Кога другарка ти ти ја носи облеката!?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Unfaithful18, 4 март 2010.

 1. glammur

  glammur Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 април 2010
  Пораки:
  179
  Допаѓања:
  20
  Вака не позајмувам, само на екскурзија еднаш во осмо со другарка ми се разменивме, јас ги облеков нејзините старки, а она зема моја блуза, ама потоа си ги вративме а и плус во иста соба спиевме. Инаку вака не делам облека со другарки ниту со братучетки, бидејќи братучетките или ми се премногу големи или премногу мали, а со другарките немаме иста/слична висина и тежина, така што немам проблем со ова.
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. lalamala

  lalamala Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2010
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  7
  i jas imav edna takva drugarka,ama veke ne se druzam,mi dojde pamet :),mislam deka eden den ke pocne da mi ja nosi i dolnata obleka :D ,neznam kako nemaat oset za tie raboti,mi se slucilo ama mn mn retko ete nekoj nakit da zemam za nekoja posebna prilika,za proslava ili nesto slicno,ama pak ne se osekam udobno,ke go mislam da ne mu napravam nesto i zatoa sto si imam toa ke si nosam...
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  2.987
  Допаѓања:
  4.175
  Моите другарки не носат моја облека но и јас не носам нивна може само некогаш да се деси како за 1април ќе се подаде нешто но тоа само се случи со една другарка и даде на другата другарка и девојчево ги износи вечерта и одма утрето и ги врати.И подобро ми е да си го носам она дома што ми е а не вака можеби ќе се скине некое копче нешто патентот ќе се расипе ... бла бла бла и така да ни јас земам ни мене ми земаат :)
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. EnnieFabulous

  EnnieFabulous Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  717
  Допаѓања:
  390
  Порано си менував со 2 другарки но во последно време не :) Ми стана малку глупаво
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  388
  Не си менувам облека со ниту една другарка и сметам дека тоа не е во ред. Секој треба да си го носи тоа што го има.Ми се случува порано уште кога бев средно училиште да си позајмувам облека со другарки.Облеката која што ја давав ми ја фраќаа неиспрана со помешан мирис на цигари,парфем,пот........уффф одвартно,потоа ми беше грозно да си ја носам својата облека.Одтогаш наваму со никој не сум менувала облека,ниту барам,ниту пак давам.
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. snake

  snake Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  120
  сум имала повеќе другарки со кои сме си менувале облека но веќе на никој не позајмувам облека што си има дома тоа нека си носи имам многу лошо искуство со тоа,дури една другарка ми го побара да го носи комплетот долна облека што само си го купив what :yawn: :yawn: ми идеше да ја убијам кога ја слушнав друга другарка не ми имаше вратено маичка 1 годиона и на крај ми ја врати искината,друга другарка ми ја фрли маичката зошто ја искапала со нештo :@ ми имаат враќано облека изгорена со цигари или не испрана и веќе реков доста е не барам не ми ни барајте што имате по дома носете си
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.314
  ако знам дека девојчето ќе ми врати уредно и испрано,исто како што сум и го дала,не ми е проблем да позајмам,особено ако знам дека нешто итно и треба
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. zvezdakoska

  zvezdakoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  57
  Ни земам ни давам ]:) :lol:
  Ќе си носам тоа што имам, а и тие исто.
  Можеби има некоја кожна болест или инфекција :tmi:
  Нема шанса, потоа јас нема да можам да си ја носам сопствената облека
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. skygirl

  skygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  152
  Никогаш не сум менувала облека со другарки. Иако повеќето мои другарки практикуваа меѓусебе да си “позајмуваат“ парчиња облека. Секогаш тоа ми изгледало... не знам...неубаво. Еден ден те гледаат тебе со таа маичка на пример, а другиот ден во исто дрштво и кафич другарка ти со истата маичка |(
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.713
  Допаѓања:
  5.046
  Пол:
  Женски
  да ги има таквите посебно една во мојот клас верувале или не женската се запозна со едно девојче и час и половина подоцна ја прашува дали ќе и ги позајми штиклите за идниот петок
  примеров го наведов во една предходна тема но како што гледам тука му е местото
  врв беше кога ми позајми шорцеви и две недели подоцна и ги барам ми вели не може што мислиш да облечам јас во сабота кога ќе излезам со филип :@ ми идеше да ја задавам да и изнакажам цел куп работи во сурат ама си реков не вреди
  друга една пак ми го позајми скапиот фустан од бугарија си го купив , ми рече веднаш ќе ти го дадам а си замина на одмор -сосое него , најлошо од се е што јас си го чував како очите а таа пак ја гледам уште се сликала кај што се капи во базен облечена во него и тоа со малите во плиткото сите знаеме дека тие таму не пливаат туку мочкаат
  преку глава ми се времето испланирано јас казнета од моите и нели порано морав да се вратам дома , разумно ја користев секоја секунда од школо во такси и право кај дечко ми ...и ете сега некоја сосема трета немала што да облечи сакала да дојди кај мене и да си одбира , а јас немам време за тоа ја прашав кратко и јасно што сака , таа упорна се фатила како пијан за бандера сака да разгледа , бев на работ на живците ојдовме кај мене си одбра фустанче кое ми го врати флекосано а ни јас го немав облечено , а ја знам добро каква е го скрив во друг плакар , но како да си е дома зеде си чепкаше секаде дури во плакарот на мајка ми
  ми пукна филм реков достаа е сите надвор нема веќе ...
  немаат ни срам ни граница ..ова е невозможно не сум скржава и разбирам ова нивното не е потреба туку е луксуз
  и да од контакт ме вади само колку глупаво изгледа кога се корзира со моите ствари ..а другиот ден јас во нив
  .. :@ :@ :@ :@
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.758
  Мислиш ТИ нејзе и позајми :)
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. EnnieFabulous

