1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кога не си добредојден...

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Sweet Justice, 6 февруари 2017.

  1. Јаневски

    Јаневски Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2015
    Пораки:
    925
    Допаѓања:
    1.930
    Пол:
    Машки
    Соберете се со другарите, застанете како да ќе браните гол жив sид и објавете ги разговорите, бомба по бомба, на YouTube.

    Јас се извинувам, ама не можев да одолеам.
    Имаш гратис пцуење на што сакаш кон мене.

    Во секој случај, знам што значи „крвта да стане вода“ и е многу лоша работа, ама се случува и продолжуваш понатаму.
     
    Последна измена: 8 февруари 2017
    На mira.mira му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Sweet Justice

    Sweet Justice Активен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2015
    Пораки:
    118
    Допаѓања:
    47
    Пол:
    Машки
    Да си здрав и жив ме изнасмеа со ова- бомба по бомба :)
     
  3. friendy

    friendy Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 април 2012
    Пораки:
    4.338
    Допаѓања:
    51.766
    Пол:
    Женски
    @Sweet Justice Кога студираше кај нив ли живееше?
     
  4. Sweet Justice

    Sweet Justice Активен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2015
    Пораки:
    118
    Допаѓања:
    47
    Пол:
    Машки
    Не, ама повремено одев да ги посетам.
     
  5. Nigredo Odor

    Nigredo Odor Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2016
    Пораки:
    3.549
    Допаѓања:
    19.459

    Има, ама тоа се ретки случаи. Како што реков, немам намера да го омаловажувам нивниот животен стил.
    Но, глупаво е да имаш таков лицемерен однос (како што дечкото го посочил примерот со озборување на комшии) кон својот внук кој доаѓа едвај два - три пат годишно на поседок. Веројатно, според некоја логика, баби и дедовци треба да се радуваат на внуците кои секогаш треба да бидат добредојдени. Секако, освен ако внуците не се некои користољубиви и без осет.
     
    На BlackNight и sj *O* им се допаѓа ова.
  6. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.148
    Допаѓања:
    76.581
    Пол:
    Женски
    Таму каде што не си пожелен не треба ни да одиш. Жално што тие кај кои не си пожелен па и блиски роднини ти се.
    Стари се, се случува стар човек се и сешто да каже. Јас од мои родители имам слушано најразлични глупости и бесмислици а не па од друг. Ти останува само да простиш и да преминеш преку тоа.
     
    На mira.mira, celineparis, Cinderfakinrella и 3 други им се допаѓа ова.
  7. DeepBlue

    DeepBlue Популарен член

    Се зачлени на:
    21 мај 2011
    Пораки:
    758
    Допаѓања:
    1.097
    Дилемата остана, дедо и баба ти се од мајка/татко или?
     
    На Orthophill, Annora и ilyan им се допаѓа ова.
  8. Cinderfakinrella

    Cinderfakinrella Популарен член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2016
    Пораки:
    957
    Допаѓања:
    7.433
    Пол:
    Женски
    @Dream-Girl Као озбилно?
    Јас ваквите не би ни ги погледнала, а не кај нив да ги одам. Мислаам алооо за родена ќерка вака да зборат! АУУЧ нека се засрамат.
    Слини беа дедо ми и баба ми од на татко ми страната. За роденден ми ни се јавуваа и тоа до 13-тиот, а после више јок. 500-че за Божиќ и Велигден.
    Јас многу пати сум рекла: Во моето срце чувам место за една баба. Другата како да била баба од второ-трето колено.
    Боли кога слушаш за неа, а во суштина не си ја ни познаваала. А, да... Ти била баба.
     
    Последна измена: 10 февруари 2017
    На mira.mira, SummerGirl, marija305 и 4 други им се допаѓа ова.
  9. beauty.princess

    beauty.princess Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2015
    Пораки:
    287
    Допаѓања:
    176
    Пол:
    Женски
    тој што те сака што и да направиш пак ке те сака и ке си му пожелен (за свои зборуваме), а за пријатели,другарки, и останатите има повеќе начини за да не бидеш добредојден како на пример љубомора, завист, успех.. ке дадам пример сега за мене.. ете јас бев на роденден на моја пријателка така што од нејзина блиска бев избркана со зборовите оди за тебе нема место овде... тоа ти е.. затоа на време треба некои луге да се отфрлат од животот.. тие се секојдневни работи со кој се соочуваме, но не затоа што сакаме, затоа што сме во 21луд век и лугето се хранат од тоа што ке повредат или ке нанесат некому зло.. затоа на време КО СЕ СА НАМА ДРУЖИ, ЖИВОТ МУ ЈЕ ДУЖИ, А КО НЕЧЕ ДАЉЕ НЕК ПРОДУЖИ.. :D:music::muscle:
     
  10. Sweet Justice

    Sweet Justice Активен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2015
    Пораки:
    118
    Допаѓања:
    47
    Пол:
    Машки
    Аман де, во каков ли свет живееме јас ептен се чудам.:o И да па после и здравјето си го губиме од мисли: "Со кој ум јас дојдов ваму". А, таа пријпелателка и не ти била толку пријателка штом дозволила блиска личност да зборува во нејзино име. И добро кажа некој погоре, на ваквите чоек не треба да им придодава важност. Јас кога ќе прашав да не треба нешто да слезам да ви купам добивав одговор: "Eхе, аман де ти ќе си ни купел.''
     
