babylove овошни кашички

Кога не си научил/а за тест??!

Дискусија во 'Образование' започната од smiley22, 14 мај 2012.

 1. smiley22

  smiley22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2012
  Пораки:
  670
  Допаѓања:
  349
  Утре правам 3 теста,но денес немав време да научам,цел ден не бев дома,а кога беше викенд многу не ми се учеше..
  И сега имате некое решение...???
  Знам дека сум си крива,ама ова пусто учење...
  Ако имате некој совет кажете го,ако не ништо!!
   
 2. Elichka

  Elichka Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2012
  Пораки:
  241
  Допаѓања:
  540
  Пол:
  Женски
  Можеш да се снајдеш само со препишување АКО си решила да ги правиш тестовите.
  Ако не, не оди на училиште, па научи убаво за друг ден и одговарај. :)
   
 3. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.965
  Пол:
  Женски
  Самата мораш да си направиш селекција, кој предмет ти е најлесен,или кој делумно го знаеш па да дочиш за утре, за друг да спремиш ливчиња.А на третиот или да не отидеш или да одиш на ризик некој да ти каже.
   
  На biggirlsdontcry му/ѝ се допаѓа ова.
 4. smiley22

  smiley22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2012
  Пораки:
  670
  Допаѓања:
  349
  Препишав,ама нема шанси да добијам 5...Сигурно 4,бидејки не успеав 1 прашање да препишам..Ама ајде битно се спасив........ :)
  Имав среќа бидејки повекето прашања беа со заокружување,па набрзина заокружив :)
  Ама бев само на 2 теста,на 3 не бидејки немав време и за тоа да препишам... :(
  А и за препишување не е лесно,и тоа треба да знаеш како,за да не те фати,ама од сега боље ке учам неголи да препишувам,бидејки е стварно тешка раабота :)
   
 5. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.130
  Допаѓања:
  8.906
  Пол:
  Женски
  Хаха, викаш не си успеала да препишеш и можно е да добиеш 4, па како је то могуче? :D
  Инаку браво за тебе ако си се снашла, како викаат "Снајди се - па живеј", ќе има и такви ситуации кога нема да бидеме спремни, ама важно ќе се извлечеме.
  Јас обично кога не сум спремна, а ретко е тоа кај мене, дека имам долга виткана коса, а само некогаш ја носам пуштена, повеќе ми е во пунџа и со косата неможат да ме видат толку убаво, а прва клупа седам и најдобра сум. :D
  Само да препишеш кај нас е тешко на математика, нашиот наставник само не гледа и многу е тешко, а мене каде што не ми оди, едвај некое 3-4 да извлечам. |(
  Видете, колку само досетливи и креативни луѓе постојат:

  http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... 1lQK5SCzlQ
   
 6. smiley22

  smiley22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2012
  Пораки:
  670
  Допаѓања:
  349
  можно е да имам 4 бидејки само 1 прашање не го одговорив.. :)
   
  На Glossy-girl му/ѝ се допаѓа ова.
 7. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.438
  Допаѓања:
  49.143
  Пол:
  Женски
  Јас обично одев кај професорката и и кажував дека немам научено. Или ме ослободуваше од тест некако, или ми даваше да поправам. Никогаш не бегав и не препишував, и скоро секогаш успеваше :)
   
 8. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.677
  Допаѓања:
  19.375
  Пол:
  Женски
  Ќе избегаш :D
   
 9. monii91

  monii91 Активен член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2013
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  2
  кога немам научено обично препишувам го ставам ливчето во ракавот или го сликам учебникот со мобилниот
   
 10. ku4ence

  ku4ence Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  872
  Допаѓања:
  1.710
  Пол:
  Женски
  кога немам научено вечерто си голтнам малце жив компир и утре денто мајка ми нека си ја ака глата по доктори :lol: ]:)
   
 11. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  551
  Секогаш сум учела, ама кога сум била кнап со време не сум одела тој ден во школо! :lol:
   
 12. QueenElena

  QueenElena Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2013
  Пораки:
  1.213
  Допаѓања:
  1.287
  Па, ако не научам за тест ќе прочитам на некој одмор еднаш и тоа ми е доволно за 5-ка.
  Ако не си научила за тест или учи или спремај си ливчиња за препишување. Друг совет не знам да ти дадам,
   
 13. srcence1607

  srcence1607 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2012
  Пораки:
  2.312
  Допаѓања:
  2.468
  Пол:
  Женски
  гледам дали иам шанси да препишам и како би можела да го изведам тоа, а ако немам шанси за ливчиња, слушалки и што ти не за препишување, најдобрата метода е ППН :D

  ППН или пут под ноге :rofl: :rofl:
   
  На MaggieTatum му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Blue.Ribbon

  Blue.Ribbon Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јули 2013
  Пораки:
  126
  Допаѓања:
  78
  Ја фаќаш вратата :rock:
   
 15. coralin-e

  coralin-e Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2013
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  97
  Јас секогаш кога немав научено на тест, воопшто не одев на тест. Поарно ќе се спремев убаво и ќе одговарав - отколку така. Ама не одев цел ден. Да не ме сетат. :^) :D
   
 16. love-it

  love-it Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2014
  Пораки:
  113
  Допаѓања:
  78
  Тоа воопшто не е проблем! Само понеси ја книгата/тетратката пред тестот повтори и тоа е тоа!Така за секој тест!Мене многу често ми се случува тоа.Но малку е стрес тоа но нема врска. :$ :$
   
 17. blosson

  blosson Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  375
  Допаѓања:
  256
  Пол:
  Женски
  Aко си си учела претходно ништо страшно само повтори пред тестот, инаку јас ретко доаѓам не спремна еднаш дојдов и со надеж дека ќе препишувам ама оваа старата по гоеграфија беше отсутна и овај новиот младиот по гео. ни го ставија и ми фати и ливчиња и се и на крајот тестот 1, али нмв најслаба паралека бевме од се вкупно 19 ученици имаше една 2ка останатите единици и тоа бубалицата двојка, цело одд се смее тој плаче . и на крајот пола клас 5ки ;)
   
 18. Linnea

  Linnea Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2014
  Пораки:
  113
  Допаѓања:
  110
  Пол:
  Женски
  Не учам само за англиски тест :lol: Понекогаш кога ме мрзи не учам ни за македонски, гајле ми е :D
   
 19. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  12.228
  Допаѓања:
  133.092
  Пол:
  Женски
  Јас бев од тие што секогаш беа спремни за тест во средно. :wasntme:
  Ама имав и многу фер и коректни професори, недела дена унапред знаевме дека ќе имаме тест, некогаш дури и две недели. Многу лесно можеше да се организира времето.
  Само англиски никогаш немам книга отворено дома, така одев на тест. Секогаш сум била самоуверена дека тоа знам. :D За другите предмети си се спремав редовно.
  Во средно не знам дали имам препишувано, само ми текнува во прва дека имам еднаш-двапати и сега на матурата биологија. :$ Тоа ќе да е се. :$Не знам да се снајдам на препишување, подобро ми е кога ќе си научам. :D

  Во основно препишував почесто, знаеја да лупнат тест од денес за утре или на некажано, лошотии беа тие наставници со чест на исклучоци. :?:
   
  На Moon.Girl и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 20. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.774
  Допаѓања:
  25.261
  Пол:
  Женски
  За два предмети секогаш препишував. Ич не ги сакав. Ме мрзеше да ги учам. :D