1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кога последен пат сте направиле нешто ново

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од baba Rada, 14 септември 2018.

 1. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.583
  Пол:
  Женски
  Која монотонија од живот, едно те исто, секој ден...Дали нејќеме да излеземе од зона на комфор или страв од нешто ново да се проба, да се направи...

  Имате ли нешто ново направено за прв пат??:?:

  Уназад многу години, ништо ново...ова лето за прв пат, во аква парк, иако умирав од страв но се работеше за кладба, за ПРВ пат се спуштив во затворен тобоган кој завршуваше како инка....леле мајко..прв пат и последен ќе ми биде тоа....

  Што сте направиле вие нешто ново во монотонијата на секојдневието??
   
  На La diabla, muchacha_a, Milobebence и 6 други им се допаѓа ова.
 2. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.583
  Пол:
  Женски
  :?::?:никој ништо:?::?:сите значи се давиме во монотонија:?:
   
  На Milobebence му/ѝ се допаѓа ова.
 3. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  19.420
  Допаѓања:
  318.541
  Пол:
  Женски
  ја се возев летово на скутер на вода и пробав наргиле :rofl:(прв пат)
  ако се важи ова са НЕ монотоно :wasntme:
   
  На Milobebence, Mari*, diskreten32 и 5 други им се допаѓа ова.
 4. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.583
  Пол:
  Женски
  И јас немам пробано скутер на вода да возам, но догодина на лето, ќе морам со падобран да пробам......морам адреналинот да го кревам.
   
  На Milobebence, cresa-jagoda, toogood и 2 други им се допаѓа ова.
 5. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.592
  Допаѓања:
  171.595
  Пол:
  Женски
  Убава ти е темава ама ме уби монотонија :(
  Искрено од што сум без желба за ништо, не знам ни што ново да направам, мозоков не ми работи:sweat:
   
  На Milobebence, cresa-jagoda, Alishan30 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. Joanna_

  Joanna_ Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2018
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  636
  Пол:
  Женски
  Пробав марихуана пред еден месец. :rofl:
   
  На Lolo5, Sannelaa, muchacha_a и 9 други им се допаѓа ова.
 7. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.583
  Пол:
  Женски
  Ако ти е прв пат, гледај да ти биде и последен пат...плиз.
   
  На Milobebence, cresa-jagoda, Petra777 и 2 други им се допаѓа ова.
 8. Joanna_

  Joanna_ Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2018
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  636
  Пол:
  Женски
  Да да. Тоа беше тоа. Бев љубопитна, пробав и толку. Никогаш повеќе бидејќи не видов некоја полза од тоа.. :)
   
  На cresa-jagoda и baba Rada им се допаѓа ова.
 9. Alishan30

  Alishan30 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јуни 2018
  Пораки:
  7.014
  Допаѓања:
  118.251
  Пол:
  Женски
  Пред 2-3 месеци.на косата и ставив лилјакови драч прамени.
  И пак се мислам да ги повторам
   
  На Milobebence, baba Rada, cresa-jagoda и 3 други им се допаѓа ова.
 10. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.562
  Допаѓања:
  7.990
  Пол:
  Женски
  Се вапцав црвена пред некој месец:wasntme:се возев на мотор со 140/50 км на час :tmi:(едно од подобрите искуства до сега) тоа вака од поскоро што ми текнува:?:може до нг уште некоја глупост ќе направам:D:?::o:
   
  На muchacha_a, baba Rada, kikkki и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.714
  Допаѓања:
  283.194
  Не чинела марихуаната :)

  он-топик... почнавме на школо :D
   
  На Lolo5, Читател и baba Rada им се допаѓа ова.
 12. toogood

  toogood Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2014
  Пораки:
  2.126
  Допаѓања:
  12.324
  najtaze

  • napraviv za prv pat vo zivot torta (fingers)
  • za prv pat vo zivot krecev, proektot uste trae I ke trae :lol:
  • se kaciv na drvo I so racna pila go potsisav :muscle:
  • trevata ja napraviv svajcarska livada :angel:
  • bev sama na odmor, eden mesec vo zemja so somnitelno poteklo ^_^
  • drugo ne spomnuvam :x , atomka mravka :rofl:
  Nemam problem so monotonija, imam problem so prezafatenost. Si kupiv planer pa pocnav da zapisuvam zosto od mnogu raboti sto sakam da gi napravam pola gi zaboravam. :envy:

  Raspisuvam konkurs
  Se bara uste edna Jas za da si gi zavrsam site idei.
  Na komu mu e dosadno, povelete.

  :bow:
   
  На muchacha_a, Mari*, Shmizla94 и 11 други им се допаѓа ова.
 13. Joanna_

  Joanna_ Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2018
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  636
  Пол:
  Женски
  Знам одамна дека не чини општо марихуаната, само од љубопитност пробав и никогаш повеќе.
   
  На baba Rada му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  14.354
  Допаѓања:
  44.134
  Пол:
  Женски
  Летово за прв пат изедов дуру пола пастрмка тоа за мене е achievment,за прв пат се возев на она што се врти во Охрид и ми прерипуваше срцето.
  За прв пат јадев сладолед од мед во Corniglia.
  За прв пат преминав од Андроид на ИОС оперативен с-м
  За прв пат не пливав толку колку што сакам и можам во Охрид бидејќи ме фати тешка мрза гледав само да поцрнам:$
  За прв пат отидов во Фиренца и Милано:inlove:
  друго не ми текнува има некои полични работи кои не би сакала да ги споделам.
   
  На muchacha_a, Mari*, Feminka192 и 2 други им се допаѓа ова.
 15. Читател

  Читател Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2015
  Пораки:
  738
  Допаѓања:
  5.806
  Пол:
  Машки
  Јас направив промена, наместо да станувам у 6 сабајле, почнав од 7 ^_^
   
  На muchacha_a, Nigredo Odor, DAngel и 4 други им се допаѓа ова.
 16. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  27.169
  Допаѓања:
  177.067
  Пол:
  Женски
  Летав со авион,пробав наргиле,скокав од голема висина во море.
   
  На muchacha_a, Feminka192, toogood и 3 други им се допаѓа ова.
 17. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.583
  Пол:
  Женски
  Денес, тс предмалку, си дојдов од фризер со малтене тифус фризура...прв пат во мојот живот се ошишав толку кратко, дури и на фризерката и беше жал што ме шиша толку...
  Имам чувство дека промаја ме мава низ ушите, а овие моиве уште со подзинати фаци бленат во мене...

  Знам дека не им се бендисав ама мене ми е убо, како машко сум...лелееее(facepalm)
   
  На muchacha_a, Mari*, stetoskop и 4 други им се допаѓа ова.
 18. jacqueline.s

  jacqueline.s Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  3.939
  Допаѓања:
  19.332
  Пол:
  Женски
  Ги исчистив филтрите на аспираторот конечно... Прв пат!!!! :rofl:
   
  На MamacitaBuena, Nigredo Odor, stetoskop и 4 други им се допаѓа ова.
 19. Dentina

  Dentina Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.527
  Допаѓања:
  36.613
  Пред една недела..ми пријаше:D
   
  На baba Rada му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Shmizla94

  Shmizla94 Активен член

  Се зачлени на:
  19 август 2018
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  174
  Пол:
  Женски
  Прв пат со авион, и се надевам да ми е последен пат. Страшно :envy:
  Прв пат-в Рим.
  Прв пат-марихуана
  Прв пат-со тројца мажи излегов ни не знаев што сакам ама си терав за инает, после 4-5месеци ми текна за да ги оставам. :D
  Прв пат-на одмор многу спиев отколку на плажа, тогаш сфатив душава ми била празна. :|
  Прв пат-брзо возев со кола на автопат до др град околу 150-160
   
  На Desi1991k, David.wp17, muchacha_a и 3 други им се допаѓа ова.