1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кога повторно би се зачленила на форумов..

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Linn1, 19 декември 2011.

  1. Artemission

    Artemission Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    2.031
    Допаѓања:
    15.670
    Мислам дека не би менувала ништо. Релативно сум кратко и читав долго време пред да се зачленам, па кога влегов бев со голема доза на резервираност (сеуште сум) и решив да не откривам никакви сочни детали од приватниот живот затоа што голем дел овде се воајери и дојдени само за да фаќаат сеир, а не за комуникација и споделување мислења.

    Единствено (доколку ја немаше Лилит) можеби би го користела тоа име :)
     
  2. Acerola

    Acerola Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2011
    Пораки:
    537
    Допаѓања:
    630
    Веројатно би била пак иста,со истите постови,единствено сега во моментов немам кутивче со Ацерола пред мене,па ќе сум се викала може Лампион,Елка или нешто слично :D

    Не откривам којзнае какви тајни по форумов,не сум си го открила идентитетот а и кога би било така,немам проблем,таа сум и на форумов и пред компјутерот.
     
  3. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    Ако пак се зачленувам, наново.....дефинитивно би останала анонимна :wasntme:
    Ама мојата љубопитност, желбата за дружење, желбата да се прчам во модни критики го направија своето :rofl: :rofl: :rofl:

    Може пак нема да додржам до анонимност, ама би се обидела :lol: :tmi:
     
    На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Tanjus

    Tanjus Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    257
    Допаѓања:
    70
    само би го променила корисничкото име, ништо повеќе. :)
     
  5. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.137
    Допаѓања:
    88.547
    Пол:
    Женски
    Ќе почнуваше никот со голема буква. Немаше да откријам некои делови од мојот живот и немаше да се запознаам со некои личности, ниту да сменам ФБ. За тоа што си го открив идентитетот не се каам, тие што ме познаваат секако ќе ме познаат по постовите.
     
    На Cacy, Trendafilka и zhap4e им се допаѓа ова.
  6. WomanInRed

    WomanInRed Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    1.607
    Па со оглед на тоа што веќе имав друго корисничко име а ова ми беше второ нема ништо да променам само некои мислења не ги ги напишала :)
     
  7. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.645
    Не би објавувала слики во модни критики!

    Фејсбук имам разменето само со двајца, само со Каша имам излезено на кафе и Кенди си ја знам дека сме од исти градови. Така да мило ми е шо не сум налетала на некој погрешен...
    Би го открила идентитетот и на уште неколку кои ми се допаѓаат и обожавам да ги читам, ама ете пусти срам ... :$

    Не би реагирала така на постот на Геа, јас уште цврсто си стојам на мојот став, ама не знам зошто баш на неа и се нафрлив...

    И не би била толку искрена во ЛП! Мислев дека од тоа ќе излезе муабет, кафе, па можеби и нешто повеќе, но јас само се разочарав од таа личност.

    Толку!
     
    На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
  8. SoNi55

    SoNi55 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 февруари 2010
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    54
    Пол:
    Женски
    ...би имала друго корисничко име.
     
  9. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.370
    Допаѓања:
    5.314
    не би сменила ама баш ништо едноставно тоа сум јас и со кое да би била корисничко име ете пак би била тоа јас со истите размислувања, ставови и погледи кон животот ;)
     
  10. Sara2

    Sara2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2011
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    154
    Пол:
    Женски
    Би го сменила корисничкото име и толку :$
     
  11. SanjaBucka

    SanjaBucka Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    258
    Допаѓања:
    460
    Дефинитивно ќе имам друго корисничко име, не би дала ФБ на доста луѓе, не би се откривала себеси толку и не би се вложувала толку. Но за ништо не се каам .. Тоа било токму она што сум сакала да го направам во тие моменти .. :) Толку! :)
     
