1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кога другарка ти ти ја носи облеката!?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Unfaithful18, 4 март 2010.

  1. Minnie 1

    Minnie 1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 декември 2014
    Пораки:
    2.373
    Допаѓања:
    27.407
    Пол:
    Женски
    Nikogas ne sum pozajmuvala od nekoj obleka, nitu pak nekoj pozajmuval od mene. Koga nekoj nesto ke mi pobara sigurno I ke mu go podaram toa.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Youknow

    Youknow Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2014
    Пораки:
    1.636
    Допаѓања:
    3.116
    Пол:
    Женски
    Tihh ete od kade tolku "doterani" devojcinja... inaku so ovoj standard bi se cudela od kade tolku pari na razna obleka. :)
     
    На Lolo5, blackwave, ku4ence и 2 други им се допаѓа ова.
  3. angelche16

    angelche16 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    2.370
    Допаѓања:
    9.306
    Пол:
    Женски
    Никоја бе не ја давам моја си е како не ќе ја давам, ко синќир немаат тие облека :?::?:
     
    На Lolo5 и Petar80 им се допаѓа ова.
  4. HoneyAxl

    HoneyAxl Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2013
    Пораки:
    273
    Допаѓања:
    151
    Пред недела дена некаде другарка ми(блиска,но не баш толку) ми побара тренерки за едно носење,немала,а многу и се свиѓале моите ова она,и ги дадов,е сега нејзе уште не и паѓа на памет да спомне да ми ги врати ^_^
    А се правеше се како и било тешко и срам и било да ме праша,плус марка беа тренерките и многу ги сакав,сега баш кога ке залади времево да си ги носам,ама како ке ги носам кога се кај нејзе:shake:
    Секој ден правиме муабет и никако да и текне да ми ги врати8-|
    Како да и пишам некако,ама да не бидам она "може да ми ги вратиш тренерките?:punch:",некако превише ми е нападно и директно:smirk:
    За жалење сум,знам (facepalm):lol:
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. presiosaP

    presiosaP Популарен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2014
    Пораки:
    854
    Допаѓања:
    2.207
    нема срам кажи мајака ми ме праша каде ми се тренерките донеси ми ги и готово ..нема филозофија ...
     
    На Lolo5, sugarlips и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  6. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
    Неа треба да и е срам што не ти ги враќа, а не тебе за да си го побараш своето.
    Кажи и дека ќе одиш негде во природа и сакаш да ги носиш, или дека мајка ти ти ги побарала и замоли ја да ти ги врати кога ќе се видите нареден пат. Иако јас отворено би и кажала и би ја потсетила, нема што да ти биде срам.
     
    На Lolo5, Mia.MGK, kjukli и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. Wahnsinn

    Wahnsinn Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2015
    Пораки:
    376
    Допаѓања:
    2.459
    Пол:
    Женски
    Не давам и не барам облека од ниедна другарка
     
    На Lolo5, blackwave и stilas7 им се допаѓа ова.
  8. Tan4ence

    Tan4ence Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    5.082
    Допаѓања:
    27.322
    Никогаш не сум давала ниту барала облека од другарка. Единствено би дала облека ако да речеме и треба за некоја посебна пригода, ете не можела да најде, ама за некоја што е со мои пропорции, али за секој ден да го носи тоа НИКАД :!:
     
    На Lolo5 и kjukli им се допаѓа ова.
  9. HoneyAxl

    HoneyAxl Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2013
    Пораки:
    273
    Допаѓања:
    151
    Си има она проблеми со дечкото баш сега,па на крај краева ке земам ке и отидам дома ако и страв да искача...
    Незнам како може така,ама гледам и од други другарки зимала,има слика во Јуни со една кошула,а истата ја носеше на кафе кога бевме пред неколку недели. :o
    А глупаво ми беше да ја одбијам и мислев одма ке ми ги врати,а она си ги заносила абер нема,башка тоа што луѓе не гледаат во исти тренерки и во живо(на исти места се движиме),па госпоѓата уште и слики ке ми ставала :^)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    @HoneyAxl нема срам за вакви работи. Ќе и кажеш отворено ми требаат тренерките и готово. Или пак отиди и на гости и тогаш спомни и успат ќе си ги земеш. Ако ја знаеш дека е таква воопшто не и давај, чим сега си и дала ќе ти побара друг пат пак нешто, а не ја учи така. Може да ти уништи или исфлека нешто.
     
