1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кога другарка ти ти ја носи облеката!?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Unfaithful18, 4 март 2010.

  1. Angel.in.dark

    Angel.in.dark Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2010
    Пораки:
    190
    Допаѓања:
    25
    :clap: :clap:
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    се нервирам :D
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. plavusaaa

    plavusaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2010
    Пораки:
    338
    Допаѓања:
    45
    :lol: :lol: :lol: :lol: hahahahahhahahahahahahhahahahhahahahahahhahhhaha me iznasmea :lol:
    kuti ima i takvi bez oset ti im kazuvas oni aaaa na lastik e hahahaha :D :D
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. mariatim

    mariatim Популарен член

    Се зачлени на:
    29 април 2010
    Пораки:
    1.151
    Допаѓања:
    12.529
    Пол:
    Женски
    mnogu mrazam obleka da davam ma ne samo obleka se se ne sum sebicna ne go smetam toa za sebicnost no davanje sminki obleka ili nekoj dr licni raboti mislam nz nema sansa toa se neophodni raboti ako ti trebaat ili nesto tolku sakas kupi si ne e samo za ednas rabotata toj sto bara poveke pati go pravi toa
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Miss-Perfect

    Miss-Perfect Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2010
    Пораки:
    368
    Допаѓања:
    75
    Аууу да леле колку ме нервира тоа :envy: Ќе позајмиш нешто човечки и очекуваш дека така ќе ти биде вратено но... Кај ќе чекам со месеци да ми се врати, сигурно ќе биде скинато, изгорено со цигара, проширено... ако и уопште успеам да си го земам назад :envy: Затоа веќе не позајмувам облека или пак гледам максимално да го избегнам колку што можам па макар и ако тоа значи дека треба да лажам дека ми е за перење ми е или сл.
    Сум имала многу ситуации кога ќе позајмам нешто на другарка и тоа да биде раздавано после на други нејзини другарки или пак другарки на сестра и а јас да немам поим за тоа... :envy: МНООООГУ ме нервира ова, страшно многу и сум против :^)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Јас на другарка , за Нова година ( оваа ) и дадов штикли , кои само неколку пати ги имав облечено , фустан кој само 2 пати го имав облечен , и ташна . Сега е веќе јуни , ми ги нема вратено уште . Ми имаат кажувано други дека ги виделе на неа , со кал , уништени.Ги носи цело време .. И дадов потоа пари ..и тоа не малце.. 1000 денари , за моја возраст се многу, за некоја од вас можеби и малку се ама за мене не . 2 месеца ја молев да ми ги врати. Ми ги врати едвај , и ми се скара.. Не знам што има таа на мене да ми се скара . Еве не доаѓа во школо а кога доаѓа ме избегава. Не е крива она , јас сум глупа и наивна ..
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Klara20

    Klara20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2010
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    3
    I jas sum istata, ednostavno ne mozam da kazam ne koga nekoja drugarka ke me zamoli nesto, sega veke ne mi baraat tolku obleka. no kako pomala koga se druzev so edna drugarka skoro sekoj 2 den i pozajmuvav nesto, i nikad ne gi vrakase, sekad se vadese so nesto. i se skaravme posle nekoe vreme ( radi drugi pricini) i si ja pobarav oblekata nazad, i nemase hrabrost da mi ja dade ona, go prati tatko i , i mi ja pratila pola obleka samo, drugiot del ostana kaj nea zasekogas. znaci mozete da zamislite kolku i imav pozajmeno, i obleka i tasni i sandali.. epten bev naivna. a i denes sum takva. pak ako mi pobara nekoja drugarka ne bi mozela da kazam ne od so sum dobra i naivna
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    Абе знаете како викаат - ако не сакаш некого повеќе да го видиш, позајми му нешто (пари, облека). Ама според ова што го кажувате ми се чини дека има такви безобразни кокошки, што иако не ти вратиле тоа што позајмиле од тебе, бараат уште. Јас не позајмувам ни со сестра ми (многу ретко некогаш), а не пак со другарки.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Кога требаше да се слика за табло, другарка ми ми побара една кошула.Демек не и се свиѓала кошулата во која ќе се сликал цел клас, и јас нормално и ја дадов. После ми ја врати и ми вели само јас се сликав во неа. Кога сега пред некој ден ја гледам монографијата (алманахот) на нејзиното училиште има што да видам. Во мојата кошула сликани уште 15 други нејзини школски. :@ Зоврев ејј!!! Каде ја раздала, без срам, како да е нејна, па дури и будала ме направи. Не знам што мислела, дека нема да дознаам !? И реков, дека не и личело така да направи, и таа ми одговори „ Де, де што ќе и биде “ :^) ама што ќе и правиш. Имаше право некој погоре што напиша, не се тие глупави туку ние што даваме...
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. viki44e

    viki44e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    1.988
    Допаѓања:
    1.087
    епа сега после оваа нејзина постапка можеш да и го кажеш тоа НЕ!!неможам да ти позајмувам повеќе облека ! и точка...
    Инаку јас со мојата цимерка си разменуваме облека и тоа многу често и не се случило досега да се скараме за тоа ...На пример ако и го носам џемперот потоа ќе и го исперам и сличноо... ;)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Кога ке ви побара облека наредниот пат досадната другарка побарајте и и вие и вратете ја истегната потскината или гнасна. Или пак не враќајте ја долго време. После пак така и пак и пак. Па можеби ке им дојде умот :devil:
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.088
    Допаѓања:
    6.803
    Пол:
    Женски
    епа за жал и јас сум ко тебе..ми земале и облека и шминка,а за тоа и дечкото знае да ми црка често :)
    секогаш сакам да знам да одбијам ама не можам...кај нас у друштво многу ретко се случува да ми побараат нешто а мојта пуста добра душичка не може да одбие :D
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Sweety-Tweety

