Форумџика на годината 2022
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кога последен пат сте легнале пред полноќ?

Дискусија во 'Слободно време' започната од Anggie, 1 октомври 2010.

 1. Anggie

  Anggie Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  163
  Допаѓања:
  36
  Јас не памтам :D обавезно спиам преку ден после школо и навечер дежурам :D
   
 2. Fearless

  Fearless Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.344
  Не се сеќавам тоа да се има случено во последно време, а многу сакам порано да си легнувам порано, не да пиздам кога треба да станам сабалје. Работава "легни си вечер покасно, стани си утре порано.."
   
 3. didija

  didija Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  222
  Допаѓања:
  115
  Сигурно има повеќе од 3-4месеца :( а многу мразам вака кога ми е се пореметено. Убаво ми е кога денот ми почнува и завршува во нормално време :( , мора да се среди ова што поскоро :)
   
 4. lylaby

  lylaby Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2010
  Пораки:
  631
  Допаѓања:
  333
  Пол:
  Женски
  неколку години :)
   
 5. senza.parole

  senza.parole Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.202
  Допаѓања:
  21.814
  Пол:
  Женски
  Исто и јас, пред неколку години... :)
   
 6. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.893
  искрено можеби пред 1година ;( и најголемо нешто е што го мразам кај мене :fubar:
   
 7. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.920
  Знам да легнам порано ако сум уморна . :)
   
 8. Negreva

  Negreva Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 септември 2010
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  8
  хехехеее мааа се нема случено уопште во блиска иднинаа... ;)
   
 9. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  496
  Синоќа си легнав кај 10 саат. Ранобудник сум, секое утро станувам кај 6ипол - 7 максимум и воопшто не ми се допаѓа таа тактика на преспивање на денот. Сакам целосно да го искористам денот, почнувам со утрински вежби, а друштво ми прави Антена 5 :) Така го имам навикнато организмот и не ми е проблем станувањето наутро, барем сега засега, ама летно време знам да спијам и до 4 попладне :lol:
   
  На Marence.D му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.794
  Не памтам кога, најискрено, и се мразам заради тоа што не знам да си го организирам времето така да можам да си легнам порано. А сабајле станувам во 7, и пак легнувам во 12, 1 итн...а ич не е арно. Ќе си кажам - ајде денес порано ќе си легнам, и се некој ќе се јави, на некој нешто му треба, некој прави седенка, некој ми доаѓа на кафе...и не викам никогаш не :) сама сум си виновна, тоа е
   
 11. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.377
  Допаѓања:
  1.107
  Пол:
  Женски
  До пред да се зачленам на Фемина :lol:
   
  На Lolipop23 и OrdinaryGirl им се допаѓа ова.
 12. elygj

  elygj Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2010
  Пораки:
  447
  Допаѓања:
  67
  Не ни памтам кога последен пат се случило тоа,ама сигурно има неколку години :( Сега и да легнувам порано нема да можам да заспијам ,освен ако не сум ептен многу уморна.А стално си викам да почнам порано да си легнувам а не да дремам за џабе до толку касно :lol:
   
 13. anima

  anima Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  275
  Пред две недели бев во Унгарија,цела ноќ патував не заспав затоа што неможам да спијам во кола,а наредната вечер во хотелот само што се истуширав си облеков пижами,и во 9:30 заспав ко мало детенце :) А не ми се имаше случено последниве десетина години сигурно.
   
 14. mina

  mina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  632
  оваа лето кога бев на одмор! наутро станував рано па затоа навечер два часа пред полноќ бев веќе во кревет
   
 15. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.762
  Допаѓања:
  60.414
  Пол:
  Женски
  Јас не памтам кога сум легнала после полноќ последен пат :?:
  Е така е кога секој ден во 6 се станува |(
   
 16. Sweety-Tweety

  Sweety-Tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  498
  Мнооооогу ретко си легнувам пред полноќ. Едноставно немам таква навика и тоа е. Вака терам со години. Преку недела си легнувам 2-3, а станувам во 7, ама па затоа за викенд си спијам колку што си сакам и си надокнадувам за непроспиеното.
   
 17. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.684
  oooo epten odamna koga bev sredno.sega iako odam na rabota od 8 si legnuvam 2,3 pa i pokasno :( so da pravam koga son ne me faka,popladne ke dremnam pola saat-saat i toa ti e
   
 18. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.291
  Допаѓања:
  5.727
  Од понеделник до четврток-петок (работни училишни денови) си легнувам пред полноќ. Навечер и да сакам неможам повеќе да издржам, но и за сабајле па одедвај се будам вака, а не па после полноќ да легнам. :D
   
 19. Harlow

  Harlow Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  319
  Допаѓања:
  105
  Во понеделник никако не си легнувам пред полноќ, мора Love Songs да слушам :lol: . Другите денови зависи, но сепак не сум навикната да легнувам пред 00 часот во работни денови. За викендите да не зборувам, и до 4 часот наутро се останува :angel: .
   
 20. happygirl

  happygirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  4.150
  Допаѓања:
  21.317
  Пол:
  Женски
  Не паметам кога последен пат ми се случи да си легнам пред полноќ..Сигурно пред неколку години..4-5 можеби..Го навикнав организмот на овој начин и сега и да сакам нема шанси да си легнам пред 00:00 :)