    На Lolo5 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  11. Winter Lady

    Winter Lady Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2015
    Пораки:
    3.421
    Допаѓања:
    26.046
    Пол:
    Женски
    Самата помисла да носам туги алишта ме ужаснува,или пак да давам :whew: еднаш на една другарка и дадов повеке алишта и не ми ги врати и кажав да не ми ги врака ги носела таа ауу јас после :tmi: оди и на гости демек и ке си ги земаш.
     
    На Lolo5 и kjukli им се допаѓа ова.
  12. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.143
    Допаѓања:
    76.545
    Пол:
    Женски
    Мене не ми се случило нешто да позајмам на другарка, само на сестра.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. HoneyAxl

    HoneyAxl Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2013
    Пораки:
    273
    Допаѓања:
    151
    Се договоривме и после ми вика ги заборавила...Незнам више како да и кажам..
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    Отиди кај нејзе како случајно на поминување си била, во време кога за сигурно е дома и побарај си ги, Ти кажав и погоре нема зошто ти да се срамиш, таа нека се засрами. Ако ти ги исфлека, уништи или скине? Додека е време земи си ги сама, очигледно е дека таа нема да ги донесе.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.699
    Допаѓања:
    322.333
    Читам и не ми се верува
    Знаете ли какви болести има што давате облека ?
     
    На Lolo5, Petra777 и crimson им се допаѓа ова.
  16. Winter Lady

    Winter Lady Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2015
    Пораки:
    3.421
    Допаѓања:
    26.046
    Пол:
    Женски
    Мене ме вади од такт помислата да облечам нешто што некој го носел може мириса на пот ке треба 10 пати да врти во машината хаха , и со мајка ми не си носиме исти алишта ретко може 1-2 пати во годината да смениме нешто.Алишта давам само на братучедка ми кога доага на повеќе денови на гости па ако и зафали нешто ама мн.е педантна и онака алиштата ги вртам повеќе пати во машината па немам гајле.А јас само од дечкоми некогаш си облечувам по некоја блуза :rofl: од друг никој не земам.Исто така што мн.ме изнервира вчера една личност дојде кај мене во соба и покрај 4 столови ми се наседна баш на креветот што спијам |( :devil::@ толку ме извади од такт а си имав постелнина ставено нели гледа проста една има столови мораше ли баш таму да ми се наседне , толку мразам кога некој така ке ми направи одма по неа постелнина да ја менувам :@:devil:
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. paloma111

    paloma111 Активен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2015
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    59
    Пол:
    Женски
    Au imav edna takva koga bev sredno,ke mi pobarase nekoja bluza ili maica i jas si vikam za ednas-dvapati,ona si gi iznosuvase kako nejzini,sekoj den so niv i pred mene ne se sramese da gi nosi,edna kosula duri mi ja rasiri od nosenje pa mi ja stesnila:x za pak ona da si j nosi,sakav da i ja ostavam nejze ama majkami me nagovori da si ja zemam i toa edvaj trebase od doma od kaj nea da si gi zimam,me iskoristuvase na site mozni nacini,jas nisto ne i barav,na kraj se omazi i se spasiv(facepalm),za nesreka se razvede i pak sakase da mi se napika ama jas ne bev istoto mule i pocnav da ja ignoriram i fala bogu ja nema:whew:
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. kLem23

    kLem23 Активен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2015
    Пораки:
    188
    Допаѓања:
    277
    Пол:
    Женски
    Тоаа никако,ептен ми е глупо ниту барам ниту позајмувам облека од никого :)
     
    На Lolo5 и Lile_05 им се допаѓа ова.
  19. mila1111

    mila1111 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    486
    Допаѓања:
    397
    Пол:
    Женски
    Ne baram i ne davam obleka, veruvajte mi se gadi od takvi luge aman kako ne se sramat ne razbiram, sto imam toa ke oblecam ako treba vo edni farmerki ke kisnam ama ne baram
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. presiosaP

    presiosaP Популарен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2014
    Пораки:
    854
    Допаѓања:
    2.207
    Епа има не срамат да побараат и тоа дури најновото парче облека што го немаш облечено.Се нервирам ама тоа е..
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.