1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кога другарка ти ти ја носи облеката!?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Unfaithful18, 4 март 2010.

  1. lovely97

    lovely97 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 септември 2016
    Пораки:
    710
    Допаѓања:
    9.087
    Пол:
    Женски
    За облека имам давано на една другарка, ама толку повеќе не. А имам една комшика со која си позајмуваме често штикли. :)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Zaljubena26

    Zaljubena26 Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2017
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    30.993
    Пол:
    Женски
    Јас никогаш немам разменувано облека со другарки. Мислам која е поентата еден ден неа да ја гледаат во таа облека а наредниот ден мене. :^) Така испаѓа, со оглед на тоа што најчесто оние кои си менуваат облека се блиски и неразделни и постојано се заедно. Разбирам да се позајми некое парче кое ретко се користи за некоја посебна намена, да речеме оди другарката на свадба и и притребало чантиче во некоја одредена боја која јас ја имам а на неа и е потребно само за една вечер. Така не е проблем, би и ја позајмила за да не купува специјално нешто кое потоа нема да го користи. Но да се разменуваат секојдневни парчиња според мене не е во ред.
     
    На Lolo5, iloveyou29 и eliesaab им се допаѓа ова.
  3. Alisa22

    Alisa22 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2017
    Пораки:
    2.171
    Допаѓања:
    13.124
    Пол:
    Женски
    Многу мразам и се нервирам кога некој ќе ми побара облека или штикли ,како да немаат што да облечат па до мојте облеки им дошло.. Порано имав една другарка цело време ми бараше ама непријатно ми бесхе да и речам неможе ама девојкава нема осет и на крај ми пукна филмот и викам веќе решив на никој да не давам облека она малку се подналути ама сега ниту барам ниту сакам да ми бараат.
     
    На Lolo5, Macito007 и eliesaab им се допаѓа ова.
  4. TheGirl23

    TheGirl23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 септември 2017
    Пораки:
    308
    Допаѓања:
    2.904
    Пол:
    Женски
    Разменување на облека со другарка?
    Ќе речам да, но не било со која другарка и не секогаш.
    Се случува на човек нешто навистина да му затреба и убаво е кога имаш другарка од која можеш да побараш.
    Одамна беше, си имав купено сандали, гланц нови, необлечени, ептен им се радував. Истиот ден другарка моја треба да оди на некоја свеченост не се сеќавам што беше само знам дека немаше што да облече ама навистина немаше, имаа тежок период дома.
    И ги дадов моите, иако не беа облечени, иако ги планирав за таа вечер. Уредно ми ги врати одма другиот ден, заблагодарувајки се.
    И ден денес ако нешто навистина ни треба си разменуваме, личност од доверба.
    Ама постојат и други личности, кои не се такви.
    Имам позајмувано на другарка, која буквално си ги присвојува работите како да се нејзини. Не само еднаш да го облече и да го врати, туку дур не го побараш абер си нема, си го носи кога и се сака,па и треба сто пати да ја потсетиш да ти го донесе. А не дека нема, има многу повеќе ама таква си е.
    На таков човек не е за давање.
     
    На Luminary, Lolo5, oblace1 и 4 други им се допаѓа ова.
  5. shz

    shz Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    5.948
    Допаѓања:
    50.030
    Пол:
    Женски
    Еднаш на една другарка дадов облека и толку.
    Повеќе никој не ми барал ниту пак ја сум барала од некој.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Matotheja

    Matotheja Популарен член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2017
    Пораки:
    1.208
    Допаѓања:
    9.353
    Пол:
    Женски
    Кога бев тинејџерка, си разменував облека со другарки сè додека една буквално ја молев да ми врати една маичка. Остај тоа ми ја врати раширена и неиспрана.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Artemission

    Artemission Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    2.031
    Допаѓања:
    15.670
    Јас имав проблем порано ама не со моите другарки туку со на сестра ми :rofl: Сестра ми "позајмуваше" облека од мене без мое знаење и ги раздаваше по другарки, а јас дознавав од слики на фејсбук.
    Со другарки разменувавме како тинејџерки, одамна веќе не. Носам само тоа што имам, не барам и не сакам да ми бараат.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Briar Rose

    Briar Rose Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2016
    Пораки:
    2.387
    Допаѓања:
    13.681
    Пол:
    Женски
    Бидејќи немам другарки, никој не ми ја побарал мојата облека, но дури и да имав другарки, никогаш не би ја позајмила мојата облека, ниту пак би побарала облека од некој друг ...
     
    На cavalli, Fallen.Angel, Lolo5 и 2 други им се допаѓа ова.
  9. Feminka192

    Feminka192 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 април 2017
    Пораки:
    338
    Допаѓања:
    2.566
    Пол:
    Женски
    Не позајмувам облека и никогаш не сум позајмувала. Прифатливо ми е за некоја свеченост да позајмам нешто што би било само тогаш облечено но не на секогу.
     
    На Lolo5 и blonde_supergirl им се допаѓа ова.
  10. sanja8

    sanja8 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2012
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    63
    Пол:
    Женски
    Облека - не, никако! А штикли, да...
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Macito007

    Macito007 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2017
    Пораки:
    536
    Допаѓања:
    2.484
    Пол:
    Женски
    Никогаш не сум барала облека од другарка, според мене тоа е глупаво. Да носиш нешто што некој го има пред тебе носено:wasntme:..А ,и би ми било понижувачки да барам. Имав една другарка уште во основно кога бевме нон стоп бараше од мене. Од незгодно неколку пати и дадов ама после за враќање тешко|(. Едвај успеав да ја 'откачувам' ..
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Belgin1

    Belgin1 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2017
    Пораки:
    846
    Допаѓања:
    8.356
    Пол:
    Женски
    Никогаш ниту сум барала, ниту сум давала на другарки.
    Не знам не ми е хигиенски некако.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. hellocity

    hellocity Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2017
    Пораки:
    3.076
    Допаѓања:
    6.637
    Пол:
    Женски
    Porano i davav na edna prijatelka no prestanav bidejki svativ i deka samo zarado toa se druzese so mene imam poveke alista marki i davav taa go zloupotrebuvase toa po poslednite 4 5 godinii na nikojj
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. -Buba-

    -Buba- Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2018
    Пораки:
    109
    Допаѓања:
    483
    Пол:
    Женски
    Облека разменувам само со сестра ми, на другарките нити да му давам, нити да му барам :)
     
    На Lolo5 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  15. ivi1987

    ivi1987 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    76.008
    Пол:
    Женски
    Не давам на никого, не зимам од никого. Нехигиенски ми е тоа позајмување облека од друг, плус сите имаме различна конструкција на тело. Незнам која е потребата да земеш од некого парче облека, да го носиш еднаш и да го вратиш. Тоа што имам тоа ќе носам, тоа што ми се допаѓа ќе си купам кога ќе можам и завршена приказна.
     
    На Lolo5 и Feminka192 им се допаѓа ова.
  16. Petra777

    Petra777 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2015
    Пораки:
    2.877
    Допаѓања:
    29.047
    Пол:
    Женски
    Сум побарала у зорт мислам 3пати, ама не сум носела, вратив така како што земав, сепак купив. Исто и давав, но само на две другарки.
    Сега само со сестра ми, и покрај тоа што ми е сестра, прво перам па облекувам. :)
    Обувки имам дадено и ги фрлив после тоа. Другарката имала инфекција на прстот. :(
    Од тогаш ништо веќе! Крај...
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. dayla

    dayla Популарен член

    Се зачлени на:
    21 април 2017
    Пораки:
    478
    Допаѓања:
    5.606
    Пол:
    Женски
    Во средно, посебно кога одевме на одмор, за комбинации нели, цело друштво жени се' живо делевме и беше најнормално, а и сама да понудам мое ако мислам дека ќе и одговара на комбинацијата. Не гледам ништо страшно, кога станува збор за блиски луѓе.
    Сега веќе ја немам таа близина со женско, сите фативме своја страна, да би ми била некоја така блиска, пак не би ми било проблем се додека нема проблем со хигиена и рацио. Ни еднаш не ми се случило да не ми биде нешто вратено или оштетено.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. TutiFuti

    TutiFuti Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    33.415
    Пол:
    Женски
    Едно врееме само со една другарка си разменувавме алишта т.е таа повеќе мои носеше искрено не ни исто стоеа. Таа секогаш кукаше како мене така ми подобро стои а не и нејзе . И тогаш си сфати дека неможе иста да биде како мене.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Fallen.Angel

    Fallen.Angel Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    2.944
    Допаѓања:
    7.872
    Не сум барала никогаш. Сум давала на прва братучетка и таа ми ги враќаше се уредно како што сум ги дала . Но сепак не сакам да ги давам.
    Скапа чанта еднаш дадов на тетка ми за една свадба и ми ја врати извалкана од восок едвај ја исчистив. На другата тетка и дадов кошула и и реков да ја задржи бидејќи остана флека од некое ланче.
    И на братучетка ми сум и давала да си задржува некои парчиња не знам зошто. Ми било жал после но ете си велам добро е фамилија сме, иако таа не би ми дала ако побарам.
     
    На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
  20. cavalli

    cavalli Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2016
    Пораки:
    654
    Допаѓања:
    1.612
    Пол:
    Женски
    Порано давав пошто ајде грев ми паѓа и ајде, а сега не. И ја дадов кошулата на другарка ми, како што ја купив не ја облеков и и ја дадов. Девојчето си ја носи мака нема, си ја побрава назад и се изговори ее денес, ее утре и ни кошула ни ништо. После тоа и дадов обетки не дека беа некои златни итн. но беа бижутерија и ептен убави, ми ги носеше 5-6 пати и ајде ми ги уништи па и се лути кога ке и кажам. Повеќе ни давам ни барам кој сака нека си купи !