1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кога лисјата паѓаат (Yaprak Dökümü) [А1]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Barbica, 31 август 2010.

 1. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  487
  Кога лисјата паѓаат
  продолжува со нови епизоди од понедленик на 6 септември во 20 часот

  А1 телевизија
   
  На mirceska.iva му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Klara007

  Klara007 Нов член

  Се зачлени на:
  28 август 2010
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  27
  Кога лисјата паѓаат (А1)

  Многу ми се допаѓа оваа серија. Одвај чекам да почнат да ја емитуваат повторно :) И баш би сакала тука да дискутираме за случките во серијата,за ликовите, за поуките , кои можат да се извлечат од настаните итн. :)
   
 3. lylaby

  lylaby Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2010
  Пораки:
  631
  Допаѓања:
  333
  Пол:
  Женски
  Кога лисјата паѓаат (А1)

  хах смешна ми е малку серијата а сепак дава некоја топлина јас ја погледнувам одвреме навреме кога чистам по соба кога јадам не сум седнала специјално да ја гледам мајка ми ја прати па јас ваму таму во тек сум што се случува....смешно е можеби поради синхронизацијата и таа придонесува ,а еве што сум научила што е мн битно хех недај боже лоша снаа да ти влезе дома има растур да направи хах како ферхунде што им наруши мир на големава фамилија :D
   
 4. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  341
  Кога лисјата паѓаат (А1)

  а зошто имаше пауза,не ми е јасно?????
   
 5. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  487
  Поради летните одмори.
  За време на летото одеа репризи и сега од понеделник пак почнува во 20 часот на А1.
   
 6. Iva-Mici

  Iva-Mici Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  237
  Еее и јас ја гледам оваа серија,и шо знам баш ми е интересна :)
   
 7. anima

  anima Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  275
  Анима се навлече и на турска серија,ете! :D Почнав да го оставам ТВ-то вклучен додека траеше серијата од причина што многу ми се засвиѓа оној турчинот со плави убави очи и смешни бркчиња,Огус се вика во филмот,и полека несвесно почнав и да пратам што се случува, и толку фали,а колку само ми е смешна синхронизацијата тоа е друга приказна... :)
  А инаку и јас незнам зашто ја прекинаа демек поради летните одмори,абе ајде па и онака после крајот на серијата ќе ја даваат уште најмалку четири пати,ама тоа нели "на ваше барање" :?: (се мисли на гледачите) :geek: ете и до ден денес кога и да вклучам А1 и А2 ја гледам Шехерзад,или Касандра ко шо ми иде мене да кажам...
   
 8. Klara007

  Klara007 Нов член

  Се зачлени на:
  28 август 2010
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  27
  ВЕЧЕР ДЕВОЈКИ - КОГА ЛИСЈАТА ПАЃААТ(конечно веќе)
   
 9. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
  Вчера на you tube ја гледав последната епизода....жално многу жално....се изнаплкав...серијата нема да има среќан крај!!!!! :worried:
   
 10. Klara007

  Klara007 Нов член

  Се зачлени на:
  28 август 2010
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  27
  Лелеее, нешто барем кажи аннни :worried:
   
 11. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
  побарај го на you tube под турското име и таму ќе ти пише final seson и ќе видиш сама...позз
   
 12. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  значи едноставно ја обожавам серијата :$ еднаш со дечко ми се скаравме, не ми даваше да ја гледам у дневна :lol: и заминав во другата соба да ја гледам, и тоа налутена бев :!:

  а инаку серијата има некоја топлина и љубов, дали е до семејството или куќата... едноставно се соживувам и убаво се чувствувам кога ја гледам :angel: прв пат вакво нешто ми се случува да уживам толку многу во серија.
  а на ју туб и јас гледав и филмот уште не е почнат што се вика, до прва ќе има заплети, кулминации:

  сега во овие серии неџла ќе спие со огус, ферхунде понатаму ќе западне во некоја мафија (колку што се сеќавам) :^) , али риза ќе се парализира скроз, ама тоа некаде кај 139 епизода ќе биде :wasntme:
  и уште мнооогу работи знам ама ајде не ги кажувам :D :D

  инаку филмчето е ептен жално :(
   
  На esperanca му/ѝ се допаѓа ова.
 13. astalavista

  astalavista Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 септември 2010
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  1
  Филмот сум го гледала на еден турски канал и сварно уште не е почнат а бе нема што нема да се деси:

  Шефкет ке влезе во затвор поради трошоците на ферхунде која ке заглави со кредити,и со огус ке заглави (проклетиот и со сестрите и со снаата ке иде) ,неџла ке се омажи па после ке побегне со Огус , најмногу ми е жал за Али Риза :( и даа ептен е жално ке се растури целото семејтво ...
   
 14. inuska

  inuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2010
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  53
  Пол:
  Женски
  Добро е што и во Македонија почнаа да емитуваат турски серии.. Не поради тоа што се турски, туку поради тоа што се многу поучни. Веќе ми се здосади од шпанските, претераа -.- Инаку, знаете што воопшто значи ,,Кога Лисјата пагаат??,,
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 15. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  341
  Според мене-
  Дрвото претставува столбот на семејството(мајката и таткото) ,а листовите се децата.Значи од едно добро семејство сите така да кажам тргнуваат по лоши правци.Секој заминува по свој пат :talk:
   
  На Tanjamm и nate.sweet-girl им се допаѓа ова.
 16. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.069
  Допаѓања:
  6.613
  Пол:
  Женски
  Серијата е преубава.Не се сведува се на љубов меѓу двајца како останатите серии.Овде станува збор за едно сложно семејство,љубов,омраза,одмазди итн...Редовно ја гледам,баш ми недостигаше преку летото.
   
 17. Lina24

  Lina24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  2.230
  Допаѓања:
  438
  и јас ја гледам серијата, дури и епизодите и ги изгледав сега кога ги даваа, ќе продолжам да ја гледам има многу поучни работи, не е како сите останати серии, баш ме интересира што ќе се случува понатаму..
   
 18. SunFlower94

  SunFlower94 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2010
  Пораки:
  433
  Допаѓања:
  362
  Ја пратам редовно серијава, а ве молам кажете ми на крајот целото семејство ќе се распадне, што ќе се случи со нив? Благодарам.
   
 19. inuska

  inuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2010
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  53
  Пол:
  Женски
  Анни кажуваше за крајот, оди погоре и ќе најдеш.. Мило ми е што ова не е една од шпанските ,,за никаде,, серии :lol: :lol: Но тоа е вистината. Во сите шпански серии за истото се зборува :lol:
   
 20. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.092
  http://www.youtube.com/watch?v=Ey1E9u7gzJQ

  Многу е убава песната. А1 ја имаат преведено на реклама за филмот.Еве на англиски најдов:

  The moon sets again.
  The days are far away again.
  The nights reach for sadness,
  going for a walk from sleep 'till dawn.
  The days pass by,
  for me everything is far away...
  Another leaf falls again as autumn hits me in the face..
   
  На cresa-jagoda и snegce им се допаѓа ова.