    Sweety-Tweety Популарен член

    Се зачлени на:
    17 декември 2009
    Пораки:
    994
    Допаѓања:
    500
    Туѓо не сакам свое не давам :D Единствено ми се има случува со моја прва братучетка да си размениме по некој фустан по повод некоја свадба или прослава, ама тоа е од причини само да не фрламе пари за нешто што ќе го облечаме еднаш или два пати.
    На другарките им ставив до знаење дека не сакам такви ствари и никогаш не побарале облека од мене. Може да се случи да мора да се пресоблече (истурила кафе, сок...) ама тоа не се брои
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Леле јас имав една другарка што ми ја носеше облеката. Ама младост-наивност, незнаев НЕ да и кажам. Јас многу работи сама си шиев и беа уникатни, им везев монистри, цветови...кога ќе облечев нешто тоа беше единствено, уникатно. Еден ден ми дојде преку глава. Дојде она кај мене да се спремаме заедно за излегување, јас се спремив и она ми вика , штом не ги носиш алиштата што ги носеше вчера ќе ги носам јас, и ни два ни три се облече исто како мене и тоа од глава до пети, ги облеше моите чизми мојата суќна , мојот корсет, моето палтенце, на крај и едно бело цветче( што ми беше како заштитен знак , го носев на се, со безопасна се ставаше) ми го зема. Е тогаш ми пукна филм. Преќутев во моментот ама после тоа свртев нов лист.
    Исто така ме нервираше што моите алишта ги даваше на други другарки да ги носат, кога си ја видов јакничката на друга нејзина другарка полудев . Затоа сега не давам облека. Не сакам микој да ги носи моите алишта.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Queen.S

    Queen.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    607
    Допаѓања:
    381
    A ја мислев само на мене ми е така ;) имам една другарка ама ептен бе без осет абе ви се верува секогаш кога ке дојдее мора да си земе нешто ама баш секогаш на пр. пошто си имам ја дечко и она и се не се гледаме мн често ама коа ќе почне да доаѓаа секој ден е кај мене и така по 2 3 недели, и нон стоп ми зимаше а после ја нема по 2 3 месеци, али сегаа се освестив пред 2 ,3 год си се освестив и сега она па по нејзино си тера ама и ја ми се пере, ќе го носам, ова не го давам али не се освести и нее ама нема шанси такви си се ич гајле немаат дури и она се лути сваштааааааа хааа..
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    значи веќе не давам облека!!! си ги знам другарките, како , што на која да и дадам.
    една другарка ми собираше и облека и накит(зошто сум манијак за накит), јас нормално нема да кажам НЕ, и давав се.
    ми ги враќаше работите чат-пат упропастени, ама коа ми ги уништи новите менѓуши беше врв. :@
    Од тогаш, давање гардероба никако! :!:
    само со една другарка моментално си менувам облека, сигурна ми е, а и внимава на моите работи како да се нејзини :)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    Ниту позајмувам од некого, ниту пак давам облека, се сеќавам еднаш на одмор заедно со другарка ми, земав нејзина сукњичка и цела вечер се чувствував како во нешто туѓо, некако нелагодно, непријатно... :^)
    Што си имам, тоа ќе си носам, барем знам мое си е, и само мое. Понекогаш знаеме да си смениме некое парче накит со другарките, но ништо повеќе од тоа.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    имам една другарка без осет уште на времето пред3-4 год што и ги имам давано моите ствари не ми ги враќа уште си стојат кај нејзе во шкаф,дури пред некој ден успеав да си ја земам блузата што ми стоеше кај неа 4 години и беше во катастрофална состојба ;( ај налед тоа па коа беше кај мене без да приметам си земала уште 3 блузи и неми ги враќа сеуште а мене ми требаат :^) и онака немам многу гардероба за искачање по дискотеки и тие ми ги зема :/. !е нема не и ги давам тие други одма почна да ми бара,дури и тие од матурата што ми се сака да ми ги земе.........само бара ништо не враќа! а најмногу сум искочила од кожа кога сестраму на дечко ми првин ми ја побара ташната,што со судни маки имам собрано пари да ја купам и ја одбив па потоа без срам ми го побара мобилниот телефон на користење дека бил на touch а она немала таков не сакала да си купи туку само да го користела ни помалце ни поише 1 месец!секој сака да се кити со туѓо перје :@
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    198.999
    Пол:
    Женски
    Никогаш не позајмувам облека... си имам такво правило уште од мала, т.е мајка ми ме научи така. Освен тоа што може да се случи со братучетка ми која е на иста возраст (и величина) со мене да си позајмиме нешто, ама и тоа ептен ретко.
    А за такви кои само позајмуваат и не знаат да вратат, ги има на секој чекор - кога веќе си позајмил нешто, пази го, испери го после носењето и врати го. Ама некои луѓе немаат осет.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    198.999
    Пол:
    Женски
    Како бре си земала така, како само си дозволува да ја помине границата! Па кој смее мене да ми зема од облеката без да ме праша! А ова со телефонот и сестрата на дечко ти ја преминува секоја мера. Не и е срам да побара така? Ццццццц... што се нема на светов...
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.