  12. Kasha

    Kasha Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2011
    Пораки:
    1.724
    Допаѓања:
    3.266
    па што знам. ваљда не би мењала ништо.
    се мислев едно време да ставам слики во модни критики ама не . да ставев ваљда ќе се каев :)
    за корисничко име може би сменила пошто вака коа ќе си го пишам во пребарувања најчесто ми дава некои рецепти за бебешки кашички али ок е не се бунам.
    у поглед на контакти со други членови се би било исто.
    сум кажала тоа што сум мислела во одреден момент, е сеа што некој тоа си го земал при срце па има постови со негативна конотација на моја адреса не е моја работа.
    веќе кажа Магнолија. и јас исто. само со неа се имам запознаено од форумов.
    уште една на фб. за тоа не се каам.
    и неколку за кои што сумњам дека ги знам :P
     
    На Magnolija му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Што би било, кога би било... Ама да требало да биде, ќе било.
    Па како повеќето, така и јас, никот.
    Тогаш не ни помислив дека ќе бидам активна, барав на нет за Георги Димитров, затоа што тогаш бев „загреана“ за школото, и ми се појави форумов. Отворив, и пишав мислење. Не ни помислив, што име како, некако махимално ми дојде. Најверојатно, не би го пишала сопственото име, а и да би го пишала, не би пишала Елеееенааааа, како што ми е сега. И јас, кога ќе пишам на срч, секој различно, некој Елена, некој Еленна, ама не се бунам. :)
    Второ, можеби и не би откривала некои работи, можеби би останала повеќе анонимна.
    Како трето, на почетокот би пишувала малце повеќе литературно.
    И како четврто, прво би ги прочитала правилата, а после би почнала да пишувам мислења.
    На почетокот, во темата со групи од фејсбук, сум пишала 8 мислења по ред, мислам дека.
    Тоа е.
     
  14. green.eyes

    green.eyes Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    2.871
    Допаѓања:
    31.228
    Пол:
    Женски
    Не сум толку долго на форумов за да се каам за нешто, и да кажам дека нешто би променила.
    Не, ама баш ништо не би променила. Ни корисничко име, ни ништо. Она што сакам да го менувам се аватарите, и фала Богу на таа можност :D
    Апсолутно стојам зад секој мој пост, зад секое мое мислење, став, чувство итн. изразени во одреден момент, не се каам за ниту еден од нив, па дури ни за тој во кој жалев (како и сите други :D ) по тогаш се' уште починатата Наташа :D Се трудам секогаш да бидам прибрана и никого да не навредам. Дури не ни одговорив како што инаку знам да одговорам на навреда, на навредата од страна на една дотична феминка на еден мој пост.
    И сигурно би сакала што е можно повеќе да си ја задржам приватноста, така да повторно не би откривала многу детали во врска со мене.
     
  15. papagal4e

    papagal4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    191
    Допаѓања:
    135
    Би си го променила корисничкото име ништо друго :wasntme:
     
  16. xxAngelxx

    xxAngelxx Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2010
    Пораки:
    1.516
    Допаѓања:
    968
    Пол:
    Женски
    Би го променила корисничкото име. :)
     
  17. Buttterfly

    Buttterfly Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2010
    Пораки:
    630
    Допаѓања:
    776
    Би си го сменила корисничкото име.
    Би играла на друга карта.
    Не би остварила контакт со одредени особи.
    Не би откривала толку за себе.
     
  18. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    ... би тролала како луда, зашто на тие им е најинтересно очигледно.
    Би се занесувала, рака под рака со Срцекршачка.
    Има сВе да ми е пуно-рамно.
    :D
     
    На marama, CIA и rossonerka им се допаѓа ова.
  19. danika

    danika Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 март 2010
    Пораки:
    148
    Допаѓања:
    134
    Пол:
    Женски
    Па не би сменала ништо,драго ми е што се зачленив а и никот ми е ок. Имам пишувано за мои лични проблеми (и искрено полесно ми е кога барем ќе си го кажам проблемот),контактирам преку лична пошта со неколку феминки,онака за совет или мислење и тоа е тоа.
     
  20. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    Многу веројатно ќе ги прочитав условите за зачленување!!!
    Особено делот дека нема бришење на профилот ]:)
    Ама ако,ако, акооо. :emo:
     
    На FBI му/ѝ се допаѓа ова.