  EnnieFabulous Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  717
  Допаѓања:
  390
  E незнам како си го дозволила ова! Ти си им го допуштила тоа задоволство, таква те научиле, таква те знаат и затоа немаат ни срам да побараат, бидејќи знаат дека нема да ги одбиеш. Ај да побараат, еднаш да го облечат, ам и на одмор да го носат и да не сакаат да ти го вратат? И да чепкаат во плакарот на мајка ти?! Не можам да сфатам, навистина! :@ За секоја оштета да си побараш надомест, не е срамота, само ќе им дадеш до знаење дека со туѓи работи треба да се внимава.
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.713
  Допаѓања:
  5.046
  Пол:
  Женски
  :tmi:
  опа како што гледам не ми се само таа грешка.. :lol: веројатно од возбуда :?: проштевајте важно гледам ја сфативте пораката на постот :*
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Iki.Olsen

  Iki.Olsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2010
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  114
  Не позајмувам ташни, штикли, блузи , апсолутно ништо .
  Срцето ме боли кога давам нешто што е мое, а особено книги и филмови.
  извинете што бев малку оф-топик
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Sarasweet

  Sarasweet Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2010
  Пораки:
  321
  Допаѓања:
  149
  Ниту јас не разменувам облека ниту било што.
  Кога бев помала ми се случувало да ми побараат облека или штикли но јас секогаш им кажував дека мајка ми не ми дозволува да менувам облека. :D па така си научија да не ми бараат, а за штикли директно им кажувам, :lol: не можам да ти ги позајмам немаме иста нога, ќе ми ги рашириш, :) Такада ниту барам ниту ми бараат, бидете отворени и кажете им на вашите другарки дека не сакате да се разменувате. ;)
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Sarasweet

  Sarasweet Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2010
  Пораки:
  321
  Допаѓања:
  149
  BTW Не знам колку е точно , но на една другарка, на блуза , нејзината најдобра другарка и направила магија за да се кара со дечко и, а другарка ми бидејќи многу си го сака и долго иде со него, кога почнале да се караат отишла на бајачка и таму и кажала таа дека нејзината другарка и вратила мокра блуза и на неа имала направено нешто да се караат, а баш пред неколку дена другарка и и ја вратила блузата мокра , демек немаше време да се исуши

  Може малку off topic отидов sry
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. KejtiKaulitz

  KejtiKaulitz Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2010
  Пораки:
  177
  Допаѓања:
  41
  Се сложувам дека треба да и кажеш .. инаку јас не сум многу против тоа , но ме нервира тоа што на другарка и давам блуза на испаѓање и утре да ми ја врати, она секоја вечер ја носи и ми стои кај нејзе со недели ако не ми текне да и ја побарам..
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. SpoiledBaby

  SpoiledBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  880
  Допаѓања:
  280
  имав една другарка-девојчето беше како без осет...ќе дојде ќе побара нешто за излевање,потоа ми го врати неиспрано,мислам не го враќа туку морам лично јас да одам да си го барам,потоа еднаш ми побара балетанки за излевање и и ги дадов,и таа не да ми ги врати утре дента женската си одела со нив на школо..ок ги зедов и има што да видам-ги скинала на ѓонот!ми пукна филмот..потоа пеглата за коса...она морала секој ден да биде пеглана и сега се испеглам јас па она пак си ја земе пеглата ко да е нејзина и не ми ја враќа додека не ја побарам :doh: и така така си ја зедов и ја скрив и веќе никој не ја виде,сега имам нова пегла ама пак зошто она се да ја користи јас еднаш во неделата ја испеглам косата а она секој ден морала да биде пеглана да не има некое праменче извиткано..ццц..А,врвот беше кога на брзање си ја зедов блузата од кај неа и требаше да излезам со дечкото ама блузата девојчето си ја носело и така јас неиспрана ја облеков и што се потела,кога јас се испотив малку толку непријатно замирисав пред дечкото што ептен се засрамив :$ оттогаш на неа ништоо.е сега една друга другарка кога си купив нови штикли и уште не ги бев облекла чисто нови и она ми вели да сум и ги позајмела за излевање!аман бре девојче без осет а и плус тоа таа имаше подебела нога од мене а штиклите ми беа точно мерени за мене и секако и кажав в лице дека не бива бидејќи пред тоа и имав позајмено едни балетанки па ми ги рашири па морав на мајка ми да ги дадам |(
  се извинувам што постот е премногу долг ама морав да се испразнам :)
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. plavotoangelce

  plavotoangelce Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  jas dosega samo ednas od edna drugarka pozajmiv 2 belegzii ama drugiot den i gi vrativ :lol:
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.648
  Допаѓања:
  9.678
  Пол:
  Женски
  Мислам дека пред некој ден кулминирав.
  На една другарка и имав дадено едно фустанче, девојката си го земала за на одмор, го носела, маста му ја извадила....
  И го побарав назад и ми вика: еј сестра ми вечер ќе го носи.
  МОлам??? :@ :@
  Како може да се осуди, незнам кај ми беше мене паметот па си викам ај ова последен пат и давам...
  Јас сум глупа :headbang:
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.