1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кога лисјата паѓаат (Yaprak Dökümü) [А1]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Barbica, 31 август 2010.

  1. femina.sk

    femina.sk Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2010
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    144
    Многу интересна и поучна серија,ја имам гледано на турски канал па сега почна и новата сезона.

    Еве што ќе се случи:
    Фикрет ќе се омажи за вдовец со 3 деца,Неџла прво ќе замине од дома ќе се караат со татко и и Лејла,па после ќе се смират,па ќе се омажи за Џем,после некое време Џем ќе умре од срцев удар,па потоа Неџла ќе се гледа со еден друг.До тогаш Ферхунде ќе ја истерат од куќата,па ќе биде заедно со 4-5 мажи мислам.Али Риза ќе и ја продаде куќата на еден богат човек (Митат)и ќе се преселат во стан,па Ферхунде за да им се одмазди на нив ќе се омажи за Митат само за да остане во куќата...итн.итн. :)
     
  2. SunFlower94

    SunFlower94 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2010
    Пораки:
    433
    Допаѓања:
    362
    А што ќе се случи со Лејла и Огус?? гледав на youtube, ама не сватив.. |(
     
  3. etjena

    etjena Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 мај 2010
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    52
    Серијава како и сите е досадна и затупувачка ама изгледа полесно е да живееме со фиктивните проблеми на семејствата од тв отколку со сопствените. Инаку Индија почнува во недела и таа е иста боза како и сите други ама има добра фотографија.
     
  4. LovelyGirl

    LovelyGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    1.551
    Допаѓања:
    291
    Пол:
    Женски
    Премногу ми се допаѓа серијата..прватасезона не ја гледав често..ама оваа втората...сезона не ја пропуштам...сцените се од секојдневниот живот..предобра е серијата.. :)
     
  5. Lina24

    Lina24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    2.230
    Допаѓања:
    438
    и јас редовно ја гледам, само денес не ја изгледав, што се случи????
     
  6. la-chicka

    la-chicka Популарен член

    Се зачлени на:
    21 април 2010
    Пораки:
    1.336
    Допаѓања:
    1.571
    Пол:
    Женски

    Неџла избега со Огус.. Лејла доживеа нервен шок и ја однесоа во болница (поради тоа што пред да излезе Неџла од дома со куферот да оди кај Огус и призна све на Лејла (дека го сакала Огус и дека Огус цело време неа ја сакал).. Сите дома паднаа у депресијаа.. Фикрет (најверојатно) се омажи со тој (незнам како се викаше :D ) И тоа беше тоа главното.. а да, и Шефкет отиде на аеродром (баш кога Неџла и Огус сакаа да си отидат) и го растепа Огус :D :D
     
  7. fighter

    fighter Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    1.249
    Допаѓања:
    2.485
    во принцип не сум љубител на овие „сапуници“ ама навистина тоа е дел од денот кога човек не мисли на проблемите и затоа ја гледам. Ми се допаѓа серијата,а на you tube ја гледав на турски и ништо не разбрав во последната епизода зошто има толкава гужва?
     
  8. girl12

    girl12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    43
    Ја пратам серијата, и искрено е најубава од сите турски серии што сум ги гледала до сега :)
     
  9. roberta-rubi

    roberta-rubi Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 септември 2010
    Пораки:
    135
    Допаѓања:
    61
    премногу солзи пролеани во денешната епизода,што понатаму...?
    уште колку солзи ке се пролеат ?многу тажно ;( ;( ;(
     
    На la-chicka му/ѝ се допаѓа ова.
  10. la-chicka

    la-chicka Популарен член

    Се зачлени на:
    21 април 2010
    Пораки:
    1.336
    Допаѓања:
    1.571
    Пол:
    Женски
    AAAAAAAA денес лелеее ;( ;( ;( ;(
     
  11. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    леле серијата е супер па и супер што не ја даваа летото барем сега зимово ке има што да се гледа :)
     
    На Natasa999 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. tace73

    tace73 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    562
    Допаѓања:
    1.395
    Пол:
    Женски
    Дали некој знае дали некаде има да се прочита содржината на епизодите. Убаво ми е така, не морам да бидам „прикована“ за телевизорот
     
  13. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    гледа ја на you tube :)
    не е синхронизирана, ама ќе сфатош пто се случува по сцените :lol:
     
  14. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    Ej i jas imam gledano :) aj kazete dali nekoj znae sto ke se desi bas me interesira???
     
  15. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    па ете во претходните страни од темава ако си ги прелистала ќе знаеш отприлика што ќе се случува ;)
     
  16. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.711
    Допаѓања:
    150.508
    Не можам...почнав да ја гледам,ама не можам...саат и пол ми убива,баш во продуктивно време,а и стануваш роб,плус...не се согласувам со повеќето и се нервирам.Едни викаат,семејство,традиционални вредности,почит,јас викам заостанатост...да татково бил малку поотворен,ќерките немало да западнат во вакви проблеми едноставно нееелиии затоа што немале да му имаат страв и ќе биле искрени,па ќе бил во тек со случувањата.И малце е чукнато родител да живее за другите и јавниот срам,да ги мажи со сила и да се откажува од нив...Лисјата паѓаат,гранки се сушат,кога стеблото е труло,тачка.
     
    На Offspring и senza.parole им се допаѓа ова.
  17. Barbie-mwa

    Barbie-mwa Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    1.237
    Допаѓања:
    528
    Пол:
    Женски
    Серијата е прекрасна, многу ми се допаѓа, само колку солзи пролеав во последните епизоди ;( ;( Ја обожавам и единствено неа и Грдата Бети ги гледам! друго ништо! :D
     
  18. Lina24

    Lina24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    2.230
    Допаѓања:
    438
    ајде кој ќе раскажува што се случи во последната епизода не ја гледав бев излеззена, ја даваат во незгодно време
     
  19. JuLleE

    JuLleE Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    17.169
    Допаѓања:
    234.974
    па тоа е и поентата во филмот,баш тоа што таткото е традиционален ајде да кажеме заостанат,и каде може да го доведе тоа.мене ми се допаѓа филмот,реален е,емоционален и ете пример како може едно семејство да се растури.приказната со фикрет како најстара ќерка дава пример како поголемите деца секогаш се по строго воспитувани,додека како идат на ред 2 или 3 дете,верувајте секогаш има отстапувања...морее на денешната младина само строгост оти од што се толку отворени и модерни родителите видете каде одат младите,ама модерниот начин на живот си го прави своето,па затоа и семејството на али риза,така традиционално воспитувано се губи во канџите на модерниот свет,и затоа и се распаѓа....
     
    На delvi и Victorya им се допаѓа ова.
  20. Natasa999

    Natasa999 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 мај 2010
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    6
    најдобра серија до сега што сум ја гледала многу е реална ! :inlove: