на позајмување облека и било што друго. :D :D
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Alyson

    Alyson Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2014
    Пораки:
    113
    Допаѓања:
    170
    Порано како помала не сфаќав што е поентата со позајмувањето облека. А и уште е така изгледа. Демек ќе облечеш нешто ново, различно, ќе се дотераш, а сепак тоа не е твое. Јас не би прифатила ниту да позајмам облека од некој ниту некој друг да позајми од мене. Прво јас нема да се чувствувам удобно во нешто што не е мое, цело време ќе пазам да не го извалкам, скинам, оштетам, сепак имаш некоја одговорност штом си го зела. А исто така не би можела да прифатам некој друг да ми оштети облека, ќе се лутам, нормално.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    Најискрено облека ниту сакам да давам ниту пак да земам од некого. Се ма случено пред 2 месеци бев на свадба и купив едно фустанче ама неможев балетанки да најдам според него па 2 другарки ми донесоа по 2 фустанчиња дома да си пробам па да им вратам. И секако ми ги донесоа во четврток иако четврток вечер бевме дома кај братучедка ми јас ја месев погачата, петок од сабајле за во црква и вечерта за во хотел. И секако ги исправ и им ги вратив понедленикот веднаш. А се има случено и од лани другарка ми дојде порано кај мене ама се заоблачи пред да излеземе за на школо па и дадов едно џемперче да не и студи и ми го врати по 2 дена испрано. Еднаш кај истата другарка бев на гости сестра и е мала ми истури вода на фармерките беа мокри ми даде таа нејзини да облечам и ги вратив следниот ден. Значи се случува. А вака ада позајмувам облека постојано не доаѓа во предвид отворено си кажувам дека не давам. Кој сака нека се лути ич не ми е гајле.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Aryana

    Aryana Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2013
    Пораки:
    197
    Допаѓања:
    70
    Ниту сакам да земам ниту да давам. Најнехигиенско нешто е носење туѓа облека и чевли. Не дај Боже ќе скинам нешто ќе извалкам па после ќе умрам од срам или на тие што ќе им позајмам ќе направат нешто (макар и не сакајќи) и после ќе треба да ги убијам :D
     
    На Lolo5, cresa-jagoda и eloves им се допаѓа ова.
  9. Emilia.Attias

    Emilia.Attias Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2013
    Пораки:
    909
    Допаѓања:
    575
    Пол:
    Женски
    Не сакам да позајмувам облека, ниту пак барам од некој да ми позајми. Еднаш на братучедка ми и дадов еден шал за излегување бидејќи ме утепа молејќи да и го дадам, па морав. Добро е што и јас излегов со неа. На крајот и велам ќе си одам, до толку ми е излезот врати ми го шалот. Ми вели ќе ти го донесам утре, но јас бев упорна и си го зедов. Го носев по улица во рака и не ми е гајле дали некој се чудел зошто имам еден шал на врат, друг во раце. Исто така позајмив едно фустанче на сестрата на мојата братучедка, која исто така ми е братучедка. И кога ми го врати мирисаше одвратно, на цигари. :puke: Отидов офф топик бидејќи насловот е ,,Кога другарка ти ти ја носи облеката!?'', а јас зборувам за братучедки. И сега повторно ќе отидам офф топик затоа што ова не се однесува за облека. И позајмив еднаш безично глувче на комшивката и кога ми го врати не функционирање, ама успеав неккао да го направам за повторно да работи. А плус тоа беше извадено и капачето каде што се ставаат батериите.На друга другарка еднаш и ја дадов пресата за коса, кога ми ја врати има што да видам. На пресата имаше нешто необично, ни јас не сфатив што е тоа, како да јадела врз неа. :^) Мене лично ми е срам од некој да побарам нечија облека.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Sunshine.Sunshine

    Sunshine.Sunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2014
    Пораки:
    1.202
    Допаѓања:
    2.564
    Пол:
    Женски
    Од никого не барам да ми позајми облека и досега никој не ми побарал мене. Единствено би дала нешто на некоја моја другарка доколу ми е премногу блиска и знам дека ќе се го чува она што го зела.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. pink13

    pink13 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2014
    Пораки:
    113
    Допаѓања:
    109
    Пол:
    Женски
    Не сакам да давам, па ниту да земам. :D
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Sweet-Mila

    Sweet-Mila Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2012
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    30
    Пол:
    Женски
    Не позајмувам облека...Тоа ми е како смрт..Не сакам тоа што го носам јас и мојата другарка да го носи..И никогаш нема да позајмувам... ;) :D
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. matejaaa

    matejaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2014
    Пораки:
    306
    Допаѓања:
    134
    Не давам моја облека на никого, ама затоа не ни земам туѓа :)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Nina23a

    Nina23a Активен член

    Се зачлени на:
    16 август 2014
    Пораки:
    71
    Допаѓања:
    19
    Не долази во обзир да позајмам облека или накит или нешто слично! Утредента може да ми го изгуби или пример ако е маичка да ми ја рашири,исфлека :@ . И после кој ке биде виновен за тоа? Таа што ми ја "позајмила" облеката или накитот или јас која сум и дозволила да ми ја "позајми"? |(
    Но, затоа ни јас никогаш не барам некоја другарка да ми "позајми" облека или накит :!: .
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. summer-lover

    summer-lover Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2013
    Пораки:
    380
    Допаѓања:
    1.258
    Пол:
    Женски
    Со мојата најдобра другарка често си позајмуваме облека..Неа ја знам неколку години и секогаш ми ја враќа облеката,а исто така и јас..Најчесто си позајмуваме чорапчиња за на проба,мајци,па еднаш и јадранки и позајмив.. :$ :$ :$
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Marijasp

    Marijasp Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 септември 2014
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    14
    Пол:
    Женски
    Не зимам и не давам.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Arthur

    Arthur Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2014
    Пораки:
    690
    Допаѓања:
    2.518
    Пол:
    Женски
    исто :lol: :lol: :lol:
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. littleflower

    littleflower Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2012
    Пораки:
    708
    Допаѓања:
    1.480
    Мене вака, и влагам у соба, отварам плакар, си ја земам суќњата и никад више нема да ме види во живот.
     
    На Lolo5 и S.J.Parker им се допаѓа ова.
  19. Ketnis

    Ketnis Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2013
    Пораки:
    212
    Допаѓања:
    238
    Пол:
    Женски
    Од другарките само со две многу блиски си имам еднаш или два пати разменето облека и толку. Се што сум им дала ми го вратиле чисто и неоштетено, а и јас секогаш ја пазам нивната облека.
    Со сестра ми е друга приказна, се заедно носиме и нема лутки :rofl:
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. mia993

    mia993 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2014
    Пораки:
    170
    Допаѓања:
    140
    Не ми сметало никогаш.Тоа се само материјални работи и да им биде нешто ех големо чудо :lol:
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.