Кога имате секс, каде сакате да ви свршуваат?

Дискусија во 'Секс' започната од marija89, 11 март 2010.

 1. Incroyable

  Incroyable Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2011
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  30
  Шансите си се преголеми.
  Единствено што можеш да направиш е да се напиеш апче за ден потоа и да земеш тест за бременост.
  Работите веќе не се во ваши раце, кога биле, сте ја испуштиле приликата..
   
  На Hova му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Princess88

  Princess88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  9
  Na 15-ti mi dojde.. sega ke cekam do 15 :worried: :worried:
  paa.. ako ima nesto, ke ve izvestam :|
   
 3. Incroyable

  Incroyable Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2011
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  30
  Во секој случај, мој совет е да се напиеш апче за ден потоа. Па надевај се на најдоброто :*
   
 4. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.700
  Допаѓања:
  59.423
  Пол:
  Женски
  Принцес нели ти беше со дечкото што имаше девојка, ама сакаше со него само секс? Да не случајно сакаше за го зезнеш, па да си остане со тебе? Инаку лоша идеја да сврши во тебе без кондом. Бидејќи било доги помали се шансите за бременост. Ама пазете бе луѓе ц ц ц...
   
 5. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.097
  Допаѓања:
  122.832
  Пол:
  Женски
  Шанси за забременување секогаш постојат штом свршува во тебе.
  А посебно се поголеми кај помлади девојки, кај кои циклусот се' уште не е регулиран. Може ќе фати, може и не - тоа ќе видиш. Убаво е чувството да сврши во тебе, ама зошто си го бараш девојче уште од сега? А позата секако дека има врска, ама одредена поза не е гаранција дека нема да забремениш.
   
 6. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.097
  Допаѓања:
  122.832
  Пол:
  Женски
  Не се помали шансите за зачнување Марамке, напротив, прилично се големи, посебно затоа што при доги позата пенетрацијата е длабока, па спермата доаѓа во поблизок, директен контакт со грлото на матката.

  Принцес, мала е шансата да си бремена, ама можеш да направиш тест за да се увериш. Доволно долго време поминало.
   
 7. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.667
  Допаѓања:
  45.933
  Meне не ми е јасно. Како сте имале секс пред два дена, а требало да добиеш пред два дена?
  Или си добила, откако сте имале секс? Пошто викаш си добила последен пат на 15, а сте имале секс два дена пред да добиеш :?:
   
 8. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.892
  Пол:
  Женски
  Јас читав еден пост од Росонерка. Имала прашано гинеколог за плодни неплодни денови.
  И точно било дека сите денови си се плодни, нajплодни се нели тие во овулација, само ден два пред менструација биле неплодни. Али тоа ако ти е редовна. Така да, не би требало да има проблем. Али за секој случај напиј се норлево. Ако сакаш свршување во тебе, оди на гинеколог и нека ти препише контрацептивни апчиња. :)
   
 9. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.700
  Допаѓања:
  59.423
  Пол:
  Женски
  Ана утрово мислам слушав дека во мисионерка и страничните пози се најголеми шансите, а онаму каде жената е одозгора или доги дека се помали шансите. Но, ете грешка биле :$ :) Како и да е постои шанса за бременост кога тој свршил внатре.
   
 10. Bokicka

  Bokicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  691
  Допаѓања:
  687
  Леле бе девојки бе аман како бре не ви е страв?

  Ако не сакаш да останеш бремена, како можеш да помислиш да сврши во тебе? Биологија 5 одделение учиме како се прават деца, аман!

  Не можам да ве разберам, леле сврши во мене, МОЖНО е да останам трудна? |(

  Исто како јас сега да ви пишам, леле девојки сега ќе одам да си пукнам со пиштол во чело, можно е да умрам?

  Дајте малку главите уклучете ги!
   
  На Pastuv91, cvekje13, Zbornik и 6 други им се допаѓа ова.
 11. Princess88

  Princess88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  9
  Za Marama i RainBow :)
  odnosi imavme na 13-ti, a dobiv na 15-ti... so deckoto so koj odev 5 godini
  p.s Ne odime poveke odamna
   
 12. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.667
  Допаѓања:
  45.933
  Значи си добила. Зошто уште се потресуваш? За секоја сигурност земи направи еден тест и никому ништо. Друго немаш што да направиш, многу време поминало за ден потоа апче.
   
 13. Princess88

  Princess88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  9
  hmmm... strasta bese pregolema, ednostavno nesakav da se trgni od mene.. preubavo mi beshe a i nego
  pa ako napravivme nesto da e zdravo i zivo :) ke si go rodam :))
   
 14. Princess88

  Princess88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  9
  Januari 13 januari- odnosi... 15 januari mi dojde.. sega ke go cekam 15 fevruari da mi dojdi za da vidam shto napravivme :)
  e za toa da... pomina vremeto za apce den potoa, no, vednas stanav i se izmiv a imam citano deka ako sakas da zabremenis ne treba da stanuvas treba da lezis podolgo vreme
   
 15. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.667
  Допаѓања:
  45.933
  Леле, леле каде со тие размислувања :x Миј се ти колку сакаш после тоа, ако фатило, тоа е тоа. Ама си добила бре девојче, да си бремена воопшто немало да ти дојде на 15, или ќе си имала само неколку капки. А тест што не направиш?
   
 16. Bokicka

  Bokicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  691
  Допаѓања:
  687
  Принцес, не си ми јасна... Јас мислев не сакаш да забремениш (според твоите постови каде што пишуваш дека си загрижена) и затоа не ми беше јасно како може да си загрижена односно не сакаш да останеш бремена, а си дозволила да сврши во тебе...

  Ако посакуваш бременост, тогаш дај Боже да си бремена :)
   
 17. orinoco

  orinoco Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2010
  Пораки:
  150
  Допаѓања:
  69
  било каде само не во уста или во мене
   
  На Roksifoksi му/ѝ се допаѓа ова.
 18. bayan

  bayan Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  2
  jas imav seks denta pred da dobijam, prasav mi rekoa deka sansite se mnogu mali, sega cekam rezultati.. ako ne ke si bideme majki!! pozzz
   
 19. LadyIvvy

  LadyIvvy Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2011
  Пораки:
  572
  Допаѓања:
  768
  vo kondom vnatre vo vaginata ? ? :?:
   
 20. ohoho

  ohoho Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2011
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  98
  strogo nadvor od mene po negova zelba kade saka :) zatoa sto koga i da svrsi vo mene jas ostanuvam bremena :) odnosno 2 pati i imam 2 prekrasni decinja pozz devojki