  11. beauty.princess

    beauty.princess Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2015
    Пораки:
    287
    Допаѓања:
    176
    Пол:
    Женски
    луд свет, иначе таа и е братучетка па така ми кажа во себе си реков само за поклонот ме чуваа и после ајде оди си нема место за тебе.. и ти после од таа ке чекаш пријателка... таа и детето од стомакот ке ти го зема... и тоа не е само 1.. и уште еден пат така ми има напраено ама ете јас се попуштам немој пипер пилав.. таквите не треба да се погледнат
     
  12. Queen8

    Queen8 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2018
    Пораки:
    4.279
    Допаѓања:
    20.711
    Пол:
    Женски
    Не се сеќавам да сум се почувствувала дека не сум добредојдена некаде, но дефинитивно кога би осетила такво нешто, никогаш не би се појавила повторно на истото место, односно кај тие луѓе.
     
    На hermosa, Lovelybaby<3, Недопирлива5 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. Love 83

    Love 83 Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 април 2019
    Пораки:
    1.587
    Допаѓања:
    31.694
    Пол:
    Женски
    Досега не сум се почуствувала така зашто обично кога идам кај некои луѓе секогаш е кога сме се договориле .
    Непланирано не практикувам да идам никаде
     
    На Herrera му/ѝ се допаѓа ова.
  14. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски
    Не ми се случило вакво нешто. Ако се случи, не би отишла повторно. Секогаш се најавувам однапред. И не одам кај луѓе кои не ме почитуваат.
     
    На Aнонимус_ и minne992 им се допаѓа ова.
  15. mira.mira

    mira.mira Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2016
    Пораки:
    1.020
    Допаѓања:
    7.230
    Odam kaj kumashini (jas sum kuma) za da go ispratam deteto za vo stranstvo I da mu dadam parice za sreken pat(neli sum go krstila).Prvo sto pati insistirav I na kraj od drugi prijateli doznav koga ide,zasto majkata datumot se go menuvame ,se nemase vreme....
    I taka nekoj den pred patuvanjeto, prikvecer im otidov na gosti.Odnos nikakov, se pozdraviv so deteto I si otidov.
    Vo moe selo kum e zakon. Barem ke napravam da se chuvstvuva dobredojden. Sega nikad vishe, nisto ne me interesira ni rodenden ni imenden, veke ne se zamaram da nekoj ispochituvam koj ne me poshtue. Tolku,dobra lekcija.
     
    На ALISA0000, hermosa, SummerGirl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  16. Malesia

    Malesia Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2020
    Пораки:
    1.117
    Допаѓања:
    2.119
    Пол:
    Женски
    Тоа е затоа што непоканета си отишла
     
    На Just.do.it му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Аргентина *

    Аргентина * Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    9.185
    Пол:
    Женски
    Не знам. Јас не одам никаде без да ме поканат. Често не одам ни ако ме поканат.
     
    На Just.do.it, hermosa, Spicy Senorita и 4 други им се допаѓа ова.
  18. Malesia

    Malesia Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2020
    Пораки:
    1.117
    Допаѓања:
    2.119
    Пол:
    Женски
    Никогаш не сум отишла некаде непоканета, не се мешам во нечиј дом. И кога ќе појдам некаде тоа трае најкратко од сите гости (на мене ми е незгодно )
     
    На Just.do.it, Spicy Senorita, SummerGirl и 2 други им се допаѓа ова.
  19. mira.mira

    mira.mira Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2016
    Пораки:
    1.020
    Допаѓања:
    7.230
    Kaj bliski lugje,roditeli, braka,sestri,kumovi, bliski drugarki, zolvi, ne ti treba posebna pokana.Kuka otvoreno e kaj mene, sto ima toa na masa ke stavam. Jas taka ja razbiram komunikacijata I bliskosta.
    Verojatno drugi vreminja se sega.
     
    На mariz, Annath и SummerGirl им се допаѓа ова.
  20. MissChievous

    MissChievous Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    3.837
    Допаѓања:
    21.529
    За мене да дојдеш ненајавен, односно без да се договориме унапред, е непочитување кон мене.
    Може не си расположен за дружење.
    Може имаш мигрена.
    Може планираш нешто по дома да правиш, не можеш да одложуваш.
    Може спиеш.
    Може сакаш негде да одиш.
    Може не си воопшто дома.
    Може си се скарал со твоите дома и моменталната атмосфера е лоша.
    Многу можни сценарија постојат, не е океј ненајавен да се оди кај луѓе дома.
     
    На Кена Рис, Калатеа, Cinnamon Bun и 20 други им се допаѓа ова.