Кога другарка ти ти ја носи облеката!?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Unfaithful18, 4 март 2010.

 1. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  4.156
  Допаѓања:
  34.391
  Пол:
  Женски
  На блиски им давам да облечат нешто мое,но на други никако.
   
 2. hellocity

  hellocity Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  2.023
  Допаѓања:
  4.084
  Пол:
  Женски
  Вака обична облека да ама брендирана нема шанси да и дадам.
   
 3. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  10.420
  Допаѓања:
  115.835
  Пол:
  Женски
  Ниту барам, ниту давам. Тоа што е мое, си е мое, а туѓо па ич не сакам. Среќа не ми барале до сега, а за вакво нешто ич неам срам, фино лепо ќе им кажам не. Како мое нешто да облекува некој, нема шанса тоа. :shake::shake:
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 4. bunny19

  bunny19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2014
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  169
  Порано во средно знам дека си дававме фустанчиња некои за излегување,дека сакавме секое излегување ново фустанче. Со една поблиска другарка си менувавме и маичка додека не почна да ми ги уништува по што не и давав веќе. Сега скоро и да не си менуваме ништо, може само нешто ако им треба за некоја пригода пример свадба да им позајмам накит, чанта. Стикли никако, за шминка ако им треба може да дојдат да ги шминкам а да им давам да ја носат не. A како порано да им давам палта, маички, каиши немааа шанси.
  Сестрами е во таа возраст сега она не позајмува со никој ништо. Си носи што има или ако зима ќе земе од мене нешто.
   
 5. Medicine25

  Medicine25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2016
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  1.531
  Пол:
  Женски
  На другарки немам давано ништо.
  На прва братучедка давам ама само еднаш ми има барано.Ми го има вратено чисто, пеглано, па дури и парфем ставила.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.